Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Magyarországon miért ennyire...

Magyarországon miért ennyire rossz a munkahelyi morál?

Figyelt kérdés

Nyugati cégnél dolgoztam fél évet, ahol a menedzserek elvárták, hogy a munkahelyét mindenki a saját otthonaként kezelje, becsülje meg a tárgyi berendezéseket és tartson rendet maga körül. A takarítónő is rendesen végezte a munkáját, mert mindig minden ragyogott és tiszta volt.


Amióta Magyarországon dolgozom, itt mintha ennek a tökéletes ellentettjét tapasztalom. A környezet elavult, áll a por mindenen. A berendezések szerintem a megvásárlásuk óta takarítatatlanok. Számítógép billentyűzetén lerakódott zsírfoltok, amit ha én nem törlök le vízes ronggyal, akkor szerintem senki. De igazából az egész billentyűzetet darabjaira kéne szedni és mélytakarítani, ennyire nem látott ez tisztítást soha, pedig elvi szinten van takarítónk, aki ezért pénzt is kap. De ami miatt írom ezt: Vadonatúj milliós összegű konferenciaképernyő. Kolléga a legelső napon fogta a pálcát és végigkaristolta az egészet. Észre sem vette, hogy ez probléma lenne. Ahol én korábban dolgoztam ott egy ilyenért minimum pénzbüntetést kapna, de talán még ki is rúgnák érte... Miért ennyire rossz a munkahelyi morál Mo.-n? Hol keresgéljen az ember IT munkát, ahol normális a munkakörnyezet és az emberek nem csak szükséges rosszként tekintenek a munkakörnyezetre?



jan. 7. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Megbecsülni meg otthoniként kezelni? itt biztos nem ez MO-g.. lop mindenki! meg se veszik de már eltűnt! a saját cuccaiddal kell dolgozni adott munkahelyeken, kórházba vinni a wc papírt olykor a gyógyszert mert hát pont kifogytak, és ha sürgősen kell beviszed. Ez Orbánisztán Nernia! itt minden fordítva működik! Lombkorona sétány erdő és fák nélkül! Csónakázótó vagy mi víz nélkül! stb Dolgozz magadnak, ne másnak és elégedett leszel.
jan. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%
Ez az államszocializmus időszakának az öröksége. Még aktívak azok a generációk, melyek a Kádár-rendszerben léptek be a munka világába, ahol minden mindenkié volt, vagyis semminek nem volt gazdája. Ez a hozzáállás aztán - ha nem is mindenhol - de továbböröklődik a mai napig is.
jan. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Otthonomnak nevezni egy olyan helyet ami kizsákmányol? Ad havi bruttó 360e Ft-ot az elvégzett munkám után az ügyfél meg kifizet havonta 4500000 ft-ot, csak én dolgozom az adott ügyféllel. A bántó nem az, hogy nyer, hisz fizet adód, fizeti és fűti az irodát.. a bántó az, hogy Karácsonyra nem képes egy szaloncukrot se adni ,vagy szilveszterkor bent kell ülni este 5ig ,mikor az összes ügyfelünk 13-15 között hazamegy.
jan. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A magam szempontjából:


A fizetésem töredékére vagyok bejelentve, ezáltal nem lesz se normális nyugdíjam, se hitelt nem tudok felvenni. Fizetésemelést most kaptam olyan 10%-nyit, ami nem lenne rossz csak hát 3 év alatt meg egyszer sem emeltek miközben évi 20-30% infláció volt.


Eleve a főnökeim helyett dolgozom, ők kapják a zsíros pénzeket miközben én elvégzem a munkát.


Eleve azt láttam, hogy felesleges hajtani, aki szarik a munkájába és elvan, vagy maszekol ugyanazt megkapja mint én.


Ja és munkatársak. Eleve hozzájuk sem szólok, mert rosszindulatú, pletykás senkik.

jan. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
Hozzátenném, nálunk még a takarító is felmondott. Azt mondta eddig is csak becsületből járt ide, de máshol egyszerűen annyival többet fizetnek neki, hogy ott dolgozik mint a kisangyal.
jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
A társadalom beteg, innen indul az egész.
jan. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nemcsak a munkahelyi morál rossz itt, hanem az általános is.

Ezenfelül az emberek nincsenek megbecsülve, értékelve, senki sincs jól megfizetve az elittől eltekintve, így meg bent robotolnak éhbérért, fizetetlen túlórával, semmi életkedvvel, minimális szabadidővel.


Persze, ez nem mentség arra, hogy ne figyeljenek, ne vigyázzanak a munkaeszközökre (legyen szó milliós értékű interaktív tábláról, vagy pár ezres billentyűzetről), és rongálják azokat. Csak egyszerűen sokan annyira elégedetlenek a helyzetükkel, amikből nem látnak kiutat, hogy már semmi sem érdekli őket.

jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez Magyarország, itt nem csak a munkahelyi morál van a béka s@gge alatt, hanem a társadalom morális szívonala minden területen. Közlekedés, egészségügy, szociális gondoskodás, munkahely, lakókörnyezet, oktatás, jogok, politika, közbeszerzés, mindenütt az igénytelenséget, a lesz@romságot, tolvajlást, átverést látni. Ezért lehet az, hogy egy maffiaszervezet uralja az országot 14 éve amit a jobbágyság 3 harmaddal is újraválasztana, mert nincs is többre igényük az alacsony morális színvonalból eredően.
jan. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az enyém, (nem én fizetem,) - hadd szóljon!"

Made in Hungary

Uff!

jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez a "nem az enyém" sem feltétlenül ennyire egyoldalú.


Rengeteg helyen azt látom, hogy ideig-óráig maguk a dolgozó próbálják óvni, karbantartani, fejleszteni az eszközöket, stb. Akár a saját pénzük és idejük árán is.


Ebből általában az lesz, hogy a vezetés vérszemet kap, és megkapod a beszerzés, fejlesztés, karbantartás, betanítás, stb hálás feladatát többlet juttatás nélkül.


Aztán idővel nyilván megunja ezt az egyszeri dolgozó, főleg ha azt látja, hogy olyan feladatot végez amiért normális helyeken fizetni szoktak. Főleg megunja, ha közben az alap fizetésének emelése is elmarad miközben a főnök szól, hogy rendeljen már a gyereknek idén is egy új iPhone-t akkor előbb utóbb szarni fog bele mindenbe.

jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!