Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Helyesen tettem, hogy beszólta...

Helyesen tettem, hogy beszóltam egy munkatársnak, hogy ha a munkaidő végét olyan pontosan tudja akkor rendben van, de akkor a kezdetét is tudja legalább olyan pontosan?

Figyelt kérdés

Munkahely. Több olyan munkatárs is van, aki nézi az órát percenként és amikor lejárt a munkaidő úgy elpályázik mint a szél. Egy percet se töltene ott pluszban.

Egyszer megkérdeztem az egyiküket, hogy mi van, hány gyerek rágja otthon a küszöböt, hogy porzik az út utánad ha lejárt a munkaidő? Erre kioktatott, hogy lejárt a munkaidő, miért is maradna akár öt percet is, hiszen itt fizetésért van itt és ha nem fizetik miért is lenne itt?

Erre ledobta az agyam az ékszíjat. Több munkatárs-köztük épp ez aki kioktatott-rugalmasan értelmezi a munkaidő kezdetét. Nekik belefér, hogy 20 perc, fél óra akár többet is késsenek reggel és ha megjönnek akkor csak kényelmesen nem sietve még kávé, még egy- két telefon (szigorúan magánügyben persze…) aztán lassan ha már egy órája ott vannak esetleg el is kezdenek dolgozni.


És egy ilyen ember pofázik nekem hogy lejárt a munkaidő és nem fizetik? Hát megkérdeztem-anyukám és amikor reggel egy órát késel, vajon akkor is így nézed az órádat mint mikor távozol? Vajon akkor is az jár az eszedben hogy ez munkahely ahol az időt fizetik?

Mert ha a távozás idejét ilyen pontosan tudod, akkor az jó, de akkor az érkezés idejét is tudd épp ilyen pontosan!

És ha nem maradsz itt öt percet se, hiszen „azt nem fizetik” akkor oké, de akkor meg szépen számold ki a havi szinten napi átlag fél óra késés az egy hónapban 20x0,5 óra = számold ki és vond le szépen a fizetésedből! Hiszen ha nem fizetik a plusz időt, akkor a mínusz időt se fizessék nemde?

És még örülj hogy megúsznád ennyivel mert ha én lennék a főnök, nem vonogatnék le semmit, egyszerűen kivágnálak mint a fosos macskát, aztán máshol számolgasd a munkaidődet.


Kinek van igaza?


2014. dec. 27. 15:05
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
És téged miért izgat annyira, hogy a többiek mikor mennek haza? Te miért maradsz benn tovább? Ha a főnököt nem izgatja, hogy mennyit vannak bent (nyilván a munkát elvégzik), téged miért zavar?
2014. dec. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

A főnökös dologról annyit, hogy ahhoz egyik alkalmazottnak sincs semmi köze hogy a "főnök" mit és mennyit dolgozik, nem dolgozik.


Azt kell tudomásul venni, hogy ő irányít, ő adja neked a munkát. És a te szerződésed arra szól hogy x órától y óráig dolgozol, és nem azt lesed mit csinál a főnököd.


Ugyanez a munkatársakkal is, miért fáj az neked hogy ő mikor jön megy? Amíg nincs ebből hátrányod, addig semmi közöd hozzá.

2014. dec. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Hadd kérdezzem már meg: ha az én szerződésem től ig szól (így van) akkor X munkatárs szerződése nem tól ig szól?

Hm?

Ha feketeén fehéren 8-17-h-ig tart a munkaidő, akkor .. akkor milyen szerződésről beszélünk? Ha már szerződés akkor nézzük meg, hogyan teljesül az a szerződés, ha 8 helyett a heti 20 munkanapból 20 munkanapon 0,5-1 órát késik?

Hm?

Akkor hogy van ez a munkaidővel meg a szerződéssel?


"És a te szerződésed arra szól hogy x órától y óráig dolgozol, és nem azt lesed mit csinál a főnököd. "

2014. dec. 28. 16:03
 14/27 A kérdező kommentje:

Ja a gyengébben kedvvéért: a kifogásolt munkatárs NEM a főnököm.

A főnök akkor jön és megy amikor tetszik, joga van hozzá, sőt ahhoz is hogy be se jöjjön mert olyan is van.

Annak örülök a legjobban, akkor lássam mikor aláírja a fizetési papíromat havonta 1x, az épp elég.

2014. dec. 28. 16:05
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
És mi közöd ahhoz, hogy a munkatársaid hogyan teljesítik a szerződést? Komolyan, neked még az óvodában lenne a helyed. Ott foglalkoznak azzal, hogy a másik gyerek helyére teszi a macit, vagy sem. Felnőtt emberek a munkahelyükön a saját dolgaikkal törődnek, nem a többieket lesik.
2014. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Most már végképp elvesztettem a fonalat. Eddig azt hittem, a főnöködet imádod, azért véded annyira az érdekeit. De ha nem vagy érte oda, mi a fenéért érdekel annyira, hogy a többiek ledolgozzák-e a munkaidőt? Vagy irigyled őket, mert te beszari vagy ahhoz, hogy később menj be?
2014. dec. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Elvesztetted a fonalat? Hát az nagy baj, ezek szerint nem tudsz olvasni.

Az egész abból indult ki zanásítva a GYENGÉBBEK kedvéért, hogy egy olyan ember, aki 5 percet nem marad ott, mert nem fizetik, és ezt nagy pofával még ki is fejti az hogy mer késni?

Nem az a gond

hogy

a) késik

b) 5 percet se marad ott.

Menjen. Késsen.

Nem. Az a gond, hogy olyan primimitív tirpák paraszt, hogy még mutogatja is magát és nem látja/fogja fel, hogy ha már így van a szitu inkább fogná be a retkes pofáját és kussolna mélyen.

Mint amikor a betörő megrakodva lopott cuccal elkezd rendőrért kiabálni hogy "kizsebeltek".

A hülye állatja, ha már vaj van a füle mögött kussoljon már!

2014. dec. 28. 16:28
 18/27 A kérdező kommentje:

Ezt magad se gondolod komolyan. Felnőtt emberek is MINDIG a másikat lesik.

Főleg a nők életének táptalaja a pletyi.

Valójában mindig minden helyzetben a másikat lessük. Az ember már csak ilyen birka.

Ha a szomszéd újh kocsit vett: hirtelen égető szükségét érzem egy új kocsinak én is pedig addig nem is gondoltam rá.

Mi közöm van hozzá mivel jár a szomszéd? Csak nem azt lesem? Dehogynem. Én is, te is, ő is mindenki.

Max vki beismeri vki nem.


Ha megindul egy birka hamarosan egész csorda követi-és közben senki se tudja voltaképpen mi a francnak is követjük?


"Felnőtt emberek a munkahelyükön a saját dolgaikkal törődnek, nem a többieket lesik."

2014. dec. 28. 16:32
 19/27 anonim ***** válasza:

Miféle munkahely ez?

Ahol én dolgoztam eddig, ott nem tűrték a lógást, de nem is egymást lestük, mert volt mit csinálni.

2014. dec. 30. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Ez egy adósságbehajtó cég. Ahol bizony néha fontos lenne, hogy adott ember adott időpontban már ott üljön a telefon mellett, mert ezért fizetik.

De nem baj, csörögjön csak az a telefon, majd valaki felveszi.

Mert akinek a dolga lenne és fel kéne vennie az biztos nem fogja felvenni mondjuk reggel hiszen bent sincs!

Majd kis fél órás-órás késés, aztán cigi kávé, aztán pletyi aztán lassan 10 felé tán el is kezd dolgozni. De délután még le se járt a munkaidő, már táskában kabátban áll és lesi az órát, és ahogy teljes óra van, már tűnik is el!

Nehogy akár csak egy percet is maradjon! Ez nem gond, de akkor reggel érkezéskor is így lesse az órát! Pont így!

2014. dec. 30. 10:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!