Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tudok valamit tenni az ügyemme...

Tudok valamit tenni az ügyemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A történet a következő. Összesen három hónapot dolgoztam diákmunkásként egy ismertebb moziban Bp. -en. Igazság szerint minden jó volt, rengeteg új ismerősre tettem szert, és munkámra egyszer sem volt panasz. Tehát eléggé pozitívan hagytam ott ezt a munkahelyet, főleg a suli miatt, mert többször csak késő éjszaka végeztem, és ez erősen kihatott a tanulmányaimra.

Na most, azt tudni kell hogy a mozi havi 60 ledolgozott munkaóra után, 2 db diákjeggyel jutalmazza meg a dolgozóit. Egyszerű képlet, 60 órát ledolgozol, 2 db tiszteletjegy. Ezt az első két hónapban meg is kaptam, nem volt semmi probléma, de aztán jött a számomra érthetetlen dolog. Legutóbb október hónapban dolgoztam ott, szinte kereken egy hónapja. 68 ledolgozott órával távoztam, és utolsó napomon meg is kérdeztem záráskor az épp aktuális menedzsert hogy elég lesz e akkor kikérnem a 2 db tjegyet amikor majd elszeretném használni, a válasz egy egyértelmű "persze!" volt. Éppen ezért felfoghatatlan az ami tegnap velem és barátnőmmel történt. Történt ugyanis, hogy a tegnapi nap folyamán elindultunk a szóban forgó moziba, hogy beváltsan a 2 db tjegyem, és megnézzünk egy filmet. Elsőre semmi gond nem volt. Az éppen akkor munkában lévő két menedzser közül az egyik telejsen korrektül mondta hogy megkeresi az irodában a jegyeim, és majd jön. Ez jó lett volna, ha nem 45 percet kellett volna lent várnunk barátnőmmel, mire közöltek telefonban hogy nem találják a jegyeim. Nem értettem a dolgot, de miután a film kezdéséig már csak pár perc volt, gondoltam megveszem saját pénzből a jegyeket, legfeljebb majd vissza adják az árát ha meglesznek a tjegyek. Pont ekkor lépett oda hozzám a "főmenedzser", aki érdekes hangnemben kérdezte hog mi a probléma? Én mondtam neki hogy mi a helyzet állása, mire ő közölte, hogy a tjegy csak aktív dolgozóknak jár, nekem már nem. Nem értettem miért mondja ezt, mivel egy srác egy héttel később mondott fel mint ahogy én ellezdtem ott dolgozni, és a tjegyét csak két hónappal később használta fel(!). Ezzel a példával élve reagáltam az utóbbi mondatára, mire ő hátat fordított és gúnyos hangnemben csak annyit mondott "ő biztosan jól dolgozott!". Mondanom sem kell mennyire kínos volt számomra az egész szituáció! A volt munkatársaim és vendégek előtt ráadásul. Nem úgy érzem hogy ezt kellett volna visszakapnom, pláne úgy hogy teljesen korrektül áltam hozzá a dologhoz. Természetesen azonnal ott elhagytam a mozi területét. De annyira felbosszantott az eset, hogy ha lehet akkor lépnék valamit az ügy érdekében. Félre értés ne essék, nem arról a 2400ft ról van szó! Csak egyszerűen az igazamat akarom. Ami jár x nek egy adott munka elvégzéséért, az y nak is jár véleményem szerint.

Tehátca segítségeteket kérném abban, mit tudnék esetleg tenni ez ügyben. A válaszokat előre is köszönöm, és bocsi a regényért!



2014. dec. 2. 09:01
 1/9 anonim ***** válasza:
44%

Megis mire gondolsz? Feljelentes, 2400 ft ert ? Amire befejezodik a vizsgalat stb es neked jo sokba kerul majd.

Ezt hogyan bizonyitod hogy neked jar szerzodesbe van foglalva? Higyan bizonyitod hogy nem kaltad meg a mozijegyet?


Egyebkent szerintem lehetseges hogy neked nem is jarna mivel nem vagy regi dolgozo es nem is folyamatosan dolgozol! Az is lehetseges hogy elszamoltad az oraidat es nem jon ki a 60 ora..... vagy az is hogymesetlegeloptak a jegyeidet es ezert nem talatak az irodaban.... vagy csak a fonok volt ilyen gerinctelen ha valoban jart volna neked ennek szamos tortenete lehet a miertre.

1 jo tanacs ertelmetlen dolgokert ne csinalj nagynugyet itt 2 db mozijegzrol van szo ha ezt birosagra feljelentesre folyamodsz akkor ez az ugy sokaig elhuzodhat ami neked nem 2800 ba kerul es lehet te josz ki belole hulyen is. Az mas dolog lenne ha a penzed ossze veszne nem kaptal fizut stb.... akkor igen harcoljmert nem ingyen dolgoztal. De mozijegymiatt nekem nevetseges lenne !.

2014. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg jelezd a főnöknél, vagy olyan személynél, aki a "főmenedzser" felett áll. Esetleg nyújts be panaszt, azért, mert a feltételeket teljesítetted, ezért elmaradt ami járna. Önként mást nagyon nem tehetsz. Jelezheted a panaszodban azt is, hogy az aktuális dolgozójuk pofátlan, gúnyos hangnemben beszélt veled, megalázva ezzel téged... 25N
2014. dec. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos azt kell mondjam: leckét kaptál a felnőtt világból!


Az a biztos, ami a kezedben van! Néha még az sem.

Jobb lett volna azonnal elkérni a tjegyedet. Te is tudod őrizni otthon, ne bízd a (volt) munkahelyedre.

És igen, sok helyen van inkorrektség. Ha nem vagy résen, úgy vernek át, ahogy csak bírnak.


Ha egy százkilós c..asszony lennél, aki ilyenkor üvölt, csapkod, a bugyiját is letolja és a seggét mutatja nekik, akkor nem merték volna ezt megcsinálni veled. Elhiszed?

2014. dec. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha valóban járt neked a mozijegy, teljes mértékben megértelek.Teljesen egyértelmű, hogy nem a mozijegy vagy az ára miatt csinálsz ebből problémát, hanem abból , hogy nem tartották magukat ahhoz , amit ígértek illetve + a megalázó magatartása a "főmenedzsernek".Szerintem se hagyd ennyiben .Elsősorban magad miatt , ráadásul másnak is jót tehetsz ezzel,ha netán tanulnak abból, hogy felelőtlenül ne igérgessenek. Nézd,...ha van lehetőséged személyesen beszélni a "nagyfőnökkel" megpróbálhatod.Lehet , hogy sikerül rendezni az ügyet.Nekem volt ilyen tapasztalatom is , hogy személyesen sikerült rendezni hasonló problémás ügyet, de olyan is volt , hogy az illetékes "ügyintéző" nagy dumás volt , kimagyarázta a dolgokat, ..ezek után "ajánlott " levélben fordultam az adott intézmény vezetőjéhez, és kértem a mielőbbi válaszát.Két héten belül nem jött válasz , ezek után , utána néztem az adott intézmény "felettes szervének". Minden intézménynek van valamilyen "felettes szerve".Majd megint küldtem egy "ajánlott" levelet, melyben megemlítettem, hogy ha postafordultával nem tájékoztat az ügyem megoldásával kapcsolatban , a "felettes szervhez"fordulok az ügyem kivizsgálása ügyében.Csodák csodájára , pár napon belül jött a válasz, hogy fáradjak be hozzájuk , és azonnal intézkednek az ügyemben ."Befáradtam" , és valóban azonnal intézkedtek,majd "bocsánatot kértek". Hát ,...van akikkel csak így lehet.no persze nekem is egy kis fáradtsággal járt , utánnanézni dolgoknak , levelezés stb. Hidd el megéri! nekem pl. ez az említett ügy igen nagy magabiztosságot adott (legalább is a hivatalos ügyintézés területén) Most már tudom, hogy azért nem egészen úgy van , hogy intézmények, szervezetek ,munkáltatók csak úgy maguk szakállára mondhatnak csinálhatnak bármit.Persze ha hagyod magad akkor adott esetben bármit megtehetnek veled.Régebben hajlottam arra, hogy nem volt kedvem belemenni a "harcba", de aztán egyre többször ért sérelem.Majd megelégeltem és azt mondtam , hogy ezek után nem hagyom magam.Talán furán hangzik, de azóta sokkal simábban problémamentesebben mennek az ügyintézéseim.Azt azért még hozzátenném, hogy minden egyes ügyletet most már úgy nézek, hogy részemről megtettem e mindent , hogy simán menjenek a dolgok.Mert ha könnyelműségből, lustaságból, figyelmetlenségből,tudatlanságból, hiszékenységből kifolyólag stb. belemegyek olyan ügyletbe szerződésbe, vásárlásba stb.amelyből problémám származik, akkor a "jogos", vagy "jogtalan" követelésem kor megpróbálom figyelembe venni a másik fél nézőpontjait is, és a saját hülyeségemet.Tehát adott esetben nem fogok egyből a "felettes szervvel" próbálkozni, ha én is igen csak sáros vagyok az ügyletben.:))
2014. dec. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves 3as 😊 le tolja ott a magyar is csak nez korul a youtubon 😂
2014. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 intrepid ***** válasza:
Az ilyen szolgáltatóknak nagyon nem hiányzik a negatív reklám:(gaz burzsuj jólesik neki lenyúlni a szegény diákmunkás jegyét, hát mekkora s2arrágó már az ilyen?) Lebegtesd meg nekik a lehetőséget, hogy a mozi nevét is kiírva olvasói levelet írsz mondjuk a Metropolba. Ott leközlik. Ha emiatt csak 10 vendéget veszítenek, már nem érte meg nekik. Egyébként, tényleg melyik mozi volt. Szolidaritásból elkerülném.
2014. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban!
2014. dec. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Esetleg megér egy levelet a Tékozló Homár blogra is az eset, a megjelent írást pedig mondjuk megosztod a mozi fb oldalán. Itt sem kellett volna kihagyni a mozi nevét. Nyugodtan írd le, hátha picit magába száll a drágalátos fődíszb*zi :)
2014. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a választ. Első sorban tisztázni szeretném a dolgot hogy mindenkinek világos legyen, nem azon a 2400ft on akadtam ki! Ha nem azon amilyen módon visszaéltek a helyzettel! Mint azt leírtam már, ha esetleg tényleg csak eltüntek volna a jegyek, akkor én fizettem volna saját zsebből a belépőket. De éppen akkor jelent meg a főmenedzser, és vette kezdetét a kínos szóváltás.

Az üdv a felnőtt világban válaszadóknak meg csak annyit, éltem már át sokkal rosszabb esetet is, de ha soha senkinek nem vágsz vissza (legyen az egy ilyen 2400ft os kis semmiség), akkor meg egész életedben "szabad préda" az ilyen sunyi, és nagyképű emberek számára. Soha ne hátrálj meg, de ez csak egy saját vélemény.

Ugyanakkor, írtam a diákszövetkezetnek, aki kiküldött hozzájuk a munkára. (Akár ők is alá tudják támasztani hogy 68 ledolgozott órával végeztem az utolsó hónapomban.) Másnapra meg is kaptam a válasz levelet, melyben értesítettek hogy sajnálják a dolgot, de a mozi tjegy osztása sajnos nem tartozik a hatáskörük alá, viszont utána járnak a dolognak és értesítenek majd (ergo nem fognak semmitse csinálni, de legalább tisztában vannak azzal hogy van aki nem engedi magát olyan könnyen palimadárnak nézni).

A mozi nevét szándékosan nem írtam le, és nem is akarom, viszont azt elmondhatom hogy az Örs vezér teréről a legkönnyebb megközelíteni, és így hívjuk a kör középpontját matek nyelven...



Ja, ezt a feljelentéses dolgot pedig most nem gondoltad komolyan??? Annyira azért én sem vagyok hülye hogy pert indítsak egy ilyen dologért! Pusztán arra voltam kíváncsi hogy esetleg van valami egyszerűbb megoldás, amiről nem tudok :D

2014. dec. 5. 01:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!