Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan, aki végzettségé...

Van itt olyan, aki végzettségét tekintve pedagógus, te később elhagyta a pályáját, vagy épp egyáltalán nem dolgozott benne?

Figyelt kérdés
Mi az oka a pályaelhagyásnak? Most mit dolgozol helyette?
2014. nov. 19. 14:22
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Pedagógus alatt mindenféle pedagógus értek, általános iskolai, középiskolai tanárok, óvodapedagógusok, gyógypedagógusok stb...
2014. nov. 19. 14:23
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sok ilyen van, én legalábbis sokkal találkoztam. A legtöbben nem kaptak munkát szeptembertől, így inkább más területen helyezkedett el. Van, aki már a fősuli alatt rájött, hogy nem akar tanítani, de végigcsinálta. Akiket ismerek bankban, cégeknél irodán, call centerben dolgoznak, és van aki boltban eladó. De szinte senki sem a pedagógus diplomájával helyezkedett el, olyan munkával kezdték, amihez középfokú végzettség is elég lett volna.
2014. nov. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Várok még válaszokat konkrét történetekkel! :)

2014. nov. 20. 13:13
 4/28 anonim ***** válasza:
Édesanyám 1,5 évig volt kémia-biosz tanár, aztán szült több gyereket is (a testvéreimet) és most bolti eladóként fog dolgozni... Azért hagyta ott a tanárit, mert pályát tévesztett, rájött hogy nem tanárnak való és nem is szereti amit csinált. De legjobban a neveletlen vásott kölyköktől volt herótja, velük nehezen bánt és ez nagyon kimerítette az energiáit.
2014. nov. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

És anyudnak van valami bolti képzettsége is, vagy ilyen nélkül is felvették? Mert úgy tudom manapság már boltba se vesznek fel akárkit, csak akinek van boltos sulija.


Azért tettem fel egyébként ezt a kérdést, hogy ha egyszer úgy döntök, hogy abbahagyom ezt a munkát (pedagógus vagyok én is), akkor tudjam, hogy merre tudnék még elhelyezkedni, úgy hogy "máshoz" nem értek, nincs más képesítésem.

2014. nov. 30. 21:09
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Hat evig voltam pedagogus. Szerettem csinalni, de a rengeteg problemas gyerekkel valo kinlodas leszivta az energiamat. Feltoltodni pedig nem volt lehetoseg, mert volt olyan honap, hogy miutan befizettem a szolgalati lakas gazszamlajat, vettem egy doboz zsirt, es fizuig azt kentem kenyerre reggelire,vacsorara. Ebedem szerencsere volt.

Probaltam mindenfele mellekes jovedelmet talalni, de ez mar 7 eve sem volt konnyu. Amikor az ismerosom fia szakkozep utan raktarba kerult targoncazni 150E ert, akkor mondtam, hogy ennyi. Elkezdtem keresni a kiutat. Sajnos epp ekkor tort li a valsag, igy a legszemetebb munkakat el kellett vallanom. Volt,hogy tobbet kerestem, volt hogy kevesebbet, de idegi szempontbol mindenkeppen megerte a valtas. Pedagogus vegzettseggel egyebkent nem tudsz mit kezdeni a munkaeropiacon. Az ugyfelszolgalatok nagy felvevok voltak regebben, de ha nem akarsz elo boxzsak lenni, inkabb hagyd ki. Vallalkozni nullarol lehetetlen, ugyhogy jobb ha tanulsz egy jo szakmat, amire van kereslet, es szereted csinalni.

2014. dec. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Te hol voltál tanár? Úgy értem általános iskola, gimnázium?

Az a baj, hogy manapság már azt sem tudom milyen szakmát lenne érdemes tanulni... És főállású munka mellett még tanulni sem könnyű, ha meg nem dolgozok, és úgy tanulok, akkor miből élek meg?

2014. dec. 7. 11:25
 8/28 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Az meg kimaradt, h. mar a tanitas mellett elkezdtem egy " szorakoztato ipari" vallalkozast, de a piac gyakorlatilag itthon megszunt, igy egy ev utan mar csak vitte a penzt. Harom eve pedig betarsultam egy szolgaltato vallalkozashoz, viszont itt meg nem tudtunk alamenni a " profiknak" akik ketevente dontottek be a cegeiket.
2014. dec. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
6. Also tagozat tanito,felso enek-zene oraado voltam.
2014. dec. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha konnyen megy a matek, egyertelmuen programozo info.Ha holgy vagy, konyveles, szamvitel a nyero. Ha nyelv megy jol, akkor legalabb nemet + angol a leheto legmagasabb fokon, ezekkel meg mindig lehet talalni vmit szakma nelkul.

Ha szeretsz szerelni, gazkeszulek szerelokre, auto szerelokre meg szukseg van mindig.

A kereskedelemmel az a baj, hogy 40 felett nemigen kapsz majd allast. Semelyik teruleten.

2014. dec. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!