Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Óvodai pedagógiai asszisztensh...

Óvodai pedagógiai asszisztenshez milyen végzettség kell?

Figyelt kérdés

Nekik mi a munkájuk pontosan az óvodában?


Illetve diplomát szükséges szerezniük, vagy hogyan lesz valaki pedagógiai asszisztens?


ápr. 10. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a felnőttképzés neve: pedagógiai- és családsegítő munkatárs. Én is az vagyok.
ápr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Megkérdezhetem, hogy a nettó 350-380-at megkapod?

Egyik kommentben azt olvastam annyit kapnak.


Ez egyébként új képzés?

Nem hallottam még róla. Az én időmben óvónők és dajkanők voltak. Ez a végzettség a kettő között van? Vagy a dajka "új neve"?


Izgalmasnak hangzik.

ápr. 10. 22:42
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát, magasabb szint mint a dajka, mivel főleg a gyerekekkel foglalkozik. Kb. mint egy óvónő csak akkora felelősség nélkül. De amekkora a hiány simán beraknak óvónő helyére.

De ez a fizetés irreálisnak tűnik. Én kb. 3 éve egy jó óvodában alig értem el a 200at.

ápr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Magyarán akkor az óvónő szerepét csináltad, csak jóval kevesebb pénzért?


A képzés mennyi idő? 5 hónaposat találtam. Az reális?


És miket csinál? Az oké, hogy a gyerekekkel, de pl. az óvónő megmondja, hogy mi a feladat és akkor az asszisztens ott van mellettük és segít, ha van valami festés, rajzolás, vágás, ragasztás, hajtogatás... így kell elképzelni, hogy segítő?


Vagy neki is kell kitalálni feladatokat, önállóan?

ápr. 10. 23:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyilván egy óvónő főiskolai képzéséhez nem nagyon mérhető. Nekem kicsit több volt, de igen reális az öt hónap.

És igen. Főleg a segítés a feladat. Foglalkozás alatt külön játék azokkal akik épp nem csatlakoznak. Sorban állásnál, sétánál, udvari játéknál felügyelet. Délutáni ügyeletnél helyettesítés, ha pedig egy óvónő beteg. Altatás felügyelete. Ilyesmik. Elég aktív, izgalmas dolog, ha tényleg szeretsz gyerekekkel foglalkozni.

ápr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jónak hangzik.

És sokkal rövidebb mint egy egyetem.


Persze kevesebb a fizetés, de a felelősség is, ha jól értem.


És sajnos a mai világban egy óvónő sincs túlfizetve...


Köszi az infókat! De ez mikor jött be ez a szakma? Az én gyerekkoromban ilyen tényleg nem volt, legalábbis az ovikban pedig 2-be is jártam.

ápr. 10. 23:39
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Törvény szerint a pedagógiai asszisztens a berminimumot keresi, plusz 7%

Munkáltatói döntés alapján ennek több pótlék is adható, fenntartója válogatja, sok helyen még 3%-ot rá szoktak dobni.

Viszont egyrészt ez csak pótlék, egy tollvonással megszüntethető, másrészt ez mindig a bérminimum marad, pályakezdőként is és 20 év tapasztalattal is.


Van rá képzés, ahogy fent is írtak, pedagógiai és családsegítő munkatárs a neve, de a jelenlegi törvény alapján már enélkül is fel lehet venni valakit erre a munkakörre. Más kérdés, hogy a munkáltató valószínűleg a képzettebb jelentkezőt fogja preferálni, főleg, hogy a bérezésben úgysincs különbség.

ápr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kevés az óvónő, ha olyan az óvoda simán látok esélyt, hogy ne csak a bérminimumot kapja, ráadásul olyan helyen van amit szeret, azt is fontos, nem egy gyárban, nem egy konyhán...
ápr. 11. 09:14
 9/11 anonim ***** válasza:

Már nem így van, ez OKJ-ben volt és megszűnt. Már Pedagógiai asszisztens fő szakképzésen belül két ág van, Ped. asszisztens és Gyógypedagógiai asszisztens. Illetve végén rövid ideig Ped. és családsegítő ügyintéző volt a neve, nekem az van meg.


Szociális pótlék még jár hozzá a szakképesítés megszerzése után 1 éves közalkalmazotti munkaviszonnyal vagy munkanélküli ellátással és munkával együtt nézve. De a munka lehet másmilyen is, tehát nem csak szociális. Nekem kórházból és szociálisból is összerakták. Illetve nálunk van kevés intézményi juttatás és kevés plusz munkára is juttatás. Pont azért, mert egyébként kevés a bérezés.


35/F

ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szinte pontosabban: garantált 216.790 helyett 256-E a fizetésem. Bár a plusz munkát folyamatosan pengeélre helyezik. Ha elveszik, akkor lecsökken 244-re.
ápr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!