Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van itt olyan ember, akinek a...

Van itt olyan ember, akinek a munkahelyén nem követelik meg a folytonos (napi szintű) túlórákat, "persze" ingyen és nem több ember feladatát végzi egymaga? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Én valamiért különös tehetséggel vonzom az olyan munkahelyeket, ahol több embernek elegendő munkát végzek egymagam és napi szinten túlórázni kell (nem ám 30 perceket, hanem jóval többet), amit persze nem fizetnek ki.

Ha az egyik ilyen munkahelyről kilépek, mert egy idő után kimerülök ebben az egészben, akkor jön a másik ugyanilyen. Ja és mindezt alacsony fizetésért. (Diplomás vagyok, bár ez a tárgy szempontjából mindegy.)

Néha hallom emberektől, hogy sok pénzt keresnek és normál mennyiségű munka van a cégüknél, túlóra pedig soha.

Amit a fentiekben írok, az nem csak multinál, hanem állami szektorban is jellemző. Utóbbinál legtöbbször még ebédelni sem volt időm.

Mik a tapasztalataitok? Volt már/vagy van-e olyan munkahelyetek, ahol nem kell ingyen túlóráznotok napi rendszerességgel és ahol normál mennyiségű feladatot bíznak csak rátok és megfizetnek?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. dec. 19. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Elenyésző túlóra van a munkahelyemen, az elmúlt 1 évben kb 5x kellett bent maradni, de ezért úgymond jár 13. havi, ami karácsonyi "bónusz" címen kapunk.


Fenti okádék helyeken is dolgoztam, mondanom se kell, hogy volt ahol másnap már felmondtam.


Vállalkozásom meg szerencsére teljesítménybéres. Ha sokat melózom sokat is veszek ki belőle.

2015. dec. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kötelező túlóra nincs. Nem is tudják megvalósítani: folyamatos munkarend van az üzemben, néhol 2, néhol 3 műszakkal. Nem nagyon tudsz 1-2 órával tovább maradni, mert jön a váltás, majd csinálja ő. Mondjuk a munkaközi szünet itt is sokszor csak elméletben jön össze és egy ember 2-3 munkáját végzi, mióta a kilépők helyére nem vesznek fel senkit.

A baj egyébként nálad van. Nem szabad lelkesen, jól dolgozni, mert rákapnak az emberre. Egyre több feladatod lesz, mindenki a te nyakadba zúdítja a nemszeretem munkákat, látják, hogy az ingyen túlórát is elvállalod, aztán rajtad maradnak ezek, mint szamáron a fül. Dolgozgatni kell, ez a kulcsszó. Tégy úgy, mint aki dolgozik, foglald le magadat valami látványos, de értelmetlen tevékenységgel, lépten-nyomon menj ki cigizni, WC-re, enni, passzold le másnak a munkákat, ne vedd észre, ha valami nincs kész - csak így lehet túlélni az ügyeskedő, okosba' bizniszelő cégeknél. Legyen szó akár állami munkahelyről, akár a versenyszféráról, csak az ilyen munkavállaló marad talpon. Aki becsületesen dolgozik, az maga alatt vágja a fát, mert kétszer-háromszor annyi munkája van, mint a lustáknak és soha nem fog előrébb lépni.

2015. dec. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

hál isten van túlóra nálunk. 50% al fizetik a szombatot 100% al.

már be is jeleneték januártól napi 12 óra szombat most nem lesz.


252 órával szombat nélkül 317.000 nettó jee már alig várom.

2015. dec. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk én mérnök vagyok, de nálunk ez úgy működik, hogy ha munka van akkor munka van. Bár ötnél tovább még soha nem maradtam bent; inkább olyan fordult csak elő, hogy otthon még elindítottam a tervezőprogramot.


Egy átlagos hétköznap egyébként a munkaidőm 8-tól fél 4-ig szokott tartani, péntekenként pedig 3-kor már indulok haza.


Mondjuk ennek tükrében halálra sem vagyok fizetve, de ennyi pénzért nem is lennék hajlandó többet dolgozni.

2015. dec. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két eset lehetséges:

1. Vagy nagyon jól dolgozol és ezért bíznak egyre több és több feladatot rád, te pedig nem mersz szólni, hogy elég.

2. Lassú vagy és/vagy rosszul osztod be az idődet, ezért tart sokáig, vagy ezért érzed azt, hogy 3 ember helyett dolgozol.

Lehet más megcsinálná fele annyi idő alatt.

Mindkettőből láttam már példát.

2015. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Két munkahelyem volt eddig.


1. Kis magyar tulajdonú vállalat jó partnerekkel, stabil alaponokon. Könnyű munka, sokszor leginkább csak rendelkezésre állás, túlóra semmi, bár néha felixibilisnek kellett lenni, ha nem várt feladat volt. (Előnye volt, hogy online kellett dolgozni.)

Túlóra ennek okán nem volt, azonban jó fizetés sem, csak sok szabadidő (pontosabban: köztes idő, amikor nem volt munka).


2. Külföldi tulajdonú multi. Sokan túlóráztak, nulla pénzért, én "csak" több ember feladatát végeztem el nap mint nap. A fizetés tűrhető volt, az átlagnál valamivel jobb, emelni azonban "elfelejtettek" az évek alatt, sőt, eredmény-elmaradásra hivatkozva elvették a cafeteriát (tehát összességében még erősen csökkent is).

2015. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nem túlórázom, ha igen, akkor kiírom és fizetik

az előző helyen túlóráztam k sokat, de azt mind ki is fizették

azt megelőző munkahelyen percre pontosan 8 órát voltam bent, túlóra rendben fizetve

2015. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nem fizetnek túlórát. Én csak azért túlórázok, mert rendre képtelen vagyok beérni a 7 órás kezdésre, egyszerűen hányingerem van a kora reggelektől. Értelemszerűen kb. annyival tovább maradok alap helyzetben, amennyivel később értem be.

Ha olyan feladatom van, amivel feltétlenül végezni szeretnék még aznap, akkor maradok tovább, de mivel ezt csakis magam miatt csinálom még aznap, ezért nem várok el cserébe semmit.

Egyben vagyok műszaki vezető, titkárnő, adminisztrátor és olykor hr-es is egyben, de én amondó vagyok, hogy tudni kell meghúzni a határt. Lehet azt mondani, hogy annyi feladatom van, hogy dolgozok este 7-ig, csak kész legyen és mindenki elégedett legyen velem és lehet azt mondani, hogy a szerződésem szerint nekem eddig tartott a munkaidőm, túlórát nem fizettek, sziasztok. Ha egy évig képes vagyok ingyen túlórákkal megcsinálni 5 ember feladatát, akkor a következő évben jogosan kérdezik meg, hogy mostmár miért nem vagy képes, mi változott? Az elején kell meghúzni a határt. Én pont így gondolkodom és igen, olykor csúszik néhány melóm, de ezt senki nem róhatja fel, mert vállaltam egy munkaidőt, meghatározott munkaközi szünetekkel. Egyértelmű, hogy üzemzavar esetén mondjuk mindent félredobok és csak azzal foglalkozok. Egy üzemzavaros nap amúgyis rohadt fárasztó, tőlem senki ne várja el, hogy utána még ott ülök este 7-ig csinálni az adminisztratív maszlagot.

2015. dec. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!