Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kezeled a nagyképű,...

Hogyan kezeled a nagyképű, lekezelő embereket?

Figyelt kérdés
jan. 26. 14:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nagyjából ugyanúgy viszonyulok mindenkihez, nem teszek különbséget, hogy ők milyenek velem. Igyekszem mindenkivel barátságos, figyelmes lenni. Ha látom, hogy nyitott felém, jobban beszélgetek vele, ha nem érzem, hogy nyitott lenne, akkor csak a lényegre koncentrálok, ha beszélnünk kell.

Ha úgy érzem, hogy lekezel, nem próbálok fölé kerekedni, egész egyszerűen azért, mert nem tartom lényegesnek, hogy mit gondol. Ha neki az esik jól, hogy fölém helyezi magát, tegye. Ilyenkor mondjuk kevésbé leszek partner abban, ha bármit tennem kell érte, de csak annyira, hogy ő azért ne érezze.

Szóval igyekszem normálisan, de közömbösen hozzáállni.

Nagyon kevés ilyen esettel találkoztam egyébként. Talán két ember jut eszembe, de idővel mindkettővel pozitív irányba változott a viszony.

Az egyik egy igazi nagyképű, bunkó paraszt volt, ügyfele a cégnek, ahol régen dolgoztam. Mindenbe belekötött, mindig flegma volt, lebaszott minket akkor is, ha nem mi hibáztunk, hanem ő adta le rosszul a rendelést. Rendesen görcsben volt mindenkinek a gyomra, ha tudtuk, hogy jön. Attól függetlenül én igyekeztem normális lenni vele. Már ismertem vagy két éve, mikor egy alkalommal segítettem neki kivinni a cuccot a kocsijába. Egy vadi új BMW-je volt. Akkor menőnek számított, hogy távirányítással nyílt a csomagtartója. Megjegyeztem neki, hogy szép autója van, meg milyen klassz, hogy ki tudja nyitni a csomagtartót, így nem teli kézzel sem kell külön a kinyitásával bajlódni. Na, abban a másodpercben, hogy megdicsértem a kocsiját, megváltozott benne valami. Elkezdett mesélni róla, én is kérdeztem néhányat, és beszélgettünk vagy negyed órát az autókról. A végén barátságosan elköszönt, talán életében először kezet fogott velem. Onnantól ez a bunkó állat mindig tök kedves volt velem, de olyan szinten, hogy szinte sajnálom, hogy azóta nem tudom, mi van vele.

Szóval én azt hiszem, hogy nincs olyan ember, akivel ne lehetne megtalálni a közös hangot, csak meg kell találni a módját.

jan. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#6:

Miért kell kötözködnöd? Ha nem tetszik egy válasz, menj egy másik kérdéshez.

jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
kb. ilyen pofát vágok... [link]
jan. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyképű, lekezelőket kerülöm, van, aki kihúzza a gyufát, így szembe szállok vele.

A sima nagyképűek kicsit szimpik tudnak lenni, mert ők legalább hallatják a hangjukat, ki mernek mondani dolgokat.

A lekezelőeket kerülöm, mert tuti célpont lennék nekik.

jan. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!