Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehetne ezt lekommunikáln...

Hogy lehetne ezt lekommunikálni a munkáltatóval?

Figyelt kérdés

1) Iroda, képernyős munkahely, 98%-ban szem- és seggmeresztő monitor előtti munkavégzés.

Fizikailag rosszul vagyok tőle. Igen, korábban is hasonló pozíciót töltöttem be, de más helyeken hasonló pozícióban a képernyős rész 60-70% között volt, a maradék az valamilyen szervezés, szaladgálás, lótás-futás, megbeszélések. Ez számomra egy egészséges arány volt, de itt szó sincs ilyesmiről. Itt csak a monitor van.


2) A napi 8 óra munkidőből jó ha 5-6 órát kitöltök munkával. A maradék időben nem tudom azt csinálni, amit akarok, akkor is ott kell ülni a gép előtt és úgy csinálni, mintha dolgoznék. Számomra ez borzalmas. Inkább dolgoznék 10 órát egy nap, mint 8 órát úgy, hogy abból 3 óra arról szól, hogy tettetem a munkát.


Van pár ötletem, amiket kérni lehetne és talán bele is mennének:

- Külön iroda (vagy kisebb létszámú iroda). Ha nem látják a monitorom, akkor az üresjáratokban legalább tudnék netezni.

-Heti min. 2 nap home office. Ezt nem fogják engedélyezni, mert szembemegy az "elveikkel", de egy próbát megérhet.

-Végső esetben részmunkaidő (heti 3-4 nap) kevesebb fizetésért... Akár ezt is bevállalnám, csak ne kelljen ott rohadnom...


Ti mit tennétek a helyemben? Hamarosan lejár a próbaidőm, de ha minden így marad, nem akarok maradni, inkább keresek mást (csakhogy ez nem egyszerű, ezt a helyet is nehezen találtam).

Hogy adjam ezt elő a főnöknek?


márc. 24. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen munkakör, mennyire jófej a főni?


Én szoftverfejlesztőként dolgozom, szóval relative lazán vagyok tartva, de én őszintén elmondanám ezt a főnökömnek (persze egy picit szebb stílusban, te tartalmilag úgy, ahogy van).

márc. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mérnöki.

Normális, nyitott embernek tűnik, de nem tudom...

márc. 24. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát így. Hogy hamarosan lejár a munkaidő, és szeretnéd tudni, mennyire elégedettek az eddigi teljesítményeddel, hogy látják a munkádat (ha eddig nem kaptál visszajelzést), mire számíthatsz, véglegesítenek-e, mert neked viszont ez és ez a prolémád (ne ilyen szép stílusban, hogy seggmeresztés).


Napi 8 órából normális esetben is ténylegesen kb. 6 óra az, amit munkával töltesz szellemi munka esetén, eleve fizikailag sem lehet sokkal több, mivel az ember wc-re megy, eszik, iszik, beszélget a kollégákkal stb., úgyhogy a részmunkaidőt nem erőltetném a helyedben. Home office-ra érdemes rákérdezni nyilván, esetleg rugalmasabb munkaidőre.

márc. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Hivatkozz a jogszabályra: 50/1999. (XI. 3.) EüM rendelet

a képernyő előtti munkavégzés minimális egészségügyi és biztonsági követelményeiről

3. § A munkáltató az Mvt. 54. §-ának (2) bekezdése szerinti kockázatbecslés, értékelés során, valamint a képernyős munkahelyen történő munkavégzés egészségi és biztonsági feltételeinek rendszeres ellenőrzése alkalmával folyamatosan vizsgálja az alábbi kockázatok előfordulását:

a) látásromlást előidéző tényezők,

b) pszichés (mentális) megterhelés,

c) fizikai állapotromlást előidéző tényezők.

4. § * (1) * A munkáltató a munkafolyamatokat úgy szervezi meg, hogy a folyamatos képernyő előtti munkavégzést óránként legalább tízperces – a (2) bekezdésben foglalt esetkör kivételével össze nem vonható – szünetek szakítsák meg.

márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
21%
Itt találod a teljs rendeletet: [link] (#4)
márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok: lejár a próbaidő, nem munkaidő...
márc. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!