Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tényleg nem dolgozhatok úgy...

Tényleg nem dolgozhatok úgy nyáron (diákmunka), hogy idén végeztem el a gimnáziumot?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy nem lehet így dolgozni, mert nincs már tanulói jogviszonyom. Igaz ez?
2013. jún. 12. 20:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Kérj iskolalátogatásit, adni fognak.
2013. jún. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt már kértem, adtak is. De a jogviszonyom elvileg lejár június végén, mivel leérettségizek.
2013. jún. 12. 20:30
 3/11 Nosco ***** válasza:
Igaz. Ismerős is volt bent diákszövetkezetbe és elküldték.
2013. jún. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, ez az új szabály :( Én tavaly egyetemen végeztem és akkor sem lehetett diákmelózni...
2013. jún. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Dehát azt honnan tudják, hogy lejár? Nekem csak iskolalátogatásit kellett annó vinnem. És ha egyetem és középiskola között vagy, akkor azon a nyáron nem dolgozhatsz, mert csak?
2013. jún. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a normális iskolalátogatásin rajta van, hogy mikor fejezed be a tanulmányaidat.
2013. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Egy barátnőm dolgozhatott, csak aláírattak vele egy papírt, hogy jelentkezett képzésre és szeptemberbe folytatja a tanulmányait.
2013. jún. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ja és ez tavaly volt.
2013. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap megyek az iskolaszövetkezetbe, majd kiderül mi lesz :/
2013. jún. 12. 22:36
 10/11 anonim válasza:

Na mi lett??


Én is most érettségizek, és munkát keresek. Elvileg a diákmunkához érvényes iskolalátogatási igazolás és adókártya kell. Az iskolalátogatási igazolást pedig az előző félévről, tehát a 2013. tavaszi félévről állítják ki, amikor is volt tanulói jogviszonyod.


Én még nem találtam melót, de jövőhéten én is megyek az egyik iskolaszövetkezethez, hátha személyes tudnak többet mondani. Mert elég vicces, hogy most már szinte minden munkára 18 éven felüli nappali tagozatos diákokat keresnek, de akkor mi értelme van annak, hogy nem dolgozhatunk, ha pl. befejeztük a középsulit mert nincs tanulói jogviszonyunk. Akkor mégis kiket tudnak foglalkoztatni?! :S

2013. jún. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!