Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szeretném letenni a jogsit,...

Szeretném letenni a jogsit, majd elvégezni egy fotós tanfolyamot, hogy hivatalosan is fényképész lehessek. Viszont úgy gondoltam, hogy felmondok a munkahelyemen, hogy csak ezekre összpontosíthassak. Jó ötlet a nem mindent, de azért sokat egy lapra?

Figyelt kérdés

máj. 8. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha van miből megélned kb. 6 hónapig, feltéve ha szerencséd lesz és valóban lesz munkád mint fotográfus.

Általában 1 évet szoktak adni annak, hogy egy vállalkozás beinduljon, hacsak nincs nagy ismeretséged ahol azonnal hívnak is munkánkra...


A 10.000 fős városomba 3 fotós van, de csak az egyiknek megy igazán.

máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet. Jogsi megszerzése nem csak annyi, hogy elvégzel egy 30 órás tanfolyamot + miből élsz meg addig, miből veszel autót? Fotós tanfolyam szintén költség. + azok nem alkalmazottként dolgoznak, ha katás ev leszel akkor cégeknek nem számlázhatsz csak magánszemélynek, így alapból bukod a potenciális vevőköröd egy részét. + nem említettük még a vevőszerzést. A fotós nem épp hiányszakma.
máj. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de ma már a csapból is fotósok folynak. Főállásban meg szerintem nem sokan űzik. Mellékkeresetnek oké, ha ki fogsz tűnni a sokezres tömegből.
máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szikszai.B ***** válasza:
100%
Nem jó ötlet, ugyanis többszörösen túltelített a fotós piac. Dunát lehet rekeszteni a munkanélküli fotósokból.
máj. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%
A jogosítvány megszerzése munka mellett is megy. Az OKJ szerű tanfolyam (mos bmár más a neve csak ezt nem tudom) túl sokat nem ér. Van egy csomó önjelölt fotós is.
máj. 9. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Annyira felvet a pénz, hogy 2 évig megélsz belőle + jut autóra + fotós felszerelésre?


Továbbá az embereknek alig van pénze, egyre kevesebben költenek fotóra. Mobiltelefonjuk viszont van, ami tűrhető képet csinál. Lehet, hogy ki tudnád magadnak kaparni, azt az ügyfélkört, akikből meg tudsz élni, de egyre nehezebb.


És ha már témánál vagyunk, mi vonz a fotózásban? Fotózni tanulni sosem hülyeség, rengeteget tehet hozzá az ember életéhez, de megélhetési forrásként sokkal nagyobb része számítógép előtt görnyedés, kapcsolatépítés, mint az ember gondolná.

máj. 9. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!


Az autóvásárlás nem annyira égetően fontos, mert az van a háznál. Már tizenkét éve foglalkozom a fotózással hobbi szinten. Egyszerűen szeretem, és már a puszta tudat megnyugtat, hogy ebben a magam ura vagyok.

máj. 13. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!