Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Lehetek angol tolmács? Bővebbe...

Lehetek angol tolmács? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval 17 éves vagyok. Németet tanulok a kezdetek óta, de nem is érdekel igazán. Az előző nyáron elkezdtem angolt tanulni saját szorgalmamra és már jobban tudok angolul mint németül. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek lehetek valaha angol tolmács? Ha van olyan iskola ahol pont azt ilyet tanítják, akkor leírnátok? Nyíregyházi vagyok. Köszönöm :D
2013. nov. 8. 17:52
 1/3 kirke válasza:
100%

Szia,

tolmácsnak lenni hivatalosan kicsit bonyolult, először is, megírod az emelt szintű érettségit, jól, felvételizel angol szakra, felvesznek és választod 3. év után a tolmács szakosodást, lediplomázol és máris tolmács, szakfordító lettél

más útja nagyon nincs

ha már van diplomád, de még nem vagy abban a korban, akkor pedig, a budapesti Műszaki Egyetemen van tolmács képzés, de az sajnos fizetős, minden félév 250 ezer forint, és 2 éves, kell hozzá egy diploma, abban a szakirányban, mehetsz el tolmács és szakfordítónak

de, ha jól tudsz angolul, igen jól, sok esetben egy szinkrontolmácsnak nem csak angolul, de magyarul is nagyon jól kell tudnia, nem feltétlen kell papír, úgy is meg tudsz belőle élni, vannak olyan cégek, akik nem ragaszkodnak a papírhoz, inkább a gyakorlathoz

a másik útja, ha egyszerűen jelentkezel felsőfokú nyelvvizsgára angolból, az Origónál lehet használni szótárat, az írásbeli-szóbeli 28.000 Ft körül van, de egy felsőfokú nyelvvizsga nem jogosít fel arra, hogy felkérjenek szakfordításra, vagy tolmácsolásra, de több esély van rá, mint papír nélkül

2013. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom :) Nagyon hasznos valasz. Jar a zold kez ;)
2013. nov. 8. 23:24
 3/3 Csiffáry Gergely válasza:

Természetesen lehetsz angol tolmács, ha én az tudtam lenni akkor bárki képes rá. A következőt javaslom, ha komolyan angol tolmács akarsz lenni:

1. Tűzd ki határozott célként, amit akarsz.

2. Keress egy jó tolmácsképző iskolát. Vagy az ELTE tolmácsképzőjét, vagy a Műszaki Egyetem (BME) Nemzetközi Tolmácsképző Intézetét ajánlom (én is ide jártam, nagyon jó a képzésük). Lehet, hogy van olyan cég, ahol nem követelik meg a tolmács "papírt", de Te, ha igazán profi akarsz lenni, tartozol magadnak azzal, hogy elvégzel egy szakirányú képzést, mert ott nélkülözhetetlen tudásra fogsz szert tenni.

3. Ragadj meg minden gyakorlási lehetőséget, mert az igaz, hogy az iskolai képzésre is szükség van, de a legértékesebb tudást a gyakorlatban fogod megszerezni.

Sok szerencsét és hajrá előre!

www.angol-francia-tolmacs.info

www.angol-tolmacs.hu

2014. febr. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!