Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az irodisták miért nézik le a...

Az irodisták miért nézik le a fizikai munkásokat? Az emberek többsége miért becsül többre egy irodistát, mint egy fizikai munkást?

Figyelt kérdés
Nem mindegyik, de én sok esetben ezt tapasztaltam. Az irodisták feleannyit dolgoznak, de pl. sokszor egy gyárban 3 műszakban is dolgoznak.
máj. 12. 16:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
90%
Saját tapasztalat hogy a fizikai munkások többnyire primitív pronyók.
máj. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
Hát én irodisták között is láttam már ilyet, nem is egyet.
máj. 12. 16:51
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt látom, hogy olyan fizikai melós ismerős is erre panaszkodik, akkor soha nem bántott a kutya sem. Kisebbségi érzés van benne bőven.
máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
97%

Kb pont annyi irodai munkás nézi le a fizikai munkást, mint amennyi fizikai munkás szerint az irodai munkás nem csinál semmit...

Nincs róla felmérés, tehát ennél pontosabban ezt lehetetlen meghatározni.

máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Hát az irodai munkásokat se a munka öli meg, pláne 1 műszakban.
máj. 12. 16:58
 6/40 anonim ***** válasza:
91%

Gyárban irodistának lenni nem egy hatalmas karrier ( bár igaz, hogy kényelmesebb, mint a soron. ), de pl. sok esetben az egyszerű operátor jobban is keres, mint az irodista.

Egyébként szerintem azért van ez, mert a gyárban ( vagy alapból is) a betanított munkákhoz általánosságban nem kell sok ész, és az ottani munkaerő sok esetben a képzetlen rétegből kerül ki, akik között nagyobb eséllyel fordul elő a ,, fogatlan, beszólogató, alkoholista "

sztereotípiákra rásegítő egyén. Nyilván közel sem mindegyik fizikai munkás ilyen, ugyanis vannak köztük is szép számmal értelmes emberek, sőt, olyan is, aki diplomás létére dolgozik fizikai és -vagy szakmunkát, mert pl. azt jobban megfizetik, mintha irodában ülne. Nem a papír teszi az embert, aki pedig ez alapján ítél meg másokat, arra joggal illik a felszínes kifejezés. Viszont az is tény, hogy papír nélkül kevesebb a lehetőséged, és ha gyári/fizikai munkásként keresed a kenyered, akkor sokkal több mindent ,, le kell nyelned " a munkádban a feladatok, kollégák viselkedése és egyebek terén, kevésbé válogathatsz.

máj. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%
Én nem nézem le őket. De azért azt nem tartom érdemnek, ha valaki csak azért dolgozza hülyére magát, mert nincs más választása (utalva ezzel a gyári munkásokkal kapcsolatos megjegyzésedre).
máj. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
92%
Fordítva van inkább.
máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
95%
Irodai munka is mindig más. Nem mimdenhol arról szól a nóta, hogy bemész és nézed a recepteket munkaidő végéig. Vannak helyek, ahol 1-1 gyors wc-re van ideje az embernek, mert az egyik munka jön a másik utan, a stresszről nem is beszélve, hogy a munkatársak és/vagy a főnök támad, váltott műszakban még rosszabb, amikor a főnök beközli pénteken, hogy már pedig te bemész szombaton, hiába nem voltál beosztva vagy épp reggel ügyeket intézel, amikor telefonál a főnök, hogy merre vagy, mert a munkatársad elcserélte veled a beosztást, anélkül, hogy szólt volna neked vagy az anyuka kierőszakolja belőled a műszakcserét, mert az rendben van hogy neked esetleg programod van, de az ő gyerekének az iskolájában meg szülői van.
máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
76%

1. az irodai munka tisztább és több gógyi kell hozzá

2. attól, hogy te 3 műszakban dolgozol, nem dolgozol többet, mint aki állandó nappalos, csak máskor.

3. lehet, hogy nem tudnám elvégezni a sor melletti fizikai melódat hajnali 3-kor, de hogy te nem tudnád elvégezni az én nyelvtudáshoz és rendszerszemlélethez kötött, amúgy elég egyszerű irodai melómat, na az tuti.

máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!