Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek ha így telt az...

Mit tegyek ha így telt az első munkanapom egy új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Ez az első normális munkahelyem. Nem titok, egy egyszerű raktáros meló egy multinál.Az első napom annyira rossz volt (számomra),hogy hihetetlen. Mivel első nap volt tudtam,hogy nem bizzák rám a komolyabb adminisztrációs munkákat,szállítóleveleket,áruátvevéseket.Amit egésznap csináltam az a raktárrendezés volt egész nap,pakolás egyik helyről a másikra. (10 óra hosszáig aminek elvileg 8órának kéne lennie.) Reggel elmondták mit csináljak és annyi,ha kérdeztem válaszoltak meg úgy 2 óránként odajött valaki,hogy kell-e segítség.A munkatársakkal nincs gond köszöntünk és annyi. Nevemet senki se tudta megjegyezni énse az öveiket. Nem azért írom a kérdést,hogy panaszkodjak de nekem nagyon elvette a kedvemet az egésztől ez a dögunalmas majdhogynem semmittevés.Én mindig szerettem ha van egy aznapi feladat amit meg kell csinálni és utána ha kész csinálni a másikat kérdés nélkül. Itt mindig kérdeznem kelletett, hogy mit csináljak amitől még rosszabb lett az egész. Motivációm van dolgozni mert kell a pénz és sajnos szakképesítés nélkül egy érettségivel nemsok helyre vesznek fel.Fizu az semmi extra: 230K.Egy ugródeszkának jó lenne egy ilyesfajta munka,hogy utána tudjak valami szakmát tanulni. Szerintetek várjak még pár napot hátha megszokom és csinálnom kell mást is vagy jöjjek el még a próbaidő alatt? Sajnos ha és bemesélek magamnak valamit akkor azt nehezen felejtem el. Nem tudom eldönteni, hogy mi legyen.:/

2023. okt. 17. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez még csak az első napod, bőven van időd a próbaidő alatt kitapasztalni, milyen lesz a továbbiakban.

Biztos fog változni, ha később sem tetszik, ráérsz felmondani.

Azért sok sikert kívánok neked! :)

2023. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Mégis mire számítottál? A raktárosnak pakolnia kell. Nyilván megnézik, ezt hogy bírod.
2023. okt. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi!

Nem baj ha az első nap nem olyan szuper.

Adj időt magadnak és a kollégáknak!

Kitartást!

2023. okt. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kitana. ***** válasza:
53%
Milyen pozícióra vettek fel? Egy raktárban is van elég sok. Nagyobb helyeken, ahol nem mindenki csinál mindent, van aki csak árut pakol. De 1-2 nap alapján nem döntenék, minimum 1-2 hetet adj azért a dolognak, lehet csak nem értek épp rá veled foglalkozni, lehet náluk ez a szokás, hogy az új ember csak szöszmötöljön eleinte, hogy megszokja a helyet.
2023. okt. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Van már valami elképzelésed, hogy milyen szakmát szeretnél? Mert valami olyasmi közelében kellene munkát keresned. Pl. szobafestő vagy villanyszerelő. Vagy, ha targonca kezelő, akkor maradj a raktárban, és mutass érdeklődést a targoncák iránt.

Az meg, hogy az első munkahely első napján az ember szarul érzi magát, az majdhogynem törvényszerű. Senkinek sincs ideje arra, hogy a te lelkivilágodat ápolgassa, sehol, egyetlen munkahelyen sem. Kb 2-3 hét kell legalább, hogy az ember belerázódjon egy vadidegen stilusú munkahely környezetébe, vagy eldönthető legyen, hogy akarok-e maradni, vagy sem.

2023. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nekem mindig is tetszettek az ilyen szerelős munkák mint pl amit írtál is villanyszerelő,klímaszerelő,hegesztő. Csak ugye ezek fizetős képzések.


Azt elfelejtettem hozzátenni,hogy este 8-ig kell bent lenni és mivel másik városból járok kb este 10-re érek haza sétával és buszra várással együtt.Odaút viszont hamarabb megvan.

2023. okt. 17. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:

És, ha megpróbálnál jelentkezni egy villanyszerelő/klimaszerelő céghez, elmondanád, hogy te szeretnél tanulni, és felvesznek-e segédnek? Egy ilyen cégnél tanulnál egy csomót még suli nélkül is, de az is elképzelhető, hogy olyan munkaidőt adnak, ami mellett esti suliba eljárhatsz tanulni, esetleg valami hűségnyilatkozat alairásával anyagilag is támogatják a sulit?

Mondjuk, amig nincs meg az új munkahely, addig azért ne lépj ki innen.

2023. okt. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmit, csináld tovább. Egyrészt ez még csak az első nap volt. Másrészt egy szimpla érettségivel máshol se lenne jobb, vagyis más gondok lennének
2023. okt. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!