Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utaznál 150 km-ert egy munkahe...

Utaznál 150 km-ert egy munkahely miatt?

Figyelt kérdés

Kaptam egy munka ajánlatot, nem rosszul fizet.

Viszont, 150km-rel arrébb található, nekem az napi 2 óra oda és 2 óra vissza. Saját kocsival kellene járnom. A munkaadó azt mondta, hogy idővel kapok céges autót. (ebből, nem tudom mi lesz az igaz) te elválalnál, olyan munkát, ami ennyire messze van?


máj. 15. 10:42
1 2
 1/19 anonim válasza:
100%
Fizetéstől is függ ez,de valószínűleg nem. Akkor már inkább odaköltöznék ahol a munkahely van,vagy esetleg bérelni,vagy munkásszálló.
máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Nem, céges kocsival sem. Nem maradna időm élni. Max addig vállalnám, amíg elhelyezkedem, és találok lakást közelebb.
máj. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Néha a 3km-et is soknak találom :D
máj. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Kocsim sincs :D
máj. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
89%
En ingäztam 3 honapot napi 120 km-t, aztän leköltöztem a melohely közelebe...
máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%
Jelenleg is ezt csinálom bruttó 400-ért már fél éve. 2-2 óra tömegközlekedés. Sajnos nincs más lehetőségem csak a hajléktalanság a másik lehetőség. Rühellek élni ettől az életviteltől.
máj. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Három és fél évig csináltam. Fiatalság, bolondság...
máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%

Semmi pénzért nem vállalnék ilyen állást, ahol napi 4 órát kellene ingáznom, se kocsival, se vonattal, de még helikopterrel sem.

Ha annyira jó állás, akkor megfontolnám, hogy a közelbe költözöm inkább.

máj. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nem, mert ha egy darabig saját autóval kéne járnom ennyit napi szinten akkor az üzemanyagköltséget még ha meg is fizetik teljes mértékben, ott van az autó amortizálódása is. Meg azért napi 150 km megtenni 2szer azért az az autónak is sok lehet, jó lehet egy jobb fajta bírná lazán, de gondoljunk bele, ha te rendben is tartod az autódat és betartod a 10ezer km-enkénti olajcserét akkor gyakorlatilag 2 havonta szenvedhetsz ezzel ha szervizre bízod a munkát akkor egy vagyon elmegy erre, és arról nem beszélve hogy a gumik, fékek kopnak, és még sok más egyéb is. Persze ha tényleg adnak céges autót mondjuk próbaidő után az még jobb is.

De azért nagyon jól meg kell fizessék azt hogy még így is eljárjak napi szinten ilyen távokra, meg magának a munkának is olyannak kell lennie ami tényleg jó, élvezném is. Meg azért nem hiszem hogy keresnél vele annyival többet amennyit érdemes lenne utazásra rászánni. Ha 8 órás munka de e kell dolgozni a kaja szünetet, akkor számoljunk 8,5 órát csak a munkára, és 2x2 órát az utazásra akkor gyakorlatilag neked 12 órád elmegy erre mindennap, és nagyon sok cégnél ahol 12 óráznak ott sem dogoznak egész hetet végig így, kivéve a vendéglátás, de az megint más.

Szóval én azért ezt is meg gondolnám. Meg azért ha fáradtan ennyit kell még haza vezetned azt fogod is bírni egyáltalán? Arról nem beszélve hogy neked is lehet más egyéb dolgod, magánéleted amire azért jó ha van szabad időd, és ha tényleg csak a hétvégéid maradnak meg így szabadidődnek és egy normális szabad délutánod sem lesz jóformán azért az sok lenne szerintem, de te tudod.

máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Keresnél ott helyben albérletet.

Nem kerülne többe mint a napi 300km kocsival és akkor ez még csak a benzin.

Másfél havonta az olajcsere sem annyira jó, ha tartjuk mondjuk a 10eKm csereperiódust.

máj. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!