Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen intézményben kell...

Milyen intézményben kell ahhoz tanukni, hogy valaki mentős lehessen?

Figyelt kérdés
A munkájával járó sok-sok szörnyűséget hogyan lehet feldolgozni??

jan. 3. 23:50
 1/4 anonim ***** válasza:
43%
Ha mentőorvos akarsz lenni akkor elsőnek egy orvosi diploma kell. De nem mindenki orvos egy mentőautón, van aki csak ápoló.
jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Intézmény: egészségügyi szakgimnázium vagy bármilyen érettségit adó középiskolai érettségi után mentő ápoló, gyakorló mentő ápoló képzés, illetve egészségügyi főiskolán mentőstiszt.

Csak akkor válaszd ezt a pályát, ha úgy érzed, fel tudod dolgozni azt, hogy látsz majd embereket akár meghalni is, lesz olyan akin nem tudsz segíteni.

Szerintem lelkileg erősnek kell lenni de nem érzéketlennek, nagyon is empatikusnak de erőteljes hivatás tudattal is kell rendelkeznie annak aki erre a pályára szeretne menni.

A fiam mentős. Már hetedikes korában tudta, hogy az akar lenni. Ő egészségügyibe járt, már a kórházi gyakorlatok is jól mentek neki,már akkor is határozott, talpraesett és segítőkész volt.

Nem tudom mi segíti a munkájában, a szörnyűségek feldolgozásában, talán az, hogy úgy fogja fel, ez az élet része, természetes dolog, megtesz minden tőle telhetőt, de ennyi, nem agyal rajta túl sokat.


Nem tudom, hogy mi segíti a sz

jan. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha mentős akarsz lenni akkor legalább tiszt legyél de orvosi jobb.


Ha ápoló akkor végezd el a kórházi ápolóit mert egy sima középfokú végzettséggel is megkeresed vele a havi 500-600 ezret ha beleszámolunk minden extra juttatàst.

Mentőápolóként viszont ez a pénz nincs meg.

jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Győrben a szentgyorgyi technikumban
márc. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!