Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nincs tapasztalatom takarítás...

Nincs tapasztalatom takarítás terén viszont ahová mennék ott kell takarítani is. Szerintetek mennyire gáz ha nem igazán "tudom " hogy kell takarítani?

Figyelt kérdés
Recepciós lennék 1 helyen viszont takarítani is kell az épületben. Ablakot, öltözőket, mosdókat stb.. tudom ciki igen de pl 1 tükröt se tudok szépen letakaritani mert csúnyán törölgetek maszatos marad.. na most ilyen kepeségekkel nem érdemes elvallaljam inkabb nem? Szó sincs arról h lusta lennék megcsinalni 1 munkahelyen de ismerem magam és tudom h nem tudok szépen takaritani.. félek h mit szólnak ha meglatjak mennyire bena vagyok benne..

jan. 23. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ez nem recepciós munkakör, csak rajtad spórolják meg a takarítót. Az, hogy tisztán tartod a saját kis területed, hogy szalonképes legyen az ügyfelek előtt nyilván elvárható; de nem az hogy még a munkahelyet utána körbetakarítod és a vécét is kipucolod. Nagyon hülyének akarnak ott nézni, hacsak nem fizetik meg azt a részét is, inkább ez aggasszon.
jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyen nem a recis takarít, más munkakör a kettő. Nekem pultosként kellett volna wc-t pucolni - hát nem rakták zsebre, amit erre mondtam. Egyetértek az #1-sel, hogy ez a meló sántít. De ha nagyon kell a meló és belefér neked így, akkor vágj bele. Takarítás téren nézz szét a neten különféle tippekhez. Nem nagy kunszt. Megfelelő szerekkel sima liba.
jan. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek mosógatószeres szivaccsal mosd le a tükröt/ablakot felülről lefelé. Majd jöhet a clean, majd papirtörlő és nem lesz maszatos. :)
jan. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Kitana. ***** válasza:
100%
A takarítás nem képesség, hanem inkább türelem kérdése, nem azért marad maszatos a tükör, mert béna vagy, hanem mert otthagyod a maszatot, mert megunod. Vagy nem megfelelő eszközökkel csinálod. Vállald el nyugodtan, valószínűleg meló közben jobban fog menni eleve, mert tudod, hogy mit várnak el, otthon gondolom senkit nem érdekel, ha valami nem tökéletes, így nincs akkora motiváció jobban csinálni. A többi dologban viszont az első kettőnek igaza van, de ha kell a pénz, a semminél jobb, maximum keresel mást közben.
jan. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudtam róla h benne van de gondoltam hatha nem olyan vészes es jelentkeztem ra.. nem volt zsakbamacska h kell ez is.. közel is van az otthonomhoz fizuban sem lenne rossz.. en csak ez miatt aggodok hogy látni fogják rajtam h nem vagyok rutinos benne..:/ nem fognak kinevetni ezért h látják pl h nem rutinosan törlöm az ablakot hanem esetlenul? Meg az 1 dolog h pl otthon letorolgetek de kitudja ott mi az elvaras hogyan csinaljak.. szerintetek azért megmutatnák ők hogy szoktak vagy csak kiadjak h menjek aztán toroljem le? Félek attól h nem jól, nem szépen csinálnám és meglenne a véleményük h na a fiatal kis... még takaritani se tud:/
jan. 23. 13:07
 6/8 Kitana. ***** válasza:
100%
Szerintem nem fognak ott állni mögötted, hogy nézzék, hogy pucolsz ablakot. Annyit fognak megmutatni, hol vannak az eszközök, mit mivel szoktak csinálni, a többit meg oldd meg. Maximum a végeredményt nézi meg valaki. De azt meg meg tudod csinálni szépre, ha nem vagy rutinos is.
jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Pénzért takaritassz szóval így teljesen más lesz, mint otthon pucolni az ablakot, hogy jóvan az úgy most nincs kedvem hozzá :). Menni fog az. Na meg a neten találsz egy csomó videót, mit hogyan érdemes takarítani, hogy szép legyen.
jan. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem idővel mindenbe bele lehet jönni, olyan nincs, hogy valamit hónapokig, évekig csinálsz és még mindig rossz lesz. Az első pár alkalom nem lesz a legjobb az biztos, de én szerintem 2 hónap múlva úgy belejössz, hogy rá sem fognak jönni, hogy egy olyan csinálta aki 20 éve csinálja vagy 2 hónapja.


Szerintem nyugodtan jelentkezz, emiatt ne parázz, valamint, ha valamit nem jól csinálsz úgyis elmagyarázzák és emiatt nem fognak veled rosszul bánni…


Hajrá, én szurkolok neked!

jan. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!