Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy mondhatnék fel ha ez a...

Hogy mondhatnék fel ha ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Kulturális közmunkás lettem vagy közfoglalkoztatott.

Mondják így is úgy is.

Elvileg bármikor felmondhatok ha találok egy bejelentett állást.

A gondom a következő.Lehetőségem van FEKETÉN pár hónapot külföldön dolgozni. Utána már talán bejelentve is.

Hogy mondhatnék így fel.

Nem most esedékes,de a szerződésem lejárta előtt pár hónappal.



2014. dec. 15. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:
ha jól tudom felmondhatsz, azonban onnantól nem kapsz ellátást
2014. dec. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, egyszerűen csak nem mész be többet, és onnantól nem vagy jogosult a pénzre, de más szankciókkal nem jár.
2014. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármikor felmondhatsz, besétálsz az önkormányzatra vagy a munkaügyi központba, megmondod hogy ki akarsz jelentkezni mert el kell utaznod családi okok miatt. Ezzel már el is van intézve a dolog kitöltöd a papírokat és mehetsz is.


A lényeg hogy azt ne csináld hogy szó nélkül nem mész be többet mert a későbbiekben ha megint arra szorulnál hogy visszamenj akkor nem biztos hogy jó szemmel fognak rád nézni, és lehet hogy most mint közmunkás zárt helyen vagy egy irodafélében kisegítőnek, de következő ilyen esetben valószínű hogy az utcára küldenek szemetet szedni hóban, fagyban, esőben stb...


Haveromat az önkormányzat kórházba küldte ki takarítani, kimondott férfias munkakörbe, és mondta hogy ezerszer jobb mint füvet kaszálni meg utcát söpörni, mert meleg volt bent, ruhát adtak neki, kaját is adtak pedig nem járt neki és nem szakadt meg a munkába. Amikor meg nyáron kint gazolt a körforgalomba a tűző napon szinte már sírva ment haza hogy nem bírja tovább. Pedig errefelé nagyon kevés munkahely van, meg az a kevés ami van oda csak protekcióval lehet bekerülni. Én munkahelyem is olyan hely hogy oda még egy kimondottan arra a szakra képzett illető is csak kemény ismeretséggel kerülhet be.


Csak azért mondom ezt neked hogy a felmondást csináld korrekt módon, de minden további nélkül felmondhatsz így is hogy nem tudsz bemutatni munkaszerződést, ilyen esetben hivatkozz családi okokra és ennyi.

2014. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan munkát, ami "külföldön fekete, de lehet talán késöbb bejelentett is" értelmes ember nem válla le, mert csak megüti a bokáját.

Az eredmény tipikusan a "két szék közt a pad alatt" helyzet lesz.

2014. dec. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!