Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Dolgoznál feketén jó pénzért,...

Dolgoznál feketén jó pénzért, ha 100%-ig biztos lennél benne, hogy megkapod a pénzt?

Figyelt kérdés
Tegyük fel bejelentve az átlagos munkahely fizetne neked 300-350 nettót, de feketén tudnál keresni 400-500ezer között / hó.

2023. nov. 13. 07:47
A kérdező szavazást indított:
igen, bevállalnám annyiért
nem, több az árnyoldala
ha nagyon kéne az a plusz pénz
55 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
87%

Azzal, hogy feketen lennek foglalkoztatva nem lesz betegbiztositäsom, nyugdijam(hahaha), a többi adofizetönek többet kell a közösbe locsolni ezert magasabban maradnak a järulekok viszont leepül minden ami az adokbol el( oktatäs, egeszsegügy) plusz engem is megszexualizälhat az APEH mert adot csalok...

De ha mär fekete melo akkor fizzessek meg rendesen, minimum a dupläjät akarom mert amugy csak a munkaadonak lesz jo es nem a munkavällalonak...

2023. nov. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%

Nem. Egyrészt tisztában vagyok vele, hogy sok dolog, amit használok, az adókból van finanszírozva, még ha nem is hatékonyan. Fizetni kell, és kész.

Másrészt így nem kaphatok hitelt stb.

És ugye mindig ott van a lebukás lehetősége. Meg egyébként az a munkahely, amely feketén dolgoztat, mire lehet még képes?


Elrettentő példa legyen annak a nőnek az esete, aki feketén dolgozott, majd munkaközben a tésztakeverő letépte a karját.

2023. nov. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%
Nem, mert ha már feketéznek ott valószínűleg más gond is van/lesz.
2023. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Volt részem fekete és szürke munkában, igaz, hogy volt szerződés, és látszólag minden oké volt. A fekete úgy derült ki, hogy el kellett mennem nőgyógyászati szűrővizsgálatra, és ott szóltak, hogy tudok-e róla, hogy nem vagyok biztosítva (nem tudtam). A szürke meg az első fizetésnél derült ki, és a főnök meg is jegyezte, hogy nem éri meg neki bejelenteni az embereit. Sajnos nem voltam olyan helyzetben, hogy egyből fel is mondjak, hitelt fizettem, egyedül tartottam el magam, de amint találtam fixen jobbat, tisztességesebbet, váltottam.
2023. nov. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
19%

Persze. Tobbnyire feketen dolgoztam majdnem mindig.



39F incel

2023. nov. 13. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
12%
Jelenleg is így dolgozom. Bruttó 400-ra bejelentve és mellé még kapok egy borítékot. Simán bevállalnám.
2023. nov. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%
Jártam napszámba metszeni, kapálni. Bármilyen sanyarú sors, mégis az életem legszebb szakasza volt.
2023. nov. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%

#6


Ez megint más, mintha egyáltalán nem lennél bejelentve.

2023. nov. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim válasza:
25%
fúha, az aztán sok pénz
2023. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
64%
Én imádtam ezt a napszámos munkát. Néhány idős asszonyt leszámitva úgymond legalja népség. Alig volt tapintható a kivagyokiság. Nem fejben játszottunk le mindent. Ez a beállunk a sorba sem normális dolog, de valahogy mégis réges régi időkre emlékeztet.
2023. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!