Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem tom ez a jó kategória-e a...

Nem tom ez a jó kategória-e a kérdésemnek, de olyan új munkám van, hogy 3 műszakban kell majd dolgozni: 06:00-14:00, 14:00-22:00, és 22:00-06:00. Első napomon rögtön este 10-kor kezdek! Hogy lehet ezt majd bírni?

Figyelt kérdés

Mármint a biológiai órám meg fog bolondulni, mindig máskor kell majd álmosnak lenni és aludni.

Szerintetek jobb ha ezt csak átmenetileg csinálom majd, és keressek tovább munkát? Nagyon álmos leszek az éjjeli műszakban, éjfelkor szoktam aludni menni.


máj. 17. 13:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Igen megfog bolondulni és tegyél érte, hogy minél előbb elkerülj ilyen helyről mert a szervezeted lefog pusztulni! Talán még az elején bírni fogod, de hosszabb távon nem. Ha jónak is érzed akkor sem az mert a tested nem lesz hálás az ilyen időbeosztásokért. Te most egy droid leszel konkrétan.
máj. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%

Az elején nehéz lesz, aztán majd megszokod ha rá leszel kényszerülve.

Van aki egy életet le tud húzni így, más meg pár hónap után kiég, nincs rá általános igazság, hogy ki mennyire bírja hosszútávon

máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

Kedves első, lefog, megfog! Tanulj már meg helyesen írni, az Isten szerelmére!

meg fog bolondulni

le fog pusztulni

máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

"Hogy lehet ezt majd bírni?2


Normális ember sehogy nem bírja.

máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Legalább a hétvégék szabadok?
máj. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam műszakos helyen, annyi szerencsém volt, hogy nem egy gyárban, hanem egy multinál back office pozícióban, így volt, hogy ha éjjeli műszakot kaptam szinte semmit nem kellett csinálni, max 1-2 emailt megírni, aztán lehetett sorozatozni, pihengetni, ilyesmik. Nálunk egyébként azok mellett, amit írtál, voltak sima műszakok is 8-16.30 és 9-17.30 intervallumban. Voltak kollégák, akik már több mint tíz éve ott voltak, ráadásul család mellett vitték a műszakokat. Ők azt mondták, hozzá lehet szokni, de a legtöbbünknek egyébként nem ment. Nekem sem. Ha éjszakai műszakot kaptam, hatkor lefeküdtem, délben kb felkeltem, de olyan mosott sz@r voltam azon a héten, hogy élni sem volt kedvem, nem még a mindennapi teendőket vinni. Amikor reggeles voltam, akkor meg 4.30kor keltem, hogy bebuszozzak az irodába. Én másfél évig maradtam ott, aztán találtam végül jobbat és örömmel jöttem el. Volt egy keménymag, ami bírta az éjszakázást, nálam idősebbek, családdal, de egyébként az volt a gyakori, hogy az emberek kb évente cserélődtek, vagy még addig sem maradtak. Nem hiszem, hogy embernek való ez a rengeteg műszak. Teljesen felborul az egész életviteled. A szükség nagy úr, ilyenkor tudom járnak műszakpótlékok, éjszakáért mi dupla bért kaptunk, de nincs az a pénz, hogy visszamenjek. Meglátod hogy boldogulsz. Ha megtetszik és bírod, akkor hajrá! Ha mégsem neked való, akkor se keseredj el. Jelentkezz közben más helyekre is, és ha felvettek, akkor dobbants!! Kitartást és sok sikert!!
máj. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös, hétvégén is van munka sajnos.
máj. 18. 12:58
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7: De akkor hogy vannak a szabadnapok? Minden héten másik két nap?
máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedden kezdek amúgy, kedden este 10-kor.

Keresek tovább munkát, és ha egy mód van rá, meg idén váltok erről a 3 műszakos helyről. Biztos hogy ez nagyon egészsegtelen a szervezet számára, és előre sejtem, hogy nagyon rosszul bírom majd az éjjeli műszakot. Főleg, hogy én se koffeines kávét, se energiaitalt nem fogyasztok. Jó, koffeines kávét alkalomszerűen igen, havi-2 havi egyszer. De nem akarok ilyenekre rászokni. Koffeinmentes kávét szoktam inni napi 1-2X, ilyen vagyok.

máj. 18. 13:03
 10/15 A kérdező kommentje:
8-as, igen. Random napokra esik a szabadnap.
máj. 18. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!