Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki a munkája során képes...

Aki a munkája során képes bevenni a leszarom tablettát, az a magánéletben is ezt csinálja?

Figyelt kérdés
Vagy ha valaki a munkájában így áll a dolgokhoz, abból nem lehet arra következtetni, hogy egyébként is ilyen?
máj. 16. 19:49
 1/7 Kólauborkával ***** válasza:
89%
De.
máj. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, ember függő.
máj. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kólauborkával ***** válasza:
30%
Én olyat még nem láttam sajnos, hogy valaki egy igénytelen tahó a munkában az otthon hirtelen takarításmániás konyhatündérré válik…
máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem a takarításra vonatkozik a kérdés, a leszarom tablettát arra szokták mondani, amikor nem idegesíti fel feleslegesen az ember magát. Én pl munkában és itthon is elég nyugis vagyok, a munkahely szimplán nem ér annyit, hogy idegbeteg legyek miatta, felőlem mindenki olyan fasságokat csinál, amit akar, nem emberéletekért felelünk, a napom meg akkor is 8 óra lesz, ha valaki hibáját ki kell javítanom. Nekem aztán mindegy, hogy mivel töltöm el azt a 8 órát.

Itthon meg azért vagyok nyugis, mert tudom, hogy minden problémát megoldok, nem volt még olyan helyzet, ahol nem ment volna. Meg mondjuk eleve nincs is sok gondom, mert tudatosan könnyű életet élek.

máj. 16. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, úgy értem ahogy a 4 írja. Hogy elvégzi a feladatát alaposan az ember, de nem húzza fel magát vagy nem stresszel, amiért mondjuk a felettesei valamit elcsesznek és emiatt pl valamit még egyszer meg kell csinálna. Hanem hogy az a hozzáállása, hogy nem érdekli, nem veszi magára.

Ez egyfajta nemtörődömség, mert ha igazán mélyen lelkiismeretesen végezné a munkáját, akkor pl harcolna az ilyen jellegű hibázások ellen, elmondaná a véleményét, ötletét ennek elkerülésére, de ezt nem csinálja, mert annyira azért nem érdekli.

máj. 16. 21:27
 6/7 Metionin ***** válasza:
Én is-is. Olyan szinten leszarom a dolgokat, hogy nem idegeskedek feleslegesen, nem hisztizek azon, amin nem tudok változtatni. És ezt ugyanúgy munkában is meg magánéletben is. Pl. nem pörgök a fejemen ha egy munkahelyi problémát nem tudok megoldani, mert tudom, hogy amit lehetett megpróbáltam, igyekszem segítséget kérni olyantól, aki jobban ért hozzá és legközelebb majd alkalmazom. Ugyanígy nem idegesítem fel magam ha anyám azon hisztizik, hogy épp esik az eső vagy ha egy random öregasszony elém tolakszik valahol. Na ilyen szintű leszarásra kell gondolni. Természetesen a fontos dolgokért vállalom a felelősséget munkahelyen és magánéletben is, csak egyszerűen vannak dolgok, amiken sokan feleslegesen cseszik fel magukat.
máj. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hàt figyelj. Én régen olyan voltam aki törtetett hogy a cégnek jó legyen. Sajàt időmben képeztem magam, automatizàltam folyamatokat amiket ingyen adtam àt, mindig igazodtam hozzàjuk, telefont mindig felvettem nyaralàs közben is és pattantam az emailezés elé a balatonnàl is. Életem soràn 3 helyen dolgoztam így, mindegyik helyen évekig. Azt hittem mindig hogy a következő màs lesz majd, ott majd értékelik. Egy fszt. Idegroncs lettem a végére, mert főnök làtta de jól megy nekem és mégtöbb melót tett a nyakamba. Fizuemelés? Kaptam hàt. Mikor a többiek kaptak inflàciókövető 100 forintot, én kaptam 115-öt annak ellenére hogy akkor 6 hónapja fizetetlen túlóràztam minden nap fél óràt minimum de volt hogy többet.

Ha elrontottam valamit, ugyan úgy le lettem bszva mint mindenki màs, senkit se érdekelt hogy amúgy mennyi jó dolog utàn csinàltam valami rosszat.


Nem éri meg. Egy dolgot tanultam meg de nagyon, hogy ezek nem alturisztikus cégek. Nem azért dolgozunk hogy a vilàgot jobbà tegyük. Csak azért, hogy a vezetők profitot vigyenek haza, mi meg munkabért. Ezért cserébe dolgozunk, megcsinàljuk amiben megàllapodtunk. Ennyi. Nem éri meg az egészséged és életed rààldozni.

Csinàld meg a feladataid jól, és annyi. Az extra energiàt fektesd magadba vagy csalàdodba. Ők szàmítanak.

máj. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!