Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyári munkások :Milyen érzés...

Gyári munkások :Milyen érzés gyárban, szalag mellett dolgozni?

Figyelt kérdés

Milyen érzés , hogy időre mehetsz enni , inni esetleg wc-re ?

Milyen érzés minden nap hajnalban kelni , a szinte semmiért ?

Milyen érzés eltűrni , hogy minden perced irányítva van ?


Mielőtt félreértenétek , Én is gyárban dolgozom , nem ülő munkát végzek , gyakorlatilag 7 órán keresztül megyek , mert a gépeket "etetni" kell...

Csak véleményt kérek .

Köszönöm



2014. ápr. 2. 11:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Ên is dolgoztam egy kêt helyen gyârban,az elsö helyen 10êvig egy varrodâba ahol azt mondhatom hogy jô volt dolgozni viszonylag jôl megfizettek.Börkârpitot kellett varrni,nem mondom hogy nem volt nehêz de ôrabêrben voltunk ês nem kellett többet dolgozni mint napi 8-10 ôrât.

A tûlôrât zsebbe fizettêk a târsasâg egyhangû volt,de azêrt jô volt.KIcsit bânom hogy ott hagytam.

Aztân dolgoztam 1,5 êvig egy teljesen mâs helyen amire tênyleg azt mondhatom szôszerint hogy rabszolga tartô telep volt egy nagy magyar êlelmiszer ipari cêg,szândêkosan nem îrom a nevet.

Na ott mindennap 12 ôra meg hêtvêge amit ugy fizettek mint a hêtköznapot,sokszor berângattak akkor is mikor pihenös voltam ês nem szâmîtott az ünnapek vagy hogy esetleg programod van.Ês a vêgên kerestem 65ezret,aztân eljöttem onnan.Nem fizettêk ki a tûlôrât mert mindig csûszôba ment,ha nem volt sok munka akkor azzal pôtoltâk ki a havi ledolgozott ôrât.Nyâron pangâs volt,têlen orrba szâjba mehettünk mêg hêtvêgên is ês akkor kerestem 90ezret kifizettêk a tûlôrât ha mâr tûl sok volt.

Nem kivânok oda visszamenni,rêmâlom volt!Nyâron nagy göz 50 fokba mosogattunk tiszta vizesek izzadtak,têlen mêg jô volt a klima de sokszor jöttek ellenörök ês mindenbe talâltak hibât.

2014. máj. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

""ha egy korodbeli vagy kicsit idősebb embernek van szakmája , az miért nem mer lépni ? "

Nehéz elhinni, hogy valaki ennyire ne legyen képben a jelenlegi helyzettel kapcsolatban, de ha ez mégsem csak üres provokáció, akkor elmagyarázom.

Sajnos olyan világot élünk, ahol a munkavállalók száma több, mint a munkahelyek száma. Bizonyos szakmákban/munkakörökben ez a szám az átlagnál is jóval nagyobb értéket mutat. Ezen tényeknek közvetlen következménye, hogy baromi nehéz munkát találni. Hiába van valakinek magasabb végzettsége, ha nincs hová, akkor egyszerűen nem lehet lépni. "


ott a pont!

Nem vagyok diplomás, de tanultabb és értelmesebb egy raklapnál, mégsem tudok máshová jutni csak boltba. És csak azért mert kényszerből elmentem oda...Minden hr-es azt hiszi hogy akkor automatikusan boltos vagyok és azért vagyok, mert szerettem.

Pályakezdőként semmi támogatást nem kap az ember, sem képzést sem sz*ros 10 ezret a havi bérletedre amikor interjúkra mászkálsz. Aztán meg le kell dolgoznod X napot ha akarsz kapni valamennyit, ha nincs akkor meg sem éri regiszrtáltatni magad a hivatalba.

Nem támogatják az embert, persze aki azért nem kap rendes állást mert a kocsmában veri a p*csét vagy drogra költi, annak jár a segély...

2015. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
94%

Gyári melós vagyok.

Enyhítő körülményként mondanám,hogy nálunk akkor megy ki az ember a levegőre,amikor akar. Ha ülőmunka van fel lehet állni nyújtózni,inni is.. A gépek úgy vannak,hogy szinte senki nem lát rá a másikra,így ha megállsz akkor sincs gond. A múltkor az egyik nő nálunk újságot kezdett el olvasni mivel lassan jött neki a cucc és így ütötte el az időt. A kutyát nem érdekelte...

S**ggfejek vannak,mint mindenhol,de a többség normális,el lehet velük beszélgetni.

Énis pályakezdő vagyok,tapasztalatnak jó lesz ez,meg az önéletrajzot szépen dísziti,de fél évnél tovább nem tervezek ilyen alja melóhelyre...

2015. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam 12 órás éjszakai műszakban egyedül cnc esztergagép mellet,nagyon izgalmas volt...legjobb barátom a rádió volt.
2015. szept. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

en meg a rendszervaltas elott dolgoztam gyarban szalagon is. szerettem csinalni, konnyen beletanultam meg is fizettek, nem kellett gondolkozni hogy elhibazok valamit.

nekem semmi bajom a mechanikusan vegzendo munkakkal. csak fizessek meg.

2016. máj. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 handsomeboy válasza:
100%
Nos elég szar érzés.Nekem már gyomor-problémáim vannak idegi alapon. Annyira kikészít a munka hogy nem igaz. 12 órás műszakban robotolunk,a termelést direkt nem használlom mert ez nagyon diplomatikus szó. A Főnökség teljesen alkalmatlan a vezetésre a gépbeállítókról,sorvezetőkről pedig inkább ne is beszéljünk...
2016. júl. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom, hogy a gyári melósoknak ilyen embertelen körülmények között kell dolgozniuk. Kitartást testvéreim!
2018. jún. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 szonata ***** válasza:
88%
Ha tisztességes lenne a gyár vezetése, megbecsülné a dolgozóit, hiszen nekik köszönheti az ő jólétét. Rossz volt olvasni a sorokat és aggasztó, hogy nem tekintik embernek a dolgozóikat. A 21.században több méltóságot, megbecsülést várnánk. Becsülöm ezeket az embereket. Ha rajtam múlna biztos több tiszteletet és köszönetet kapnának. A szorgalmas embereket magas jutalomban részesíteném, biztosítanám a pihenésüket, mert akkor ők is hálásak lesznek.
2018. jún. 10. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
25%

Kedves utolsó,


Már ne haragudj, de mi becsülendő van abban, hogy egy ember csak arra jó, hogy 8 óráb keresztül egy futószalag mellett ugyanazzal a kézmozdulattal csavarokat húzogat? Valószínűleg az ilyeneknek jó ha megvan a 8 általánosuk, és semmihez sem értenek. Aki meg valamire is való, az keres magának olyan lehetőségeket, amivel ki tud törni az ilyen helyzetből, nem ragad bele ebbe. Önmagában a gyári munkások nincsenek abban a helyzetben, hogy követelőzzenek, mert a munkáltató tudja, hogy ha lefölözi a fizetésüket, akkor is maradnak, mert nincs más választásuk.

2018. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 szonata ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Aki nem tanul ezt a lehetőséget válaszhatja. Attól még megbecsülheti a munkáltató, különösen a monoton munka miatt. Azért is, hogy megtartsa a dolgozóját.
2018. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!