Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek milyen munka a...

Szerintetek milyen munka a programozó?

Figyelt kérdés

Én az vagyok, és nagyon szeretem. Kreatív, izgalmas, mindennap más és más problémát kell megoldani, más és más dolgokat kell létrehozni.

Persze sokszor idegesítő, mikor órákon át keresel egy hibát, ami miatt rosszul működik a program. Meg fárasztó a szemnek is, ha egésznap a gép előtt ülsz.

Ellenben viszont jó a fizetés, és így a szabadidődben mindenféle nagyon klassz dolgot kipróbálhatsz, nincsenek mellette anyagi gondjaid.


Sok ismerősöm viszont lenézi a munkám, szerintük ez kockaság, és szörnyű lehet egésznap a monitort bámulni, és kódsorokat olvasni.


Nektek mi a véleményetek a programozói munkáról?


2014. szept. 20. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Jól lehet vele keresni kb ennyi az előnye ami azért lényeges. De szerintem piszok unalmas egész álló nap csak pötyögni.. kellene már programoznotok egy intelligens gépet aminek csak megmondod mit akarsz és elkészíti, nem kéne verni hónapokig a billentyűzetet :)
2014. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ez azért elég általánosított vélemény. :)


Ennyi erővel milyen unalmas festőnek lenni, hisz egésznap csak festeni kell. Vagy grafikusnak, ahol egésznap csak rajzolni. Vagy fotósnak, ahol egésznap csak fotózni. Vagy íróna, ahol egésznap csak írni. :)


Szerintem egyáltalán nem monoton a pötyögés. Mert kreatív és szellemileg kihívást jelentő feladat megtervezni egy programot, vagy annak a funkcióját. Gondolkodni rajta, tervezgetni, és a végén az öröm, hogy de klassz lett.


Mint egy szobrásznak, asztalosnak, festőnek. Megtervezi, kigondolja, megvalósítja.


Szóval nem úgy néz ki, hogy egésznap ülök és megállás nélkül írok a billentyűzeten. :)

2014. szept. 20. 14:23
 3/10 anonim ***** válasza:
Oké azért vagy te programozó,mert tetszik. Más meg inkább festőnek megy, vagy jövősmenős melót választ , mert nem bírna egész nap seggelni a monitor előtt.
2014. szept. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én még csak tanulok programozónak,de eddig eléggé tetszik.

Dolgoztatni az agyat, hogy felépítsek egy programot, megírjam, kitaláljak valami olyat amivel dobhatok egy kicsit a számítástechnika terén, számtalan a lehetőség :) Kicsit nehéz is, mert sok parancsot,kódot,utasítást kell fejben tartani, erre még ráadásul jön a gondolkozás hogy hogy is kezdjek neki, meg miként építsem hogy működjön.

Persze hogy egyhuzamba (pl. nagyobb céhnél időkorlátra kell egy program) sokat kell dolgozni, ráadásul csak ülni a gép előtt, és ahogy írtad a hibakeresés.De viszont ha épp nincs meló, vagy valami lazább, akkor tényleg a jó anyagiak miatt sok mindent csinálhatsz.

Mindent összevetve szeretem.Néha unalmas és nehéz, de szórakoztató és érdekes.Na és persze az öröm amikor több napnyi,heti vagy hosszabb vesződés után megvan a program :D

2014. szept. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igazából mindig csodáltam azokat, akik értenek hozzá. Én nem igazán tudom, hogy mit csináltok, de ettől van sok klassz dolog a világon. Bár én elég sok mindent csodálok, nem nehéz lenyűgözni. Szerintem egész jól állok ezekhez a dolgokhoz. Meg tényleg általában jó fizetéssel is jár, mivel ez most egy húzóágazat a nyugati társadalomban és úgy a világon.
2014. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A programozók nélkül nem lenne ilyen modern világ.
2014. szept. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyetertek veled kérdező. :)

Engem most vettek fel az elte ik ra es csak azt sajnalom h alig programozunk. Csak matek matek matek amivel nincs bajom mert szeretem de hat megis csak azert mentem oda hogy fejlesszem a programozos tudásomat.

Alig varom mar kihívások elé kerüljek.

2014. szept. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az IT szakterületek közül a programozás (kódolás) a legnagyobb szopás. Igaz a fejlesztés többi ága is az a véleményem szerint. Jelenleg rendszerintegrátorként tevékenykedek, ez is szopás. Magyarországon nincs megfizetve, csak átlagbér. A holland kolléga havi 6000€ fölött keres. Én már voltam szint minden az IT-n belül. A legjobban a hálózati üzemeltetést szerettem, az legalább nem 100% asztalnál ülős. Sebaj mindjárt itt a nyugdíj :) Kitartás elvtársak.


Kedves előttem szóló.

Ha ELTE ProgMatra mentél akkor ne csodálkozz, hogy sok a matek. A programozás alapja a matematika, csak akkor fogsz rendes programot gyártani, ha tisztában vagy a matematikai elmélettel. Majd valamikor 3-4 félév környékén rádöbbensz, hogy amit tanulsz használtad már gyakorlatban. Sok sikert a tanulmányaidhoz.

2014. szept. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen :D


Tudom a matek a logika és a következetesség tantárgya.

Nincs semmi bajom vele, sőt szeretem is, viszont eltén már programtervező informatikusnak hívják ezt a szakot úgy hogy semmivel sem kevesebb a matek mint azelőtt és semmivel sem több a programozás sem. Mondjuk példaként: Már több témát kivégeztünk matekból, de rendes programkódot még nem láttam sehol :D

2014. szept. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, ez tényleg így van.

Én is az ELTE-n végeztem.

2014. szept. 20. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!