Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Illik ajándékot adni Karácsony...

Illik ajándékot adni Karácsonykor a családnak, ahol az au-pair lakik?

Figyelt kérdés

Au-pair vagyok ausztriában és nem tudom, hogy illik-e adni ajándékot a családnak, vagy csak a 2 szülőnek, vagy közösen a szülőknek, vagy külön-külön a gyerekeknek, mert egyik fiú másik lány, harmadik is lány. Igazából nagyon gazdagok és majdnem 180 ezret kaptak a nagyszülőktől a szülők, hogy ajándékot vegyenek a 3 gyereknek, tehát egy szoba csak játékokkal van teli és amúgy is sok játékuk van. Most az én kis apróságaim eleve elvesznek értékben ettől, és méretben is, nagyjából arra számítok, hogy másnaptól a sarokba lesz dobva.

Annyi pénzem sincs, hogy 5 különböző ajándékot vegyek, ha normálisat akarok az fejenként vagy 10 euro, ennyi pénzem nincs az au-pair fizetésemből,úgy, hogy mondtam is többször a családnak, hogy nagyon sok rokonom van és nekik kell sok ajándékot vennem.

Meg vannak velem elégedve, de nem ez a hú de nagy baráti valami, hanem konkrétan kollegáknak tekintjük egymást, 3 gyerek mellett határozott napirend, teendők, tiszta hajtás, nemigen jut idő érzelgős dolgokra, úgy értem jóban vagyunk de majdnem egy idősek vagyunk a szülőkkel és ez nem az a szitu mikor 18 évesen valaki kimegy egy negyvenes szülőkhöz és akkor illendőségből vesz ajándékot, merthogy a gyereküknek tekintik és akkor illik egymást megajándékozni. Meg az milyen buli az ajándékvásárlás stb. Remélem értitek mire gondolok, hogy felnőttként kezeljük egymást, barátian de tisztes távolból úgymond.

Vettem képeslapokat, a szülőknek köszönetet írtam azért, amit eddig kaptam tőlük, a gyerekeknek rajzoltam a képeslapra.

Max. még annyi, hogy egy doboz Raffaello vagy valami,amiben sok kis édesség van.

Nekem saját családom van, és tulajdonképpen hétvégente hazajárok, tehát ez csak H-P-ig ott lakás, nem az, hogy fél éve otthon se voltam. Most is 10 napig itt se leszek, a Karácsonyt a családommal töltöm. Ha náluk maradnék Karácsonyra, akkor kellene vennem valamit, nem?



2014. dec. 19. 20:49
 1/7 A kérdező kommentje:
'Ausztriában'-természetesen nagy betűvel
2014. dec. 19. 21:00
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami apróságot mindenképp adj nekik. De nem muszáj venni, lehet ám készíteni is! Gondolkodj home made dolgokban: süss sütit, főzz ünnepi vacsit, írj ki nekik egy vlogatás cd-t, vagy akár meséket dvd-re a gyerekeknek. Figyelmesség kell, nem pénzköltés.
2014. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, mert valójában a szülőktől kapom a havi fizetésem, és abból venném nekik az ajándékot...szóval ez olyan furi helyzet. Akkor már inkább magam készítek. Ráadásul mindenük megvan, nem lehet mit már venni. Sőt inkább magyar különlegességet hoznék nekik és azt a visszaérkezésemkor adnám át, az szerintem jobb is.
2014. dec. 19. 21:12
 4/7 anonim ***** válasza:
Az apának valami magyar bor, magyar szalámi-kolbász, gyerekeknek túró rudi :D Még olcsón is kijössz, és magyar dolgokat vittél, ami ha kint nincs, akkor különlegesség lesz :)
2014. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van nem tudom ott van-e szaloncukor, de ha nincs akkor azt is vihetsz, valami jobb minőségűt.
2014. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az apróságnak is tudnak örülni a gyerekek. Mikor én aupair voltam, 1 euróért vettem a kislánynak egy pici plüsst, míg a szülőktől vmi marhadrága barbieszettet kapott. A drága játékkal két hétig játszott, az én plüssömmel meg hónapok múlva is együtt aludt. Én lepődtem meg legjobban :)
2014. dec. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mivel 2014-ben raktad ki a kérdést, szard le az egészet, úgyis túl vagy rajta!
2016. dec. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!