Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nemrég voltam egy állásinterjú...

Nemrég voltam egy állásinterjún és ledöbbentem amik ott elhangzottak, minden cég ilyen gázos mentalitású és szemérmetlenül hülyének nézik az embert?

Figyelt kérdés

Egyben el is vagyok keseredve, mert feleslegesen mentem oda, és többszörösen átverve érzem magam.

Először nagyon megörültem, mert álmaim melója lett volna, egy általam rég vágyott területen. Aztán jött a fekete leves.

Kiderült, hogy nem is abba az irodába kerestek embert, hanem a város túlsó felére, ami nekem plusz egy óra utazást jelentene minden nap. Ezt a csekély tényt elfelejtették közölni, ha ezt előre tudom, oda sem megyek a halál f@száról feleslegesen. Eleve messziről járnék be, tehát nem mindegy. A bejárás költségeit még csak részben sem fizetnék (pedig törvényben előírt kötelezettségük lenne). Nekem a havi bérletem több 10.000 Ft, és akkor úgy gondolják ezt a szuper minimélbéres fizetésből fizessem saját zsebből minden hónapban, hogy bejárhassak dolgozni? Mert: Napi 8 órás munkavégzésért minimálbért ajánlottak fel, holott felelősségteljes munkakörről lenne szó. Szerintem egy közmunkás többet kap..

A fizetésedre rájövő fekete jövedelmet az tenné ki, hogy mennyi terméket tudsz rásózni az emberekre, abból kapsz bizonyos %-ot. Nekem itt kezdett felfordulni a gyomrom, mert szeretek sales-ezni, de nem így. Határozottan azt éreztem hülyének néznek.

Ja, és mennyire bírom a stresszt, mert a kollégák között sok a perpatvar és a rivalizálás.

Nem mellesleg tudjak róla, hogy egy kolléganő nemrég ment el, viszont számítsak arra, hogy az ő feladatait is el kellene látnom, (A saját munkaköröm mellett), mert látják a CV-mből, hogy vannak ilyen kompetenciáim, így szuper, hogy ezt is meg tudnám csinálni, nem kell erre plusz embert felvenni. Természetesen úgy is marad a minimálbér, hogy 2 ember feladatait látom el. WTF????

Na jó, ezen a ponton köszöntem meg ezt a "szuper" lehetőséget, de közöltem, hogy átadnám másnak. Mikor mentem ki, már ott ült a következő balek jelölt, akit hívtak be. Ez nonszensz komolyan...



2023. nov. 8. 14:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Őszinte választ akarsz?


Nem minden cég ilyen, de 80%-uk igen, még a nevesebb cégeknél is rengeteg a baromság, az elvárás.


Volt pár munkahelyem, a férjemnek is, és azt beszéltük, hogy komolyan egyik munkahelyre sem lehetett volna azt mondani, hogy korrekt és ilyen hülyeségektől mentes. A mostani sem, pedig mindketten irodai szellemi munkát végzünk.

2023. nov. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
55%
kinek mik a lehetőségei. én 40 elmúltam, 1000 helyen voltam már de soha olyan helyem nem volt, ahol korrektül be voltam jelentve. Vagy szürkén vagy feketén dolgoztattak. és mindig is örülhettem hogy van állásom egyáltalán. nem hőzönghetek mert kivágnak mint macskát sz***ni és ez se lesz.
2023. nov. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, nekem az első munkahelyem a zsebbe adott pénz abból jött volna, ha kitakarítom a főnök kocsiját, vagy hazaviszem a gyerekét az óvodából. Akkor azt mondta apám, hogy mindenütt ilyenek, ne várjak mást. Másfél hónap után otthagytam a helyet és elmentem máshová, ahol nagyon emberbarát minden. Szerintem nem vállald el, lesz máshol jobb, ha megteheted, hogy vársz.
2023. nov. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos gyakori jelenség hogy a minimált akarják nyújtani sok melóért cserébe, nem csak téged néznek hülyének. Mindig akad aki elvállalja, így állnak hozzá.
2023. nov. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is állást keresek jelenleg, de szerencsére van munkahelyem.


És fel sem mondok addig míg nincs rá lehetőség, hogy legalább pár órára vagy fél napra beüljek oda.


Szóval van az interjú az egy dolog...és utána szépen beülni, látni a kollégák fejét, a környezetet a napi rutint.


Legutóbbin ahol voltam, ilyen meg olyan irodai állás feladatok, de....ha nincs munka akkro segítsek a csomagolóban...3 ember munkáját segítettem volna illetve vettem volna át, hát közülük 2-en kb. kinéztek onnan bunkó lekezelő stílussal...hát ilyenekkel nincs kedvem együtt dolgozni...szóval nem könnyű.


minden munkahelyen lesznek problémák, de nem árt beülni pár órára fél napra, egyébként ezt sok helyen el is várják és neked is jó.


Tuti nem mondok fel míg a másik helyen nem láttam bele a mindennapokba.

2023. nov. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%

Igen. A lehetőségek tárháza..... kapják be!!!!!


Sajnos azonban nem mindenki válagothat a munkaerőpiacon.


Több a munkanélküli, mint az álláshely, így ha elég sokáig keres a f@sztarisznya munkáltató, talál olyat, aki annyira rá van szorulva a melóra, hogy még ezt is bevállaja.


Amikor jogászként nem volt munkám, és a legtöbb helyről csak visszautasításokat kaptam, (már aki egyáltalán vette a fáradtságot egy elutasító emailre..), végső elkeseredésemben még közterület-felügyelőnek is jelentkeztem, de még csak be se hívtak...

Na akkor most erre mit lehet mondani?


Nyugodtan megteheti, hogy visszaél a munkáltató a piaci helyzetével, mert előbb-utóbb akad ember, mindenre.

2023. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Kiváncsi vagyok hogy melyik ponton tűnt egy minimálbéres droidmeló álmaid melójának.


Egyébként nem, nem mindegyik ilyen.

2023. nov. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

7:


Te nagyon hülye vagy, már bocs.

Annak, hogy ez a cég mennyire becsüli meg a dolgozóit, köze nincs ahhoz, hogy a profil, mint olyan az én álomterületem e vagy sem. És szándékosan nem írtam le, hogy mivel foglalkoznak, mert annyira egyedi. Nincs szükségem még egy esetleges polgári per a nyakamba.

Van még néhány cég amelynek hasonló a profilja, ismerős is dolgozik ezen a területen nettó 500 ezret keres, tehát összehasonlíthatatlan a kettő.

2023. nov. 8. 15:25
 9/18 A kérdező kommentje:

6:

Jogász? Szintén zenész...

Rengeteg helyen megkaptam, hogy túlképzett stb...

Idióták!

2023. nov. 8. 15:27
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A nagy többség ilyen, mert Magyarországon a munkáltatók bármit megtehetnek büntetlenül a dolgozó emberrel szemben.
2023. nov. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!