Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Most már az lesz hogy minden...

Most már az lesz hogy minden munkahelyre a diploma a minimum? Mi ez már?

Figyelt kérdés

Anyám 30 évvel ezelőtt 8 általánossal vették fel a munkahelyére, belső oktatásban kitanították, azóta ott dolgozik, és jól keres. De a régi csoportvezetője is 40 éves fejjel szerezte meg a diplomát, és úgy került feljebb... de most meg már mindenhova diplomát kérnek!

Van érettségim meg nyelvvizsgám, és mégis nettó 68 ezerért (amiből 10ezer elmegy csak az utazásra) dolgozzak azzal akinek még a 6 általánosa is épphogy meg van? Akkor mi értelme volt tanulni? És hiába tanulok új nyelvet, és fizetek önerőből OKJ-t mert azt is leszarják..


2014. febr. 25. 11:24
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

nem akarok felső vezetésű lenni...


de nem hiszem hogy az érettségim ugyanannyit ér mint a Jocó 6 általánosa, mégis annyi a fizum mint neki..

vannak viszont olyan munkák is amik nem vezető pozició, de nem is szalag melletti munka.. viszont már ahhoz is diplomát kérnek.. De mért nem lehet azt csinálni amit pl anyámmal hogy 8 általánossal vették fel, és x hónap után elküldték szakmari képzésre? vagy mint a kollégájával, hogy oké akkor végezz el egy mérnökit és jöhetsz irodába.


Nem, most már az megy hogy sorra vettünk fel akkor maradj is ott..

2014. febr. 26. 13:15
 12/16 anonim válasza:
74%

Egy dolgot tarts észben.

Egyik munkahelyen sem fogják ápolni a lelked. Ha nem tetszik a hely vagy a fizu, akkor el kell menni onnan, vagy akár az egész városból. A jobb munka után menni kell, nem jön házhoz.

Igen, van ismerősöm aki érettségivel 250 nettót keres, de ez ritka. Ha egy diplomával valaki a sormunkáig jut el, a szalag mellé, ott megint csak nem a munkáltatóval van a gond....és őt megint csak nem fogja érdekelni, ha 1-2 év múlva ráébredsz, hogy neked nem a soron van a helyed. Széttárja a kezét, és azt fogja mondani,hogy el lehet menni, van az ajtóban 50-100 ember, aki arra vár, hogy eleged legyen és jöhessen a helyedre.


A nettó 68 ezer...nem is értem. Fizetnek még ennyire keveset valahol? Nyelvvizsgával még egy operátorként, telefonos kisasszonyként is megkeresed ennek közel a dupláját, vagy többet....

Szóval a 68 ezres "álomhatárt" túlszárnyalni azért nem nagy kihívás, úgy érzem...

2014. febr. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
sajnos igen. Itt a környéken két fajta gyár van: az egyikben az operátor megkeres nettó 100 fölött, de oda nem lehet bejutni jóformán protekcióval se, a másik típus pedig ahol nettó 68 a fizu, és havonta váltják az embereket a kemény magon kivül(és az a vicces, hogy ha nem te mész el, akkor ők küldenek el. az egyik ilyen helyen 4 embert vettek fel és az első hónap után mind a négyünket elküldték azzal a címszóval hogy visszaesett meg a rendelések száma - nem kell annyi ember. Majd két hónap múlva ugyanez a cég hirdetett munkaügyin keresztül- ahonnan mi is mentünk...
2014. febr. 27. 09:12
 14/16 anonim válasza:
93%
Figyelj, én Szabolcs megyében nőttem fel, tudom mi az, hogy nincs munkalehetőség, és ha van, azt is alulfizetik. Viszont ráébredtem, hogy menni kell a munka után, ki kell lépni a komfort zónádból és elköltözni. Én már éltem 3 különböző városban, most BP-n lakom. Itt van munka (a város olyan, amilyen.... de meg lehet szokni), jól fizetnek, és kicsit sem drágább az élet, mint máshol. Ugye itt is van Tesco ;)
2014. febr. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
68 ezer - Bérlet = 58 ezer. Annyiért tuti nem tennék keresztbe 2 faágat sem. Inkább kezdj el vállalkozni.
2014. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ha tudsz nyelvet, akkor menj ki külföldre. Ismerősöm kint van hajón, érettségivel, német középfokkal.. havi 400e+borravalóért.


Ennyi.

2014. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!