Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pénztárosként szóba elegyedsz...

Pénztárosként szóba elegyedsz a vásárlókkal? Vagy vevőként a pénztárossal?

Figyelt kérdés

Ki kezdeményezi a beszélgetést?

Ilyenkor milyen dolgokról társalogtok?


2023. okt. 31. 22:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Egyszer-egyszer amikor úgy jön ki a lépés.
2023. nov. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
70%
Vásárló vagyok, és nagyon ritkán fordul csak ez elő, akkor is a pénztáros kezdeményezi, és egy adott termékre kérdez általában rá, hogy vettem-e már, elégedett vagyok-e vele, és hasonlók. Nem is szeretném feltartani a sort, nem is lenne miről másról beszélni.
2023. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
70%

Csak ha ő kezdeményezi, amúgy nem.


Már annak is örülök, hogy ha tud köszönni és idétlenkedik a tegeződés-magázódás dologgal.

(ha más, nálam fiatalabb idegent tegeznek, engem magáznak, vagy hol tegez, hol magáz, ha magázom, tegez stb.)

2023. nov. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

Dolgoztam kereskedelemben, marhára untam, szóval ha valakin azt láttam, hogy nyitott lenne rá, akkor amíg lecsipogtam a termékeit, addig próbáltam small talkot kezdeményezni. Előfordult, hogy benéztem, és igazából nem is akart a vásárló beszélgetni, csak nála valószínűleg a mosolygó arc volt az alap, de ha nem reagált, vagy csak egy szavas válaszban reagált, nem erőltettem a dolgot.

Jelenleg is emberekkel foglalkozom, már más munkakörben. Ugyanez, ha valakin azt látom, hogy vevő a beszélgetésre, viccelődésre, akkor próbálkozok, olyan dolgot csinálok, ami "kötelező rossz", az ügyfeleknek inkább unalmas, hogy oda kell jönniük hozzám, szóval ha tehetem, pár poénnal feldobom a dolgot. Ők is fel szokták egyébként, van egy kötelező kérdés, amit meg kell kérdeznem, és van rá a szokásos "vicces válasz", amit egy nap harminchétszer sütnek el (kb. ilyen itt fogyasztja? - nem, az asztalnál szintű poént képzeljetek el), nehéz rajta mosolyogni, ha aznap már tizedszer hallom, de igyekszem.

Vásárlóként van egy nő a boltban, ahová be szoktam ugrani hazafelé menet, ő mindig beszélget velem, ha pl. alkoholt vásárolok, akkor jó szórakozást kíván, ha kaját, akkor kérdezi, mit fogok főzni, stb. Szerintem ő is csak unja a munkáját, de egyébként jó fej, kedves, én nem bánom, hogy szóval tart, amíg a cuccaimat csipogtatja le.

2023. nov. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

En igen mivel napi 12 oraztam h-p szinte az üzlet meg a vevők voltak csak az eletem is. Azon kivul hazamentem vvacsizni furdeni aludni plusz a barátom es kelhettem is.

Egy ido mulva már haza se akartam menni mivel minek ha pár ora csak tényleg es johetek is vissza..

2023. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Vevöként nem elegyedek szóba mert személyeskedni akarnak pl.hol dolgozom mennyit keresek meg mennek a rosszindulatu körpletykák.

Eladóként en viccelodtem kónnyü csevejeket dobtam csak be es a maguk természetességével.

Olyan is volt hogy elore tudtam mit kér a vevő mikozben még csak álmosan kómás fejjel állt elottem de már adtam neki milyet valaszthat.hát egyből felébredt hogy én honnan tudtam azt mit szeretne??

;)

2023. nov. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ezt a "nem az asztalnál" poént én is elsütöm majd.🤣 Külföldön élek,talán itt nem ismerik.

Szerintem amúgy nagy bunkóság feltartani az eladót, illetve a többi vásárlót. Számomra nagyon nyomasztó az a sok ember a boltokban meg, ahogy egyesek viselkednek, minél előbb ki akarok jönni. Szóval nem beszélgetek, bár egyébként sem vagyok az a csevegős típus.

2023. nov. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én csak ha a péntáros kezdeményez.

Van egy fiatal nő viszonylag új. Vele mindig váltok pár szót,bár mindig ő kezdeményez,de mindenkivel beszélget amúgy. Ő is kedves,nyitott.

Mikor alkoholt veszek, mondja ja igen ezt ő is itta próbáljam ki ezzel azzal. Szóval tippeket is szoktam kapni :D nyáron gyümis alkoholmentes söröket szoktam inni. Mondja nekem jövőheten csütörtökön jöjjek,mert le lesz akciózva :DD


Én elpoénkodok azzal aki nyit én is nyitott vagyok egyébként,de viszont kezdeményezni nem igazán szoktam.

2023. nov. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Mikor boltban dolgoztam nem kezdeményeztem beszélgetést, egyrészt, mert nem akartam félreértéseket, másrészt a volt főnököm se nézte jó szemmel.
2023. nov. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Olyasmi, mint a 4es.

Néha szoktak, amikor pár szót szólnak, akkor arra mindig válaszolok. Vagy volt már, hogy megdícsértem, hogyan dobták fel a munkaruhát, illetve mindig további szép napot/estét szoktam nekik kívánni. De a sort fenntartani nem szoktam, na pláne, ha sokan vannak (egyedül az más).

2023. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!