Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor mi történik alkalmi...

Ilyenkor mi történik alkalmi munkavállalás esetén?

Figyelt kérdés

Elvállaltam egy alkalmi munkát nyomdában. Nem kell járnom egyfolytában csak ha hívnak, hogy éppen ha van munka, de akkor sem kell feltétlenül elfogadnom, vagy megyek vagy nem.

A baj az, hogy nem csak órabéres hanem darabbéres munkáik is vannak. Én ezt tudtam ugye, mert elmondta a munkaközvetítő cég, és azt is tudtam, hogy rosszul fizetnek. Három napot mentem a héten egymás után 12 órában. Mentem volna negyediket is de azt lemondtam időben 24 órával a munkakezdés előtt, nincs is ezzel gond. A gond azzal van, hogy a három napból kettőt még órabérben csináltam, még így jobban jártam, de harmadnap sarkazógép mellé állítottak és kemény 800 Ft-ot kerestünk egész nap a bizonyítványokkal mert az darabbérben megy. Tudtam, hogy eleve gáz az a pénz amit adnak, de, hogy ennyire ez nagyon ledöbbentett. Ezért mikor hívtak megint, hogy érdekelne-e jövőhéten is a dolog, mert lenne munka, mondtam, hogy csak akkor ha órabérben mehetek, mert darabbérben nem éri meg. De ugye ezt nem ők döntik el, hanem véletlenszerűen egy lutri az egész, kire milyen munkát osztanak éppen, mi marad az előző műszakból. Én mondtam, hogy nem megyek, mondták jó, ha lenne valami hívnak. De én eldöntöttem nem megyek többet, mert nem garantálja semmi, hogy órabérben tudok dolgozni. Erre rá egy órával hívnak megint, hogy nem-e tudnék még egy hétfői napot bevállalni utoljára, adva egy utolsó esélyt a nyomdának hátha jobban belejövök és jobban megtetszik. Bár furcsa volt, hogy visszahívtak mert a munkaadók nem szoktak a munkavállalókat kérlelni, hogy menjenek mégis. Nem tudom, ennyire nem lenne senki? De a rossz pénz ellenére is nehezen hiszem ezt el, mikor ennyire nincs munka az emberek mindent elvállalnak annyira kiszolgáltatott helyzetben vannak. Na mindegy, nem is ez a lényeg. Végül is elfogadtam, de nagyon megbántam, olyan bolond vagyok, mondták is mások, hogy minek vállaltam el, de ha már elvállaltam menjek be,mert az napra ugye ők lejelentenek. Vagy menjek be, és ha darabbéres munka jöjjek haza, de az is, hogy néz már ki, ha egyszer már aznap bementem és lejelentettek. Most ha darabbéres is, kénytelen leszek maradni még hétfőn. De többször tuti nem megyek.

De még az sem biztos, mert gondolkozom bemenjek-e? De hétvégén nincsenek így 24 órával előtte telefonálni nem tudok, maximum üzenetet írni céges telefonra azt is lehet, csak nem tudom ezek olvassák-e ezt hétvégén, de mondjuk a dátum ott van mikor küldöm az üzenetet.

De nem akarok ráfázni, hogy pár száz Ft-ért kelek fel hajnali négykor.

A három napért keresett pénzt jövőhéten kapom meg. De gondolom ha hivatalos, azt nem játszhatják el, hogy nem fizetik ki, mert mondjuk nem időben mondtam le. Bár mások azt mondták volt már ott ilyen és nem lett semmi, hogy csak aznap reggel telefonált be. De ha most üzenetet írok, csak benne van a hétvége is abban, hogy le lehet mondani 24 órán belül. Elvileg. De ha mégsem lenne és nem időben szólok nekik és lejelentenek aznap a munkaügyiben és nem jelenek meg mi olyankor mi van? Lehet ebből bármely hátrányom?


2015. márc. 28. 13:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindent leírtál a lényegen kívül.

Milyen szerződést írtál alá? És kivel? A nyomdával, vagy a munkaközveítővel?

2015. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nyomdával.
2015. márc. 28. 13:47
 3/4 A kérdező kommentje:
De lehet a munkaközvetítővel, megmondom őszintén a nyomdában iratták alá, de nekem ez most eszembe sem jutott.
2015. márc. 28. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd elő, és olvasd el, mi áll benne.
2015. márc. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!