Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldön szeretnénk a barátom...

Külföldön szeretnénk a barátommal munkát vállalni. Aki ugyanebben a cipőben jár, vagy dolgozik/dolgozott már külföldön milyen országokat ajánlana, ahol a fizetés is korrekt? (Angliába, Németországba nem szeretnénk menni. )

Figyelt kérdés
Elsősorban a mediterrán országok érdekelnének, mert kaptam egy lehetőséget, hogy animátorként Görögországban dolgozhassak, de a barátom oda nem jöhet velem, ezért másik alternatívát keresünk.

2014. márc. 26. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
A választást nagyban befolyásolja, hogy milyen nyelven beszéltek.
2014. márc. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én angolul társalgási szinten (középfokú nyelvvizsga) németül alapszinten.

A barátom angolul beszél, de sajnos csak alapszinten, s pont ez a legfőbb probléma.

2014. márc. 26. 22:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Akkor angol nyelvterültre kell menni.
2014. márc. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyon fontos a nyelvtudás.

Persze vannak olyan történetek is néha, hogy "kijöttem nulla nyelvtudással és lám milyen jól megélek", de ezek a ritkábbak.

Viszont a "segítség átvertek, itt állunk szállás, munka és pénz nélkül" történetek 99,99%-a azzal kezdődik, hogy valaki nem beszéli az adott ország nyelvét.


Mediterrán országban élek, tavasszal-nyáron hirdetnek animátori állásokat is, de középszintű nyelvtudás nem elég. A minimum jó angol/német plusz svéd vagy orosz nyelvtudással szinte garantált hogy munkát kapsz, de akik csak pötyögik a nyelvet olyan van elég....

2014. márc. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Milyen távon gondolkodtok? Mert mediterrán országokban valószínűleg csak szezonra kapnátok állást, utána jöhetnétek haza és kereshetnétek itthon munkát.
2014. márc. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Külföldre alapvető a nyelvtudás, anélkül senki vagy.


Ráadásul a mediterrán országok (Görög, Spanyol, Olasz, Portugál) nincsenek túl jó gazdasági helyzetben, így ott nehezebb lesz munkát találni, és a fizetés sem lesz olyan, mint pl. Németországban vagy Angliában.

2014. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, infókat!

3 hónapot voltunk USA-ban előző évben, de a barátomnak ott sem sikerült elsajátítania alapfoknál többet, ugyanis előtte nem tanulta soha az angolt.

Nekem ezidő alatt persze fejlődőtt, de nem mondom, hogy felsőfokon megy.

Az animátori munkát ennek ellenére megkaptam, mert angolul interjúztattak és az alapján megfeleltem.

Esetleg az animációról valami infótok van, hogy érdemes-e neki vágni?

2014. márc. 27. 22:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Gorogorszagban elek lassan 10 eve.Itt az idegenforgalmi agazatban az animatorok fizuja az egyik legalacsonyabb.Ha kulfoldi kozvetito cegen keresztul erkeznek akkor pedig meg alacsonyabb.Nehany eve talalkoztam itt magyar animatorokkal, a szallodai fizetes harmadaert dolgoztak heti 1 szabadnappal.Ez igaz a cseh, roman, lengyel stb cegek animatoraira is.

Az angoloknal kicsit jobb a helyzet, de ok is kevesebbet keresnek mint egy gorog szallodai alkalmazott.(En is az idegenforgalomban dolgozok,de szerencsere gorogorszagi lakoskent)

Ha kozvetito ceg es ismerettseg nelkul jonnel ki, akkor pedig valoszinuleg nem fogsz munkat kapni.Rengeteg a fiatal angol turista a szigeteken, akik szeretnek meghosszabbitani a nyaralasukat azzal, hogy munkat vallalnak.1-2-nek akad munka feketen, de ezzel ki is szoritjak a kozepes angol tudasuakat.

2014. márc. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!