Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriai meló, csalódtam...

Ausztriai meló, csalódtam mint a kutyával úgy bánnak szerintetek?

Figyelt kérdés
Egy faszi hozott ki melót keresni elintézte ezt,de nem úgy mennek a dolgok ahogy elvileg meg volt beszélve.szezonális melo,elvileg netto 1050 euro havonta,szabadnap nincs,saját kis szoba de igénytelenül koszosan ételmaradékosan adták át ágynemü büdös paplan is,napi 1 kaja 1asztalál a fönök nővel és faszival(a nő a szakács)romlott meg 1szer már megsütött kajákat csinál újra,amiket naponta mi is eszünk)ma irtam alá bejelentő lapot de semmi más szerződést nem h meddig,heti hány óra fizetés stb ről szólna,németül sajna elég gyérül tudok,nehezen v szinte alig értem meg amit szakásc mond.konyhai kisegitő vagyok,mosogatok,kajákat csinálok,előkészitek stb megállás nélkül,de 1napom után azt mondta a nő ha hnapra nem tudom az összes kajának helyét,elkészitését,meg amit mond nem megy igy tovább..kiabál velem,elég szar ez de régóta keresem munkákat ausztriában,de mivel kevés a nyelvtudásom szinte esélytelen..de itt meg lelkileg kibírhatatlan mert bnőmmel sem tudok találkozni pedig úgy indultam neki.szerintetek? 22/f

2013. jún. 14. 23:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
bocs a helyesírásér telóról voltam
2013. jún. 14. 23:23
 2/13 anonim ***** válasza:
Leírtad,hogy milyen gáz.hát ha a szezont kibírod,egy csomó pénzzel mész haza,ami úgye jól jön.próbálj jobban odafigyelni,a cél lebegjen a szemed előtt,hogy milyen jó lesz a meló után,sok zsé,láthatod a barátnőd,stb.Amúgy ő is Ausztriába melózik?Nkm is lenne talán lehetőségem külföldre menni,én is leginkább attól félek,hogy fognak bánni velem,meg persze itthagyom a fiút,aki tetszik nkm:((
2013. jún. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tetris ***** válasza:

Undorító, hogy ezek az osztrák vendéglősök azt hiszik, hogy csak azért, mert magyar vagy, már mindent megtehetnek veled. Szerintem inkább keress másik helyet, biztos van olyan, ahol emberszámba vesznek.

Ezen a helyen nem fogsz továbbra se rendes kaját kapni, csak a moslékot, és a szobád se lesz jobb. Megnyugtatlak, hogy a munkaadóid se lesznek kedvesebbek.

Vagyis: ha hosszabb távra tervezel kint maradni, akkor keress másik állást, mert itt nem jó neked, előbb-utóbb kicsinálnak idegileg, vagy megbetegszel a rossz kajától.

Ha már az elején ilyen szemetek veled, mi lesz később, ha majd esetleg valami hibát vétesz?

Akármilyen jól jön is a pénzt, azért az emberi méltóságodat ne hagyd, hogy megsértsék.

Minden jót kívánok neked, sok sikert!

2013. jún. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
keress másik helyet! Még ennyi pénzért sem éri meg, hogy megalázzanak! Ne hari, de én nulla nyelvtudással fel se vettelek volna. Szerintem, aki kimegy, legalább alapfokon beszélje az adott ország nyelvét. Így még kikérni sem tudod magadnak ezt a hangnemet.
2013. jún. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!sajnos gyenge német tudásom miatt nem szólhatok egy szót sem,de első nap után mindent tudjak elvárja a főnök asszony..megteszek mindent míg bírom vagy amíg nem lesz belőlem elegük :/ másik munka jó lenne de ezt is mire találtuk....
2013. jún. 15. 12:00
 6/13 anonim válasza:
1050 euro náluk semmi, legalábbis fizetésnek. Ennyi pénz mellett a minimum teljes ellátás lenne (embernek való). Kihasználnak. Burgenlandban kevesebb a munka, mert minden magyar kijár, de megbecsülik őket. Legalábbis két nyáron kinnt dolgoztak, és kimondottan örültek, hogy magyarként az ő országukban dolgozom, és tanulom a nyelvüket.
2013. jún. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
bocs, kinnt dolgoztam.
2013. jún. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy részről, így tényleg nem lehet bánni emberrel. Más részről, ahhoz nagyon jóindulatúnak kell lenned, hogy ne nézz le valakit, aki nyilvánvalóan csak haszonszerzés céljából jött át dolgozni a keleti szomszédtól úgy, hogy még a nyelvedet sem beszéli. Amit én ajánlok, az a mihamarabbi felmondás, és egy intenzív német nyelvtanfolyam. Megírjam, hogy hogy kell elküldeni valakit németül oda, ahonnan jött? :)
2013. jún. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én átérzem a helyzetedet, mert én is így kezdtem.. Én húztam halasztottam a felmondást, míg nem azon kaptam magam hogy 20 kg-ot fogytam. Nem éri meg , tessék azonnal másik munkát keresni és ha van biztos másik helyed akkor mondj fel. A szerződésről pedig annyit, hogy Ausztriában nem kötelező szerződést aláírni, mert itt a szóbeli megegyezés is érvényes(tudom fura de ez van). Ja és tessék nyelvet tanulni anélkül nem megy!!!!!
2013. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 karador válasza:
Ezt ne tűrd. Tanács, ha van lehetőséged, gyere vissza mo-ra, és kezdj el németül tanulni. egy alapfoknak megfelelő már jó, de inkább középfok.Tanulás alatt nézz német filmeket, hogy a kiejtésre ráálljon a füled:-) vannak oldalak: irány németország.hu Jó előre kell érdeklődni, fórumokon olvasni a helyről, ha van kommenteket is.Legalábbis én igy csináltam annó, remélem segítettem..Sok sikert
2013. jún. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!