Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha a munkaszerződésbe belekerü...

Ha a munkaszerződésbe belekerül a dolgozó számára egy nagyon kedvező dolog akkor az onnantól jár neki és a munkáltató ha a feje tetejére áll is oda kell adni mert szerződéses kötelem?

Figyelt kérdés

Egy iskolában dolgozom nem tanárként,hanem technikaiként. A munkaszerződésbe ki tudja miért (trehányság? Lustaság? Oda nem figyelés…) ugyanannyi szabi került bele mint a tanároknak. 45 mnap. Ott van feketén fehéren a szerződésben éve szabadság: 45 nap.

Hogy miért került oda az sejthető: volt egy formaszerződés amit alapvetően a tanárokra szabtak nem technikaira (hiszen pl heti kötelező óraszám, szakköri óra is van benne, kihúzva) és benne maradt a szabi is.

Na de ezt mindkét fél látta aláírta pecsét. Szóval innentől fogva az nekem jár, jól gondolom? Ott van benne, hogy tévedésből került bele, az szar ügy, de aláírták, nincs miről beszélni.


Jól gondolom?


2015. júl. 2. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgyis rájönnek és kapsz egy módosítottat. Ennyire ne nézd már hülyének az embereket.
2015. júl. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem jól gondolod. Ezt a hibát utólag is lehet módosítani, akár egy új szerződéssel.
2015. júl. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Jár, de a szabadságod negyedét veheted ki akkor, amikor szeretnéd. A 45 mnap valószinűleg ugyanolyan/hasonló beosztással lesz, minta ahogy a tanároké: nyáron és szünetekben kötelezően szabin vagy, suli idő alatt meg alig mehetsz el.
2015. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Néhány dolog.

1) 2014. aug-ban írtam alá a szerződést. Már akkor (!!!!) szóltam hogy ez biztos így van-e? Így van, hangzott a válasz. Most 15. júl van. Ha így van akkor így van. Miért tetszett aláírni ha nem így van?

2) Miért aktuális épp most? Mert ez egy iskola ahol tanítási időben nem lehet szabira menni egy napra se, hiszen tart a tanév, kell az ember. De most itt a nyár, lefutott az érettségi is, minden diák és tanár eltűnt. Most lehet menni szabira. És mivel én még idén 1 napot se vettem ki és szeptembertől megint nem vehetek ki egy napot (ld tanév) se ez azt jelenti józan paraszti ésszel, hogy a szabim 100%-át nyáron kell kivegyem. Na most ha 45 nap, akkor 45 nap = 9 hét!!!!

3. Az nem úgy megy hogy aláírunk egy szerződést majd utána óbégatunk hogy "elírtam kérem vissza, javítsunk". Ha aláírta aláírta, onnantól fogva az köti, ha módosítani akar, akkor ÚJ SZERZŐDÉST KELL ÍRNI, de az meg csak akkor él, ha ÉN IS ALÁÍROM. Ha nem írom alá, akkor marad a régi. És kirúghatnak persze, de addig amíg ki nem rúgnak, addig bizony él a szerződés.

És szabi alatt nem lehet senkit kirúgni (ld Mktv) így ha én el akarok menni 45 napra akkor el kell engedni, különben munkaügyi bíróság.


Egyébként, hányan nézték át az a szerződést? 1: igazgató 2: munkaügyes 3: fenntartó 4: én. És a 4bőkl csak nekem tűnt ez fel? A többiek meg csak legyintenek: jó az! Hát ja nekik jó, NEKEM pláne jó!!!

2015. júl. 2. 19:28
 5/6 A kérdező kommentje:

nyáron és szünetekben kötelezően szabin vagy



Így van! És mivel még egy napot se vettem ki és július van…. akkor bizony gáz van a munkáltató részéről. Hiszen az őszi téli szünet igényelte szabi ideje már most tudható (kb 10 nap össze-vissza) vagyis 45-kb 10 = 35 napom marad a nyárra amit KI KELL ADNI és NYÁRON kell kiadni mert máskor nem adhatja ki!

35 nap = 7 hét!

2015. júl. 2. 19:34
 6/6 A kérdező kommentje:

nyáron és szünetekben kötelezően szabin vagy



Ja és ha ez így van: 2014. szept óra vagyok itt. Azóta volt őszi téli tavaszi sí szünet.

Egy napot se mehettem szabira egyik szünetben sem pedig kértem (de eszerint még kérni se kellett volna, hiszen kötelező szabi van ekkor).

Még dec 31-én is menni kellett!!

2015. júl. 2. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!