Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Konfliktus a kollégákkal? Mit...

Konfliktus a kollégákkal? Mit lehet tenni ha agyilag inkább visszafejlődök egy ilyen helyen? (gyári munka)

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, érettségivel és szakmával. Több hónap munkakeresés után találtam végre egy helyet. Bár nem ezt akartam de egy gyárban dolgozom most. Teljesítménybe fizetnek, amivel eddig jól jártam. Ennél már csak rosszabb helyek voltak. Elfogadom hogy ezt kell csinálnom, sajnos ez van. Nyilván nem innen fogok nyugdíjba menni, ha találok jobbat akkor váltok.

Viszont nagyon sok probléma van a munkatársakkal. Mivel csoportokban dolgozunk így még azt sem tehetem meg hogy figyelmen kívül hagyom a piszkálódásokat. Pont ez a csoportmunka okozza a legtöbb problémát. Van néhány ember aki már régebb óta ott van és szinte kiskirályként viselkedik. Elvárják hogy a másik dolgozzon helyette, nyalnak a főnöknek stb.. Ha az előttem lévő nem jól csinálja meg a feladatát, utána a termék hozzám kerül (persze hibásan) akkor javíthatom ki azt amit elrontott és még a saját műveletemnek neki sem kezdtem. Persze ha szólni merek hogy ezt talán nem így kéne, jönnek a kifogások meg hogy biztos menetközben megy szét a termék. A nap végén pedig fent említett "kiskirály" által megy a sírás hogy nincs darabszám és lassúak vagyunk.

Mindennap megy valami veszekedés, néha még el sem kezdjük a műszakot de már megy a vita. Jelenleg újítások vannak a gyárban és naponta minimum százszor meghallgatom hogy régen ez mennyivel jobb volt, ezt hogy kellene csinálni, meg nem jó az egész termelés. Lényegében ezekből azt szűrtem le hogy az ilyenek dolgozni nem akarnak, de minél magasabb fizetést azt igen. Ha éppen nem ezek vannak akkor más téma sincs csak a kaja, a szex meg a másik kibeszélése. Természetesen a problémákat is a másik háta mögött beszélik ki, még véletlenül se a szemébe mondják. Én ezt már nagyon unom. Úgy érzem kezdek visszafejlődni agyilag. Ha nem lenne 1-2 normális ember akkor már megőrültem volna. Legutóbb mikor engem zaklattak a hisztijükkel (szerintem a főnök dolga ezt velem megbeszélni ezt mindegy, vettem a bátorságot és visszaszóltam és azóta még rosszabb a helyzet. Pedig a munkával nincs bajom, de ezek az emberek kikészítenek.



2015. nov. 22. 20:33
 1/2 anonim válasza:

Üdv sajnos az ilyen emberekkel nincs mit kezdeni,biztos lehetsz abban,hogy továbbra is gyűlölködni fognak mert ilyen a természetük. A helyzet az,hogy muszáj felvállalnod a konfliktusokat különben lenyomnak ez nem azt jelenti,hogy állandóan veszekedj,amennyire rajtad áll kerüld a konfliktust de ne a végtelenségig. Semmiképp ne bratyizz velük ne add át a szívedet nekik ne oszd meg a dolgaidat mert biztos lehetsz benne,hogy előbb vagy utóbb hátba szúrnak(Nem szó szerint).Azzal a pár emberrel akik normálisak ápold a kapcsolatot a többiekkel csak munkáról beszélj és ne zavarjon,hogy nem tudod velük megbeszélni a nap eseményeit vagy,hogy mi volt tegap a tévében. Ha nagyon rosszul érzed magad akkor válts munkahelyet de a józan észre hallgatva addig nem amíg nincs másik.Kitartás nem lessz ez mindíg így.

Üdv:Zsolt

2015. nov. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam gyárban, volt is konfliktusom rendesen a 8 osztályt végzett értelmiségi kollégákkal. A főnököm pedig az ő pártjukra állt, így kirúgtak, de nem bántam, sőt, örültem, hogy megszabadultam tőlük. Nem lehet az ilyen emberekkel semmit tenni. Próbálhatod semmibe venni őket, elnézni mellettük, de nem fogják abbahagyni. Ha van rá lehetőséged, kérd át magad másik részlegre, ha nem, tűrd, amíg bírod, aztán mondj fel. Ne hagyd, hogy agyilag visszafejlődj, nem éri meg. Van más munka is. Viszont az is igaz, hogy minden munkahelyen vannak szar emberek...
2015. dec. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!