Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig maradnátok egy új...

Meddig maradnátok egy új munkahelyen, ahol ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Több év után felmondtam a régi munkahelyemen és átmentem egy új helyre. Jelenleg azt érzem, hogy két szék közé ültem. Elsőnek nagyon szimpatikus volt a hely, azonban ahogy telnek a hetek, egyre rosszabbnak érzem. Mivel új vagyok, így betanítás alatt vagyok, azonban azt érzem, hogy türelmük nincs hozzá, a tolerancia zéró. Ha kérdezek, egyből a leb.szás, a megalázás megy. Minden mozdulatomba belekötnek, semmi nem jó amit csinálok. Eddig szívvel, lélekkel mentem dolgozni, már ott tartok, hogy legszívesebben be se mennék. Előttem már több ember is volt a cégnél, akik megpróbálták betölteni a munkakört, de mindenki csak pár napig bírta. Én most értettem meg, hogy miért. A fúrás, a toxikus munkahelyi légkör és a főnök segítségére sem lehet számítani. Amiben megállapodtunk a legelején, az már megdőlt a szerződés aláírása után... Elvagyok keseredve. Szívem szerint itthagynám, minél hamarabb, de valahol meg kellemetlennek érzem. Soha nem voltam az az ember, aki váltogatja a munkahelyeit, de ezt borzalmasnak érzem. Mit gondoltok, idővel javulhat a helyzet? Ti meddig várnátok?



máj. 14. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom, hogy a te munkahelyeden pontosan miért ilyenek az emberek, illetve hogy a kollégák vagy a főnökök ilyenek, de leírom, hogy én mit tapasztaltam.


Tavaly novemberben kerültem új céghez, nagyjából ugyanez volt a helyzet, amit írtál; volt, hogy sírva mentem be. A főnökasszonynak kellett volna betanítania, de egyáltalán nem foglalkozott velem, viszont elvárások voltak bőven felém. Két dolog tartotta bennem a lelket. Az egyik, hogy a kollégák nagyon jó fejek, a másik, hogy tudtam, csak átmenetileg kell minden nap elviselnem ezt, mert utána home officeban leszek. Sokszor indultam el otthonról úgy, hogy ma fogom beadni a felmondásom. Aztán, mikor mondták, hogy már mehetek home officeba, sokkal jobb lett, mert az itthoni környezet egészen más, illetve itthon nem hívogat, nem cseszeget egész nap, csak ha bent vagyok. Illetve, ha be is kell mennem, már nem csinálja azt, mint az elején, akkor mindenbe belekötött, hiába nem tanított semmit, elvárta, hogy tudjam. Mondjuk, nekem extrém nehezítés volt, hogy az elődöm egy baleset során életét vesztette és őt nagyon szerették, tehát egy olyan űrt kellett betöltenem, ami lehetetlen. Mára már talán azt is mondhatom, hogy kis túlzással jól érzem magam ennél a cégnél és örülök, hogy kitartottam.

máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Duke81 ***** válasza:
92%
sajnálom de soha nem fog javulni. Minél tovább vársz annál több rosszat kapsz a helytől! Volt több toxikus munkahelyem is, páromnak is így sajnos tudom miről beszélek. Ha ciii ha nem minél hamarabb tovább kell menni. Az ilyen emberek nem érdemlik meg, hogy a te munkád árán gazdagodjanak!
máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Az igazat megvallva a kollégák és a főnökség részéről is a teljes elutasítást érzem. Elvárják, hogy mindent tudjak, de segítség nem társul hozzá. Munkaerőhiány van náluk, viszont pont a stílus miatt, amit képviselnek jönnek- mennek az emberek. Merő rosszindulat, egy kedves szó nem hangzik el. Ezt már sajnos többen is mondták. Részemről az a baj, hogy belátható időn belül nem látom, hogy javulhatna a helyzet.

máj. 14. 16:17
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
1-es vagyok ismét. Nos, ha tényleg ennyire rossz a helyzet, akkor viszont lépni kell, mert tényleg nem lesz jobb. Nekem az a szerencsém, hogy a közvetlen kollégáim nagyon jó fejek, ők lendítettek át a sírós időszakon.
máj. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, a közvetlen kollégákon is sok múlik, hogy milyen a hangulat, kapsz-e segítséget. Mindenesetekre elkezdek nézelődni és amint megint találok valamit, váltok.
máj. 14. 16:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekik kellett egy munkaerő, akit ők nem hajlandóak betanítani. Tudom lelkis vagy, de csak olyan helyet sajnálj, ahol tettek is érte, hogy legyen mit sajnálni. Menj szerintem.
máj. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy olyan munkahelyem, ahol hirtelen egyedül maradtam rengeteg munkára és napi 10-12 órákat dolgoztam a 8 helyett. A főnököm felvett mellém valakit, de egész egyszerűen nem volt időm betanítani. Szegény ült mellettem és nézte, ahogy dolgozom, mert nem volt rá idő, hogy közben magyarázzak. Olyan szinten kellett pörögni, hogy se ebédelni, se mosdóba menni nem volt időm, akkor álltam fel a székről, mikor már nagyon nem bírtam. Percenként kb. 5 email jött, tehát el lehet képzelni, hogy ha csak fél órát magyarázok egy tanulónak, akkor mennyire csúszok meg a munkával és az email csak a munkám egy része volt, mellette hívogattak, meetingekre jártam ... stb. Az amúgy is túlórás napjaim még jobban kicsúsztak volna, ezért elnézést kértem a tanulótól és kerek-perec megmondtam neki, hogy hiába szóltam a főnöknek, hogy nekem nem lesz időm betanítani senkit, annak ellenére felvették. Két hétig bírta szegény és aztán lelépett, meg is értem. De bunkó nem voltam vele soha, nem ő tehetett róla, hogy odarakták mellém. Az már a főnökséget minősíti, hogy mikor közölte, hogy akkor ő most elmegy a cégtől (projektesnek vették fel), felajánlottak neki egy kb. segédmunkával egyenértékű pozíciót fele annyi pénzért, mire kiröhögte őket. Jól is tette.
máj. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
7, azért azt tegyük hozzá, hiába nem bántottad a kollégát és empátiával álltál hozzá, az hogy te szó nélkül 12 órázol szünet nélkül nem segít a helyzeten. Ebből is látszik, hogy kell oda még egy ember. Aki nem érti meg, hogy néha WC-re kell menned és enned valamit, hogy ne a pszichiátrián vagy a kórházban végezd, azt a helyet sem biztos hogy megtartanám. A kérdés az, hogy neked megmondták, hogy minden legyen kész és nincs kifogás különben repülsz, vagy valójában te csak így eldöntötted magadnak, hogy így kell eljárnod és nem is feltétlenül lett volna elvárás, sőt ha tudnak róla mert szólsz akkor esetleg segítenek is. Abból ítélve, hogy fel is vettek valakit melléd gondolom, annyira nem sz*ák le teljesen. Azt gondolom te is hibás vagy annyiban, hogy közölhetted volna a vezetoseggel, hogy annyi a munka, hogy egyedül nem bírod, viszont ha semennyire nem tudod betanítani a kollégád ez nem fog változni. Viszont addig türelmet kérsz, ha nem minden lesz kész azonnal. Egy rendes főnökseg ezt megérti,neki nem célja hogy az egyedüli ember aki tudja mit kell csinálni, kidől a kimerültségtől. És nem kötelező túlórázni mindig, meg kihagyni a szünetet. Ez a te döntésed volt, nem a cégé. Ebből is látszik, hogy a te prioritásod sincs rendben. Az egészséged fontosabb lenne mint egy sz*os munka. Lehet lelkiismeretes dolgozó az ember, de amit te írtál az már inkább ilyen önkéntes rabszolgaság.
máj. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 Már rég nem dolgozom ott :-)


Egyébiránt egy durván extrém helyzet volt, ugyanis négyen dolgoztunk egy poszton, ebből kettőt kirúgtak, a harmadik pedig felmondott azonnalival, mert azt mondta, ketten nem fogjuk bírni a munkát. Így maradtam egyedül 😃

Három évig csináltam, nem készültem ki, de az tény, hogy covid alatt is végig dolgoztam betegen is, mert nem volt más, aki megcsinálja.

Amikor beadtam a felmondásom, akkor az volt a vezetőség megoldása, hogy nem vettek fel új embert, őket kellett betanítanom a program használatára és egy ideig ők próbálták megoldani a helyzetet, de aztán látták, hogy ez nem fog menni és visszakönyörögtek egy régi embert, aki azóta már megint nincs ott. Na ennyit arról a helyről; a munkát egyébként nagyon szerettem, de a vezetőség botrányos volt.

máj. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a közvetlen kollégák a lényeg. Nekem volt hasonló helyzet, mint amit írtál, kérdező. A közvetlen kollégák kifejezetten szemetek voltak (az osztályvezetőnő normális volt, de nem avatkozott bele (utólag már másképp látom, egyáltalán nem volt jó fej ő sem, csak konfliktuskerülő).

Én 6 hónapig bírtam, de nagyon nehezen. Aztán egyik reggel munkába készülődés közben sírtam, na akkor döntöttem el, hogy beadom a felmondást (sokkal előbb kellett volna). Ez egy multi volt, számviteli osztály, és nem a szakmával és a felkészültséggel volt gondom, hanem a helyi dolgokat nem adták át (lényegében magát a munkakört nem adták át), és még ott ártottak, ahol tudtak. (Nekem utána még két évig előjött rémálom formájában, komoly:((

máj. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!