Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ennyire rossz a fizetés...

Miért ennyire rossz a fizetés Magyarországi a munkahelyeken?

Figyelt kérdés

Sok álláshírdetést böngésztem (jelenleg van munkám) és azt látom, hogy nettó 250-300.000 forintnál többet nem akarnak fizetni sehol.

Pedig a minimális fizetési igény minimum 500.000 ft/fő.

Ma már szinte lehetetlenség megélni 250-300.000 forintból, főleg ott ahol albérletben élnek, lakáshitelük van vagy egyedül él a gyerekével.


Szokták tanácsolni, hogy oda kell menni dolgozni, ahol jól fizetnek.

Igen, de azt az állást valószínű nem hirdetik meg sehol,ahol minimum 500.000 Ft a fizetés.

Miért törvényszerű, hogy ennyire lenyomják a magyar fizetéseket, közben meg már Romániában és Szlovákiában is jobbak a fizetések, mint nálunk.



#Kevés fizetés.
2023. nov. 23. 07:04
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
27%
Mert sokaknak ez bőven elég a megélhetéshez.
2023. nov. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
64%

Lehet sokat kérek azzal, hogy tudjak venni egy 10 ezer forintos csizmát, meg egy 10-15 ezres télikabit, azokat is kb. kínaiból, mert Guess-re nem telik. Sokat kérek azzal is, hogy ne káposztás kockát, paprikás krumplit egyek, meg húsos makarónit, miután kifizettük a rezsit, a telefonszámlát, biztosítást, és tankoltam a kocsiba. Sokat kérek azzal is, hogy legalább ki tudjunk mozdulni egyszer egy évben pár napra valahová, a heti kikapcsolódásról a barátokkal nem is beszélve, ahol nem nagy gond mondjuk egy-két üdítőt vagy egy vacsit fizetni nekik, hiszen ők is szoktak.

De igen, igazad van. A megélhetéshez ez elég. Az élethez nem.

2023. nov. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
13%
Mindenki olyan életet él, amilyet választott magának. Aki kínai cipőset és káposztás tésztásat, az olyat.
2023. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
0%

Komolyan nem értem, mi akadálya van annak, hogy jól keressetek?

Budapesten egy 400-as fizu egyáltalán nem elérhetetlen, ha szerencséd van, még az 500 sem.

Ha meg ráadásul van egy jó szakmád...


Senki nem kényszerít, hogy a 250-300-as helyen dolgozz.

2023. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
81%

"Komolyan nem értem, mi akadálya van annak, hogy jól keressetek?"

Nem élhet mindenki Budapesten. Az ország lakosságának a 80%-a nem Budapesten él, nem ott dolgozik, nem onnan kapja a bérét. Én nem tudom mit nem lehet megérteni azon, hogy vidéken is élnek emberek, nem csak Budapesten. Vidéken, ahol nem fővárosi szintűek a fizetések. Kelet-Magyarországon főleg nem. Sőt, a fővárosban sem keres mindenki fél millát. Ürüljön ki az egész ország és költözzön 9,6 millió ember a fővárosba a jobb megélhetés reményében? Vagy hogy gondolod ezt? És akkor ki fogja megművelni a földeket? Vagy ki fogja fenntartani az ipart?

2023. nov. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
8%

Hello. Elárulom neked kérdező, hogy külföldön is elmegy egy fő fizetése az albérleti díjra. Persze ott is vannak olcsóbb albérletek: rosszabb állapotban van, rosszabb környéken van, esetleg szuterén stb. Persze országtól és várostól is függ. Mondjuk azt aláírom, hogy a magyar albérletárak az egekben vannak és nevetséges, hogy sokszor mit akarnak kiadni horror áron...


Hogy miért vannak ilyen szar fizuk? Egyszerű a válasz. A piacot kereslet és kínalat határozza meg. Ha találnak embert aki elvégzi a melót 300 ezerért akkor miért hírdetnék 500 nettóért? Én tudok olyat ahol a netto 400-500-at kifizetik. Gyár. Nappali éjszakai műszak. Szarul hangzik igaz? Pedig ez a valóság. Ha van egy nagyon keresett diplomád kb. Netto 500-600 ezerért (vagy többért) el tudsz benne helyezkedni. Annyi különbséggel, hogy az nagy valószínűséggel nappali meló és nem kell éjszakázni.


Különben az emberek nyomják le sokszor a fizetéseket. Én egy speciális nagy szakértelmet igénylő munkára szerettem volna többször felvételt nyerni. Nevetséges volt a fizetés (netto 250) és inkább csinálom az unalmasabb de sokkal jobban fizető pozíciót a szakmámban..


Ja meg az fizet jól ami pörgeti a gazdaságot. A szemétszedés nem pörgeti annyira a gazdaságot, mint mondjuk egy SALESES pozíció :). A pizza sütéssem pörgeti annyira a gazdaságot mint mondjuk egy LIDL értékesítői munka. Tehát szar a fizu mert van aki annyiért is élvégzi. És ez így is fog maradni.

2023. nov. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
15%

#35


Nem nagyon érdekel, hogy mi marad vidéken.

Én is onnan jöttem, kerestem (5 éve) 120.000-et, és örültem, hogy ennyi, és nem közmunka.

Aztán mikor meguntam a hónapról hónapra létet, fogtuk magunkat, felköltöztünk Pestre, és azóta jól élünk.

Persze, nem kerestem mindig 500-at, kellett hozzá szerencse is, de most itt vagyok, elérhető.


Maradtam volna inkább vidéken csóró?

2023. nov. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
32%
Mocskos banda ellopja..
jan. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!