Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha alig lelem...

Mit tegyek, ha alig lelem örömöm a munkámban, és kényszernek érzem, hogy bejárjak?

Figyelt kérdés

Pedig igazán okom sincsen rá, mert az előző munkahelyem után, amit egy áskálódó kolléganő miatt hagytam ott, ez leányálom: a kollégák kedvesek, egy kivételével mind szimpatikus, és az épület+környezet is nagyon szép... De mégis, szinte csak vonszolom magam, a napi rutinom, hogy kihúzzam ebédig, és aztán a hazamenetelig. Próbálom megtalálni a jó oldalát (van is szerencsére), de úgy érzem, nem az én műfajom "vadidegen" (hisz' mégis csak azok) emberek között tölteni a napjaim legértékesebb részét. Nem lusta vagyok, mindig jól tanultam, a vizsgákra felkészültem rendesen stb-stb., de az ilyen fajta megkötöttséggel gondjaim vannak. Hiányzik a szabadság, a tér, az pedig külön nyomaszt, hogy sok a munka (ezek zömében sajnos olyan munkák, amiket meg kell csinálni, de senki nem szereti), mert kevesen vagyunk a munkahelyen, és így kevés ember között oszlik el a sok teendő, folyton elmondják, mennyire sok feladat vár még ránk stb-stb., és ráadásul ez utóbbi ok miatt a szabadság oroszlánrészét is a zárva tartás alatt kell kivenni.

Váltásra most nincs lehetőségem, mert bár borzasztóan sz.rul keresek, ez a kevés pénz is kell.

Aki volt már hasonló helyzetben, hogyan lábalt ki belőle? Pszichológus vagy vmilyen hasonló szakember vajon segíthetne? Sajnos fáradt is vagyok, ha rajtam múlik, este 9-kor már bedőlök az ágyba...



2016. jún. 20. 19:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%
Hol dolgozol? Monduk informatikus vagy? Csúnyán hangozhat, de ha dohányzol akkor néha kimehetnél kollégákkal, hisz ott hangzanak el a jó pletykák és megy a társalgás.
2016. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Voltam így én is. Életem egyik legjobb döntése volt mikor felmondtam és a nyugdíjas szüleim háztáji gazdaságában tevékenykedtem. Az év 365 napját ünnepnapnak éreztem, volt időm a saját életem építeni és bármi másra is, például akkor kirándultam amikor akartam és oda ahova akartam.

A szíved tudja mit tegyél, hallgass rá. De a társadalmi szokások és elvárások nem biztos hogy az egyén boldogságát szolgálják.

Ahogy minden ember, úgy édesapám is szívből megbánta 92 éves korában mindazt ami hibát elkövetett az életében. Vagyis azt hogy rabszolgaként ledolgozta életét a TSZ-ben és nem tett semmit annak érdekében hogy az akkori diktatúrából meneküljön, akár otthon dolgozzon, akár szabad országba telepedjen le. De 92 évesen már nem lehetett a hibákat kijavítani.

2016. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nem szeretném leírni, hol dolgozom, de a lényeg, hogy egy közintézményben, fillérekért (két diplomával és két nyelvvizsgával :( ). Nem dohányzom, de ha dohányoznék, azt nem tolerálnák jól sztem, éppen azért, mert van munka bőven... Egyébként tényleg mindenki rendes, a baj nem velük van, hanem velem. Talán ha lenne valakim, könnyebb lenne, de sajnos nincsen, és igaziból indíttatásom sincsen arra, hogy ismerkedjek. Pedig vhogy jó lenne célt és értelmet adnom az életemnek.
2016. jún. 20. 19:25
 4/15 A kérdező kommentje:

Úristen, második, szívemből szóltál. Ha hiszed, ha nem, a legboldogabb én is akkor voltam, amikor két munkahely között álltam néhány hónapig. Anyagi gondok nem voltak, mert akkor jutottunk egy kisebb örökséghez, ellenben hihetetlenül szabad voltam. A napot nyelvtanulással töltöttem, sokat olvastam stb., és egyszerűen boldog voltam. Aki megízlelte a szabadságot, annak nehéz elhitetnie magával, hogy munkahelyre járni öröm...

Egyelőre viszont maradnom kellene - ha lenne pénzem, akkor is -, mert alig öt hónapja vagyok itt, számítanak rám, és nem akarnám őket cserben hagyni.

2016. jún. 20. 19:29
 5/15 A kérdező kommentje:
És egyébként igaz: a szív tényleg tudja.
2016. jún. 20. 19:30
 6/15 anonim ***** válasza:

Elnézést kérek a dohányzós megjegyzésem miatt :(

Egészséges vagy? Talán mehetnél szerződéses katonának.

2016. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nő vagyok, és vasággyal 50 kiló. :S De ha a testi adottságaimmal meg is felelnék a feltételeknek, akkor se mennék semmi pénzért se katonának.

A kérdésem inkább arra vonatkozik, hogyan tarthatnék ki, és hogyan változhatna meg a hozzáállásom? Pszichológus segíthetne?

2016. jún. 20. 19:40
 8/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nem tudom, infós vagyok :( Mondanám azt, hogy próbálj minden nap valami kis örömöt lelni, hogy megint találkozol a barátoddal mint pl. az iskola ahová kín volt bejárni, de szünetekben meg hülyülés volt meg viccelődés, a tanórán is. Nem írok további válaszokat, hiába próbálok segíteni, de nem tudok :/
2016. jún. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért köszi!
2016. jún. 20. 19:49
 10/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Velem ugyanez a helyzet, ugyanígy érzek, mint te. Én is kitűnő tanuló voltam mindig, készültem a vizsgákra, sosem voltam lusta, mindig tudtam mi a dolgom. Ezzel szemben a munkahelyen hiába kedvesek az emberek alig várom, hogy végre ebédszünet legyen, majd utána még lassabban telik az idő és alig várom, hogy végre leteljen, úgy érzem a napjaimnak semmi értelme.

Napközben olyan, mintha bezártak volna egy épületbe ahonnan nem mehetek ki, bezárva érzem magam végig.

Én elgondolkodtam azon, hogy talán pályát tévesztettem, annak idején szívesen lettem volna tanár vagy óvónő, de abban nincs pénz, így választottam a jelenlegi végzettségemet. Nemrég újra előjött bennem az, hogy szívesebben foglalkoznék gyerekekkel, talán váltanom kellene, de ugye erre nincs lehetőség, hisz évekbe telik a képzés.


Én azt tudom tanácsolni, hogy gondolkozz el azon mi érdekel igazán és ha megvan akkor ha van rá lehetőséged próbálj ahhoz hasonló munkát keresni, de a mostanit mindenképp hagyd ott amint tudod, mert kikészít.

2016. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!