Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lefoglalt nyaralások, 13 nap...

Lefoglalt nyaralások, 13 nap szabadság, valahogyan megoldható?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Februárban kezdtem el dolgozni a cégnél, építőiparról van szó. Jövő héten jár le a próbaidőm. Eddig egy szabadságot se vettem ki, viszont az esőzések miatt pár napot szabadságra írtak ki.. (17 napról kezdtem)

A problémám az lenne hogy már egy jóideje le van foglalva 10 napnyi nyaralás, csak különböző hónapokban.. Valamint még ebben a hónapban lesz 1 nap ami kiesik.

Szóval összesen 11 nap szabadságra lenne szükségem..Valahogy meg lehet oldani hogy ezt kiadják? :/ Valaki legyenszíves világosítson fel arról hogy működik például ez a fizetetlen szabadság, új vagyok a munkavilágban :D



máj. 8. 17:47
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Eleve ugye ott kezdődik, hogy a szabadnapjaid jórészével nem te magad rendelkezel, hanem a munkavállaló.

Az alapszabi és a kor után járó napok ugye teljes fizetéssel mennek, azon felül már nem. Lehet, rosszul emlékszem, de mintha ezen esetekben már csak 60%-ot kapnál...

Amúgy nem megoldható, hogy az egyiket lemondod? Elvégre te is tudtad, hogy ezt nem te döntöd el, szabad akaratodból, ha van munkád...

máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, ezt miért nem velük beszéled meg... Már ott kellett volna szülni, amikor elküldtek szabadságra.


Meg 10 napnyi nyaralás hogy jön ki, hogy neked mindegyik napra szabadságot kell kivenned? Vagy a 10 napba csak a munkanapokat számoltad bele, így jön ki a kéthetes nyaralás?

máj. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, a 10 napot félreolvastam, látom, hogy két hónapban van, de a többi kérdésem áll.
máj. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem valamit félreértek, de nem látom a problémát. Van 13 napod, 11 kell. A kettő különbsége pozitív szám. Most akkor mi a baj?
máj. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
építőipar? akkor feketén dolgozol, ha nem mész be nincs fizetés. probléma megoldva.
máj. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem szóltál nekik februárban, amikor felvettek? Akkor kwllett volna. Most már vagy kiadják, vagy buktad.
máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát, ha van 13 napod és kivennél 11-et akkor mi a gond?
máj. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbaidő ellenére erről lehetett volna már szólni. Néma gyerek


Egyébként az csak törvény szerint létezik, hogy a nagy részével a munkavállaló rendelkezhet. A munkahelyek nagy többségében ilyen nincs, mert teljesen kötelező érvényesítés nélkül k.b. megásná saját sírját a munkahely. Illetve úgy is értelmezhető, hogy közös megegyezéssel. Nálunk szinte teljes egészében úgy találom ki, ahogyan akarom. Kivétel, ha már valakivel-valamivel ütközik. De ezért is gondolkodunk előre. A tavaszt mindig megtervezem januárban.

máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
*Néma gyerek szavát anyja sem érti. Még meg lehet próbálni megbeszélni, hogy ciki van.
máj. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

*...Munkáltató rendelkezhet.


Na jó, mára elég volt. :D :D

máj. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!