Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Budapesten átlagban mennyit...

Budapesten átlagban mennyit kereshetnek az emberek? Mindenki villog, szórakozik, étterembe jár. Tényleg ilyen jól él mindenki csak a telhetetlenség miatt siránkoznak?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 19:39
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Nem mindenki villog, és nem mindenki jár étterembe. A környezetemben sem olyan jó az anyagi helyzetük, hogy állandóan szórakozni járnának. Aztán van olyan, aki a külvilág felé mutatja a jómódot, otthon meg üres a hűtő. Szóval, nem az a jellemző, amit te gondolsz. A siránkozás sajnos egyre gyakoribb.
2014. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De abban mi a jó,hogy elbasszák a pénzük,otthon meg nyomor van.Ez teljesen logikátlan!!
2014. dec. 10. 20:13
 3/23 anonim ***** válasza:
Ha az emberiség a logikára építene, akkor már rég a Marsról néznénk a naplementét.
2014. dec. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Akkor csak én nem veszek fel Cofidis hitelt,nincs Iphone-om és nem verek el naponta 20k-t.
2014. dec. 10. 20:44
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"Budapesten átlagban mennyit kereshetnek az emberek?"

Valamivel magasabb a kereset Bp-n ugyanabban a szakmában, de nem nagyságrendekkel.


"Mindenki villog, szórakozik, étterembe jár."

Mit értesz mindenki alatt? Mert el lehet mondani hogy a belvárosban van élet folyamatosan, de az Bp-nek csak egy kis része. Az emberek nagyobb része meg otthon ül és nézi a tv-t meg örül ha a számláit fizetheti.

A szórakozás sem mindegy, mert vannak "elit" helyek, ahova turisták, meg pénzesek járnak, de azért egy hétvégi buli vagy egy sörözés a haverokkal azért nem kifizethetetlen összeg.

Étteremben se sokan járnak, csak akinek telik, de vannak szimpla kajáldák ahol elég jó áron lehet főtt ételt enni, tekintve hogy napi 10 óra meló után nem feltétlenül áll valaki neki főzni.


Meg ez is olyan hogy kinek mire van igénye. Én pl tipikusan "gyűjtögető" voltam, mindenre tudtam sajnálni a pénzt, vagy ha bármire kiadtam kb rossz szájízzel tettem. Aztán rájöttem hogy a pénz k..rvára elmegy így is, úgy is, és még nem is arra amire én akarom, hanem lakhatás, kajálás, egyetem fizetése, stb, akkor már miért ne éljek inkább és költsek többet magamra?


Vagy az sem mindegy ki milyen háttérrel indul. Valaki milliós diákhitellel, autó, lakás nélkül kerül ki az életbe, másnak meg meg tudják ezt adni a szülei, és nem mindegy hogy vesznek neked egy lakást, 1-2 albérlőből kb fizeted a számlákat, míg más csak egy szobára 40-50-et kiad havonta.


Lényeg hogy az átlag azért nem rongyrázós, attól hogy 1-2-szer költi a pénzét.


Persze vannak akik tényleg olyanok hogy panaszkodnak össze vissza, de mellette fene jó életük van. Nekem is volt siránkozós ismerős hogy kormány így úgy, meg szar az élet, de szülei 2 havonta vesznek neki új telefont.


Vagy tapasztaltam én is azt, hogy az emberek szeretik a jómódot mutatni a külvilágnak. Teljesen érthető okokból. Egyszerűen a mai világban ha csórónak tűnsz, akkor úgy is bánnak veled. Pl magamat nézve, elvagyok turkálós ruhákban, olcsó cipőben, olcsó telefonnal. Cserébe csomó helyen érzem a "csóró proli" tekintetet az emberektől. Aztán nem mindegy hogy úgy mész be egy boltba, hogy a biztonsági őr is téged figyel, meg az eladó is azt nézi hogy a legolcsóbb cuccokat vetted. Vagy bemész egy márkásabb üzletbe akkor kiröhögnek az eladólányok hogy mit keres ez itt.


Vagy egy szimpla csajozásnál, ismerkedésnél is más az hogy befolyásosabbnak tűnsz, meg olyan mintha lenne egzisztenciád, és nem egy olcsó képzetlen tuskónak mutatod magad.


A siránkozást sem bírom, viszont valahol érthető olyan szempontból, hogy a szegények is mindig gazdagok akartak lenni, vagy legalábbis annak tűnni. Csak régen erősen el voltak egymástól válva a társadalmi rétegek, most meg bizonyos szintig össze vannak mosódva, és az átlag keresetű, vagy az alatti ember is szeret elvegyülni kicsit a "pénzesek" világában.


De akárhogy nézzük, az átlag messze nem ilyen, főleg nem mondható az hogy "mindenki".

2014. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Jó,lehet nem mindenki,de a 1990 után születettek erőteljesen el vannak eresztve...

Ismerek olyan szülőt,aki nem eszik,csak hogy a gyereke "menő" lehessen.Plusz csomóan korruptak,lopnak...de azok sírnak a legjobban!

Szinte senkinek sincs célja,csak pénz kell...munka az büdös...hát még ha hasznos is.

2014. dec. 10. 22:13
 7/23 anonim ***** válasza:

Ki bántott, Kérdező? Amúgy meg én nem keresek különösebben jól, de kapok SZÉP kártyát, amit boltban nem lehet elkölteni, csak étteremben, ezért minden hónapban elmegyünk egy romantikus vacsira a párommal. Remélem, nem bánod.

A férjem meg jól keres, de tanult is érte eleget, nem irigyelni kéne, hanem utánozni.

2014. dec. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Én nem irigylem,arra költöd a pénzed,amire akarod.De ahogy látom,te is el vagy szállva magadtól,meg a pénzedtől.Nem fog örökké tartani...
2014. dec. 11. 11:19
 9/23 A kérdező kommentje:
Amúgy semmi köze a jól keresésnek a tanuláshoz...
2014. dec. 11. 11:20
 10/23 anonim ***** válasza:

Nem mindenki ilyen, nem ismersz mindenkit, úgyhogy a kérdésed eleve butaság.


Ahogy korábban már írta az egyik hozzászóló, van, ahol a munkahely ad kafetériát, amik csak bizonyos helyeken, bizonyos dolgokra használhatók fel adott ideig (a végtelenségig nem gyűjtögethető), étterem, színház.


Vannak kuponos oldalak, ezeket sok cég kihasználja, én legutóbb fogászaton jártam kuponnal, töredék árat fizettem a kezelésért (az SZTK-ban azóta nem bízom, hogy tönkretették a fogaimat, elnézést, úgyhogy én inkább fizetek, de az jó legyen). Sok étterem, szórakozóhely, szálloda is ajánl fel nagy kedvezményt kuponokra, sok ember ezekkel jár el szórakozni. A cégnek reklám, ügyfélkör bővítés, a kis pénzű embernek meg lehetőség, hogy eljusson valahova, ahova amúgy nem telne.


Aztán van az a szempont, hogy jobb úgy tenni, mint hogyha jobban menne. Hát, most képzeld, hogy volt, amikor én ezzel lehetőséget kaptam feljebb lépni karrier terén, és nem kellett hozzá az ujjaim köré csavarni egy befolyásos pasit, csak egyszerűen már úgy álltak hozzám, hogy esélyt adtak. Ha hallottál valaha a vonzás törvényéről, ez pont az. Viselkedj úgy, mint hogyha már a tiéd lenne az, amire vágysz, gondolkodj úgy, cselekedj úgy, képzeld, bejön.


Meg persze vannak a rongyrázók, az más kategória, de nem az a többség.

2014. dec. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!