Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bruttó 172 ezer forintos...

Bruttó 172 ezer forintos fizetés az kevés?

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, de nem a korom miatt (26).

A szakmámban vagyok az, mert ezelőtt főiskolára jártam. Humán területen dolgozok ügyfélszolgálaton. Alapítvány pénzel, ők nem tudnak többet adni. Eleve nem is a teljes pénzt kapom meg, mert abból megy a közösbe is, mivel nem egyedül engem alkalmaznak a régióban.

Én elvagyok ezzel az összeggel, csak az interneten olyan cikkek vannak, hogy a mai fiatalok nettó 158 ezer forintot akarnak minimum. Ugyanakkor a másik véglet azok az emberek akik napi 8 óráznak bruttó 118-122 ezerért...



2015. dec. 3. 15:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%

Bruttó 172 nem sok. Mivel kézhez csak 112660 Ft-ot kapsz csak. Ami mire elég ha igényes ember vagy?

Vegyünk egy albérletet. Havi 30+ rezsi (gáz,víz,áram,net, kb. megint 20-30)

Már 60-nál járunk, és még nem ettél.

Ha normálisan étkezel arra is elmegy 40-50 havonta.

Máris ott vagy a nettódnál, és még nem vettél ruhát, nem vettél semmi tusfürdőt, mosóport, stb-t.

Nem mentél el sehova, és nincs semmi félretett pénzed.


Szóval ha így nézed, az a bruttó nem sok.


Persze ha neked nem annyira fontos a jó lakás, számlákon is sokat spórolsz. A kajád is olyan mint sok átlagos embernél(nem vagy válogatós) akkor jut mindenre annyi pénzből már ha egyedül vagy.

2015. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Roland G. ***** válasza:

Szerintem is kevés.

Ahogyan az első válaszoló írta,éppen hogy megélsz,de előrelépni,félretenni,növekedni nem tudsz.A szörnyű,hogy a legtöbben még ennyit se keresnek.Nem is tudom hogy jönnek ki a fizetésükből..

2015. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
ez inkább földrajzi elhelyezkedéstől függ. Budapesten magasabbak a bérek, kelet felé nagyon alacsonyak, nyugat felé elfogadhatóbbak. 120-at gyári munkával, vagy eladóként lehet keresni, azalatt (bérben) már csak a közmunka van. Neked a diplomás béreket lenne érdemes nézned, az én ismerőseim, általában diplomásak, megkeresik a havi 200 feletti összeget a legkülönbözőbb munkahelyeken, Budapesten. Az érettségizett ismerőseim is 150 környékén keresnek. És persze mindig vannak olyanok, akik diplomával sem találnak jó állást és kénytelenek a rosszabb munkákat elvállalni, akár a közmunkát. Én azt gondolom, hogy a te 120 alatti fizetésed kevés és ha nincs lehetőség előrelépni a munkahelyeden (több pénzt keresni 1-2 éven belül) akkor érdemes váltanod és nézegetned az álláshirdetéseket.
2015. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Ezek lof...sz penzek, szanalmas amikor megmagyarazzak hogy orulj neki, meg milyen sok...

Europai arak vannak, akkor a 120netto, ami 400euro, rohadt keves

Vegetalasra eleg

2015. dec. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
40%
junióba azegy húgyszar.400€ nem sok. Budapestről van szó? és albérlet kell?normális albérletre jó helyen ennyiből nem nagyon jön ki+ kajapia meg pina ,ennyi zsetonnal csak nyomorgsz.esetleg autó fentartás ,még ezekután?
2015. dec. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem.

100 ezret tudok félretenni a pénzből, 12 ezer bőven elég saját magamra. :)

2015. dec. 3. 17:02
 7/16 anonim ***** válasza:

30+ rezsi? Melyik világban:

Az én bruttóm 122 ezer, de pöccre ki van számolva.

MIlyen közösbe megy az a rész? Ez így nem teljesen világos.(Rezsi, kaja, sport, élelmiszer, ill. 3-4 ezer forint van félretéve, hó végéig.)

Szóval, nem nekem nem kevés, de ha az átlag életszínvonalat nézzük, akkor valóban lehet ne még tornászni.

2015. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
30 ezerből Bp.-en szobát is alig tudsz bérelni, nemhogy lakást. Kérdező! Ha eltartanak és bulizni sem jársz, akkor persze hogy kijössz 12 ezerből, de ez nem egy felnőtt ember élete és kiadásai.
2015. dec. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én Budapesten élek, van egy lakótársam, külön szobában szerencsére. Havi 45-50 ezer csak a lakhatásom rezsivel. Kajával kb. 30 ezer körül kijövök és akkor még nem szórakoztam, nem voltam sehol, nem vettem ruhát. Pontosan nettó 158 ezret keresek utalványostól, mindenestől. Tudok félretenni, de igen. Fiatalként szomorú belegondolnom, hogy abból, amennyit félreteszegetek, nem fogok falnak menni, vagy bárhova is előre haladni... Arról nem is beszélve, hogyha új cipőt, vagy kabátot kell vennem pl., akkor már amit félretudnék tenni is jelentősen megcsappan.

Abszolút más lenne a szitu, ha a szüleimmel élnék és ők nem kérnének tőlem egy fillért sem, kérdés, hogy ez így elfogadható állapot e "etikailag". Így természetesen a bruttó 172 ezer forint is elmegy, de nem összehasonlítandó azzal, amikor az ember saját magát tartja fenn.

Azért akarnak a fiatalok minimum nettó 150 ezer forintot keresni, mert ebből már azért el lehet éldegélni szerényen, de mégsem nadrágszíjat szorítva.

Én azt tartom nagyon szomorúnak, hogy én ekkora fizuból is kilátástalannak tartom pl. azt, hogy legyen a közeljövőben egy saját lakásom, de mégszomorúbb azt látni, hogy sokan ennek is csak a töredékét kapják. Vajon ők hogy érezhetnek?

Ami leginkább elszomorít az egészben

2015. dec. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Mihez kepes keves?


Ez pusztan nezopont kerdese.

2015. dec. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!