Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyan létezik hogy szabadság...

Olyan létezik hogy szabadság utólag? Csak érdekel jogilag megállja-e helyét egyáltalán.

Figyelt kérdés

Van egy „munkatárs” (=ribizli) aki a főnök …. segéde.

Hagyjuk. gyakran „beteg”. Erre hivatkozva nem jön.

Na most ha valaki beteg akkor orvosi papír és betegállomány. De neki gyakran nincs orvosi papírja és olyankor benyögi „írjatok ki szabira”. Mindezt utólag a távollét után.

Érdekelne ez legalább jogszerű? Mert az fix hogy ez a ribizli bármit megtehet, csak érdekel: tényleg van olyan hogy szabi utólag?

Vagyis nem jövök majd miután nem jöttem pl 1 hétig közlöm hogy akkor ez most szabi volt? Utólag? A szabit nem előre kéne kérni?


2016. máj. 31. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:

"A szabit nem előre kéne kérni?"


De. Mindenki másnak.

2016. máj. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jogilag igen.


Egy hasmenéssel, náthával, görcsösebb havibajjal senki nem akar orvoshoz menni. Szerintem normális közösségben ez teljesen természetes lehet. Nálunk is ilyen volt, mindenki megcsinálta évente egyszer vagy kétszer. A lényeg, hogy senki nem élt vissza ezzel a lehetőséggel és nem csak a kivételezettek járandósága volt.

2016. jún. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sorry de ez totál szabálytalan. Ha csak 1 napot is hiányzik valaki betegségre hivatkozva, akkor legyen orvosi papír.

Gyomorrontés hasmenés? Kit érdekel? ha beteg--orvos- papír.


Nincs papír = nincs betegség.

Főleg furcsa ez egy olyan helyen mint a miénk ahol egy tényleg beteg (cukros) embert meg NEM ENGEDNEK el orvoshoz.

Persze hogy nem mertt ő nem csókos.

2016. jún. 1. 10:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, azt akartam írni, hogy jogilag nem, emberileg igen, de küldés előtt nem olvastam át :)


Amennyiben van bizalom ez lehet egy működőképes rendszer. Nálunk, kis közösségben 5-6 emberrel állami cégnél is működött, sőt működik. De ehhez tényleg az kell, hogy tudják a többiek, hogy nem élsz vissza vele.


Tenni viszont nem tehetsz csak kevés dolgot.

1. Elmész panaszkodni a főnöknek, hogy a babája megteheti, más nem. szerintem kiröhög.

2. Azonnal felmondasz, miközben a főnöknek beolvasol és keresel egy jobb helyet - és mivel kapkodtál valószínűleg csak a szerencse segíthet hozzá, hogy találj is.

3. Hőbörögsz, gyomorgörcsöt, refluxot, stb. okozol magadnak és mehetsz betegállományba.

4. Elfogadod, hogy jelenleg ez a helyzeted. Nem beletörődsz, hanem azt mondod, hogy most itt vagyok, ezek a körülményeim és mellette a) ha ez segít jobb munkához akkor tanulsz és kihúzod itt a tanulóidődet b) szép komótosan keresel egy munkahelyet, amelyik valóban jobb.

2016. jún. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!