Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen úgy hétvégén dolgozni,...

Milyen úgy hétvégén dolgozni, hogy mindenki a családból/baráti körből csak hétköznap dolgozik és mindig hétvégére tervezik a programokat, így a nagy részükön nem tudsz részt venni?

Figyelt kérdés
Engem ez nagyon zavar, először vagyok ilyen helyzetben, nagyon rossz, hogy mindenki csak szombaton és vasárnap ér rá, nekem meg havi egy teljes hétvégém szabad csak, így a nagyobb családi eseményekből mindig kimaradok, barátaim meg ha rá is érnek hétköznap, csak este 6tól és nagyon fáradtak már.
dec. 5. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Válts munkahelyet, ha zavar. Elhiszem, hogy nem jó, én nem dolgoznék így.
dec. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Hol dolgozol, ahol csak heti egy teljes hétvégéd szabad? De gondolom heti szinten van 2 nap pihenőnapod, ugye?
dec. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van 2 pihenőnap igen. Repülőtéren.
dec. 5. 11:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet szokni. Igaz, nehezebb szervezni, de ha más szempontból jó munkahely, akkor megérheti. Ráadásul tök jó a hétköznapi pihenőnap, mindent el lehet intézni, amikor a többség dolgozik.
dec. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4. Igen ezt én is szeretem benne :D
dec. 5. 12:30
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Ez nagyon nehéz, bár tényleg vannak előnyei (amit a 4. írt), de hosszú távon a barátaidat elveszíted, ha szerencséd van, akkor lesznek új barátaid hasonló időbeosztásal. Egy párkapcsolat is nehézkes így, a családoddal a kapcsolat is teljesen más.

Nem véletlen, hogy például a vendéglátásban dolgozók nagyrésze egyedülálló.

dec. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd. Sokan dolgoznak műszakos vagy folyamatos munkarendben. Mindenki megoldja.


A családnak kéne ilyenkor ahhoz igazodni, aki a legkevésbé mobilis. A kulcs a kompromisszum.

dec. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam én is így a reptéren, nyilván mikor az uram két napig tévézett odahaza, akkor rettenetesen utáltam szegényt :D De a sok hétközbeni szabadnap meg marha jó. Közös családi hétvégi röffökre meg ott vannak a szabadságod napjai.
dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is így dolgozom, sőt idén karácsonykor is dolgozni fogok (tavaly szabad voltam). Valóban nehezebb összehangolni a dolgokat, de meg lehet oldani. Sőt, amúgy én jobban szeretem a hétköznapra eső szabadnapokat. Úgy tudok ügyet intézni, vásárolni hogy nincs tömeg mert mindenki más dolgozik :D

Nálunk ha van családi összejövetel mindig megkérdik, hogy melyik hétvégén leszek szabad, vagy ha esetleg jó előre szólnak hogy ilyen-olyan bulit, összejövetelt szerveznek akkor bent a munkahelyen is tudok szólni hogy kéne az a szombat vagy vasárnap.

dec. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9-es jól írja: normális és összetartó család esetén lehetőleg igazodnak a beosztásodhoz.

Egyébként miért kell teljes hétvége egy családi programhoz? Mondjuk szombaton szabad vagy, vasárnap dolgozol. Akkor legyen szombaton a sógor köszöntése, simán ott tudsz lenni. Ha direkt vasárnapra rakják, mert CSAK, akkor nem is nagyon akarják, hogy te ott legyél.

dec. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!