Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Fél évvel ezelőtt felvettek egy helyre. Azt mondták, hogy próbaidő alatt nem fogom megkapni a kért bért, DE ha az letelik, akkor már igen. Nos, nem így lett, ugyanúgy csökkentett béren maradtam. A héten jött a hír, hogy emelik a fizukat, de pár ezerrel még így is alatta vagyok annak, amit eredetileg vállaltak. A cafeteria jó, és meg is kapom, de ez egy kicsit már dühítő.
2023. nov. 2. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy nappal sem kellett volna tovább dolgoznod, ha nem tartották magukat a megbeszélt dolgokhoz. Fél éve hülyének néznek, te pedig ugyanúgy ott vagy egy szó nélkül, amit nyilván ki fognak használni.

Ne itt panaszkodj, hanem a HR/felettes/főnök asztalánál kell mondani, hogy nem erről volt szó.

2023. nov. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egyelőre nem akartam dobbantani. Nem olyan rossz a jelenlegi sem, csak éppen nem erről beszéltünk a felvételin.
2023. nov. 2. 19:44
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress olyat ahol többet fizetnek és mondj fel.

Legközelebb írasd bele szerződésbe mit ígérnek, én azt szoktam.

Mostani helyemen mondták, hogy higgyek nekik, biztos úgy lesz nem kell beleírni.

Ha biztos úgy lesz akkor nyugodtan beleírhatjuk.

Végül beleírtuk, nem úgy lett aztán vittem szerződést, hogy miben állapodtunk meg és szájhúzva betartották.

Drágább lett volna a céges ügyvédjüket előkeríteni mint megadni ami szerződésben volt.

2023. nov. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor is minél előbb szólnod kellett volna, mert ők biztos nem fogják jelezni, hogy "bocs, nekünk többet kellene fizetni, itt van a hiányzó összeg a béremelés mellé". Nem szóltál, tehát elfogadtad a fennálló feltételeket és ugyanúgy bejársz dolgozni (a ráutaló magatartásod is jelzi, hogy te ennyiért hajlandó vagy dolgozni). Ezután simán mondhatják, hogy akkor vagy kapod ezt, vagy nyugodtan felmondhatsz, ha nem tetszik valami.

Behúztak a csőbe, hogy próbaidő alatt is kevesebbért dolgozol (ha a megbeszélt összeg van a szerződésben, az a próbaidő alatt is jár, ha pedig az alacsonyabbat írtad alá és nem volt beleírva az emelés, akkor sokszorosan hülyének néztek), és közben fel is mondhatnak, utána magadat húztad be, hogy mindezt még hónapokig szó nélkül hagyod.

2023. nov. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Bolondok lesznek többet fizetni. Úgy vannak vele, hogy van egy házimarhájuk, aki zokszó nélkül dolgozik nekik úgy, hogy nem is a megbeszélt összeget kapja.
2023. nov. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Kussolni és dolgozni ahogy eddig.

Mégis mit vársz, megállapodtatok valamiben, nem teljesítették fél éve, te szó nélkül robotolsz tovább. Csináld tovább, mert jó így neked és kész.

2023. nov. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!