Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskereséshez tudnátok tuti...

Álláskereséshez tudnátok tuti tippeket adni?

Figyelt kérdés
Minden nap megnézem LinkedIn-en és az általam preferált cégek oldalain, hogy van-e bármi új hirdetés. Valóban számít, hogy minél gyorsabban jelentkezzek egy-egy pozícióra?

ápr. 22. 23:16
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Ahova alapból 5+ év tapasztalatot kérnek oda nem szoktam jelentkezni, mert feleslegesnek tartom, hogy egy olyan pozícióra szánjak energiát (motivációs levél), ami előre borítékolható, hogy egy nagy semmi lesz. 1-3 év tapasztalatot igénylő helyekre szoktam leginkább beadni a cv-t, de ezekből meg kevesebbet hirdetnek. Ha lenne meghirdetve napi száz, akkor beadnám, de ha nincs mire, akkor nem tudom.

Érdemes egyébként minden pozícióhoz egyedi motivációs levelet írni vagy legyen egy általános inkább, ami bárhova jó?

ápr. 25. 14:01
 12/20 A kérdező kommentje:
Régebbi hirdetésekre érdemes lehet jelentkezni? Gondolok itt márciusban, februárban meghirdetett pozíciókra.
ápr. 25. 14:15
 13/20 anonim ***** válasza:

"Ahova alapból 5+ év tapasztalatot kérnek oda nem szoktam jelentkezni, mert feleslegesnek tartom, hogy egy olyan pozícióra szánjak energiát (motivációs levél), ami előre borítékolható, hogy egy nagy semmi lesz"



Jaj, dehogyis. Ha a követelmények 100%át hozod, túlképzett vagy.


A munkáltatók szeretnének tapasztalt szakembert friss diplomás fizuért. Sőt, ha lehetne, ki se fizetnének. De már az entry level pozítcióra is pofátlanul ráírja, hogy tíz év tapasztalta legyen az embernek.

Meg toronyórát lánccal.


A gyakorlatban viszont akinek 5+ év tapasztalta van, az már középvezetés felé tekinget.



Office, Exel, stb tudásod van. Ha 30 perc guglizással kitanulod, hazudd be.



A leendõ kollégád Korpásné Borzalmas Annamária 58 éves, nem lát, és a mutatóujjával klimpírozik.

Neked is menni fog.

Komolyan.

ápr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
#13 Jaj, ez nagyon jó volt!😂 Azt pedig külön megerősítem, hogy már entry level-nél is olyan elvarások vannak…
ápr. 25. 21:00
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

13-as: sok ilyen pozi van, de nem mindegyik. Jellemzően ahol a szakmai vezető/munkatárs írja meg a feltételeket és nem a HR, ott azok a skillek kellenek. Én ahol az asztal másik oldalán ültem (nem HR-esként), ott szakmailag olyan kéréseket tettünk bele, amikre valóban szükségünk volt/van.


Azért írunk be minimum 5 év releváns tapasztalatot, mert kell: nem hívok be valakit, aki 2-3 évet dolgozgatott itt-ott hasonló pozikban, amikor az én munkámat kell átvennie, és én csak ennél a cégnél lehúztam 5 évet, előtte +20-at máshol. Excel: adok feladatot ott helyben, nem fog tudni Guglizni (ha nem is úgy, hogy oldja meg azonnal, hanem mondja meg, hogyan kezdene hozzá, milyen függvényeket használna stb.), ugyanígy pl. panaszkezelésre, problémamegoldásra feladatot. Nyelv: konkrétan beleírtuk a hirdetésbe, hogy folyékony angolnyelv tudásra van szükségünk írásban és szóban is, nem bizonyítványra, és az interjú egy része angolul fog folyni - a NEM mappában landol minden CV, akinél ez nem derül ki egyértelműen a cv-jéből vagy motivációs leveléből.


"A leendõ kollégád Korpásné Borzalmas Annamária 58 éves, nem lát, és a mutatóujjával klimpírozik." Ja ha ilyen cégnél akar dolgozni a kérdező, akkor hajrá. Én még sosem dolgoztam ilyen helyen.


14-es: ez legyen egy jó szűrő neked. Entry levelre egy jó cég NEM tapasztalatot keres, hanem hozzáállást, attitűdöt, nyitottságot stb., mert teljesen más célból veszünk fel egy kezdőt mint egy tapasztalt munkaerőt. Tanulj meg a sorok között olvasni, neked is szűrnöd kell az álláshirdetések között: amelyikhez semmi konkrét feladat, jól értelmezhető leírás nincs, hogy MIT kell majd ott csinálnod, csak bullshit felsorolás van írva, mit várnak el, az felejtős, csalódás lesz.

ápr. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért volt már rá példa, hogy a CV-d mondjuk 50%-ban felel meg a követelményeknek és így is behívják az embert. Velem volt ilyen, 2 év tapasztalattal adtam be a CV-met olyan helyekre amikre 5 év tapasztalatot kértek és lett pár interjúm belőle. Jelentkezni lehet bárhova,bármivel,bármire....legfeljebb nem jeleznek vissza.
ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15, Jó, de gondolom leesett mindenkinek, hogy nem sebészorvosi meg hasonló sok képzést és ritka praktikus tudást megkövetelõ szakmákról beszéltem itt.



Az átlag irodai meló nem igényel sok szakértelmet. Pár program használata kell, meg tolerálni azt, hogy a felettesed ötször annyit keres mint te, de neked kell megtanítanod pdfet exportálni heti rendszerességgel.



Azok a helyek, ahova szakértelmet keresnek, általában maguk fejvadásznak, meg mint mondtad nem Jucika a HRes az aki interjúztat.

De ez a kivétel nem a szabály.

ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy milyen gyorsan küldöd el. Azért több napot ne gondolkozz. Volt, hogy 1-2 napot gondolkoztam és a profession kiírta, hogy 241. voltam a jelentkezésnél.

Pár napja lett újra munkám szerencsére, de egy ideig nem szeretnék állást keresni, mert a jelenlegi helyzet nagyon szívás. Hihetetlen, hogy az elmúlt 4-5 hónap csak arról szólt, hogy keresés, keresés, interjú, interjú. Folyamatosan pattintanak a cégek, mert tudnak jelenleg válogatni.... Ismétlem jelenleg. Még! :) Kb. 200 helyre adtam be a jelentkezésemet ez idő alatt. Behívtak 28 helyre. Ebből talán 6 volt az interjú után, hogy na itt tényleg szívesen dolgoznék. Egy meg is lett! :)

Szóval kitartást és türelmet kívánok, meg idegeket is, hogy ne borítsd rá az asztalt pár cégre az interjú alatt. Ne, hagyd magad megalázni és hogy hülyére vegyenek. Állj fel és sétálj ki akár. Volt 1-2 igen kellemetlen interjúm... Nem kívánom senkinek...

ápr. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

#18 Sok sikert az új munkához!

Én beadtam márciusban meghirdetett és április közepén meghirdetett pozíciókra is. Sose lehet tudni. Fogadott még jelentkezést.

ápr. 30. 16:29
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon nem járok sikerrel, úgyhogy várom még a válaszokat!
máj. 6. 23:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!