Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit várhatunk a munkától? Nem...

Mit várhatunk a munkától? Nem hiábavaló kicsit?

Figyelt kérdés

Már azért,mert nagyon sokan csak vegetálnak a munkájuk,a fizetésük mellett.

Nekem néha hiábavalónak tűnik,mert a többség nem tud előrébb lépni vele. Csak szinten tartja magát.


Tuti,hogy rossz a munkához való hozzáállásom.

Nem látom benne a gyarapodást,azt,hogy hozzásegítene valami többhöz.

Jó, nem otthon ülünk,kisebb a depi esélye,ad egy ritmus a napoknak csak nem látom,hogy a többség számára bárhová is vezetne.

Még nem tisztáztam mihez kellene közelebb vinnie a munkának,de valamiféle fejlődéshez,gyarapodáshoz.

Rosszul látom?



2016. aug. 1. 14:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%

munkába járástól is depressziós lehetsz.


amúgy semmi értelme az ég világon azon kívül, hogy mást gazdagítasz cserébe egy kis aprópénzért.


Ha olyat csinálsz amit szeretsz, na annak már értelme van.. bár azt nem igen nevezik munkának.

2016. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Abszolút jól látod. A mai társadalom sajnos erről szól, hogy az emberek 20%–a kihasználja, kizsigereli a maradék 80%–ot. És ezek nem ritkán lopnak, csalnak, hazudnak az előrenyomulás érdekében. Aki fent van, az úgy jutott oda, hogy közben másokat eltaposott, tönkretett, megalázott. És sajnos a nagyobb baj, hogy az emberek (érts: a nép) nem mer fellázadni. Mert meg vannak félemlítve mindig valami más kitalált dologgal, mindig találnak erre okot. A menekültek, az árvíz, a feketehimlő, a cigányok, az amerikaiak, a földönkívüliek, a giliszták stb., ami éppen kapóra jön. Szerinted pl. miért van az, hogy ma, a fejlett, teljesen automata, precíz japán robotok világában még mindig emberek állnak a gyárakban a futószalagok mellett? Ma már orvosi robotok is léteznek, amivel az orvos az interneten keresztül képes megoperálni valakit stb. Akkor miért van az, hogy szappangyártásra, wc-papír gyártásre nem rendszeresítenek ennek megfelelő buta robotokat? Egy közepesen fejlett robot pl. gond nélkül, teljesen össze tudna szerelni egy mobiltelefon is, mégis ott is emberek güriznek szinte éhbérért. A nagyfőnök meg olyan hájas, hogy nem fér be a kétszárnyú bejáraton. A válasz elképesztően egyszerű. Azért mert a 20% nem akarja, hogy a többi 80% is ugyanazon a színvonalon élhessen mint ahogyan ők élnek, hogy csak nekik jusson mindenből a legjobb. A legfényűzőbb ház, a legnagyobb luxusautó, a legszőkébb, legszexibb csaj, a legzsírosabb hús az orjalevesből... És ennek érdekében megtesznek mindent, pénzelik a politikusokat (pontosabban ők maguk a politikusok), lefizetik a korrupt rendőröket, leszállítják a tankötelezettségi korhatárt, olyan költségessé teszik a tanulást, hogy egy közönséges halandó ne legyen képes megfizetni a tudást amivel előbbrejuthatna. Ivóvíz-hálózat felújítás ürügyén a településeiken kiépítenek maguknak EU pénzből egy másodlagos vízvezeték rendszert, hogy ha arra kerül a sor, hogy nem lesz elég ivóvíz a globális felmelegedés miatt, akkor ők szabályozni tudják ki kaphasson abból a kevésből és ki ne... És ezek sajnos nem kitalációk, hanem a mai magyar valóság lábjegyzetek nélkül. És akkor még csak egy-két dolgot említettem...
2016. aug. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Akár többet is említhetnél,de nem ez a téma.

részben egyetértek veled.

De attól,hogy valakinek jól megy még nem biztos,hogy lopott és csalt, sőt tisztességes üzlet és meggazdagodás is van. Szerintem.

De a többség szerintem nem jut előrébb noha dolgozik eleget.

2016. aug. 1. 21:46
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van aki tisztességes, ezzel teljesen egyetértek. De saját tapasztalatból tudom, hogy sokan nem azok. Tisztelet persze azoknak, akik igen... Na, mindegy... Szóval a munkának akkor lenne igazán értelme és akkor lennénk motiváltak, ha kb. dupla akkora lenne a kötelező bérminimum, mint jelenleg. Erre persze szerintem nincs és soha nem is lesz reális esély... Akkor lenne talán, hogy jut is meg marad is, de most kb. elmegy az összes a megélhetésre, tehát érthető, ha az emberek többsége kedvetlenül viszonyul a munkához, a munkahelyéhez... Sokszor még vállalkozók is csak nagyon nehezen tudnak extra jövedelmet kigazdálkodni...
2016. aug. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a valaszadòval,nagyon jol latja!!
2016. aug. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
El kell keserítselek kérdező, a munka mindig is a többség számára egy szükséges rossz volt és az is marad. Az a jó a munkában és azért nem hiábavaló, mert nem döglesz éhen... ennyire egyszerű. Ha biztosnak érzed a megélhetésedet munka nélkül, akkor meg ne csináld és csók.
2016. okt. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Én eljutottam arra a pontra, hogy nem is feltétlen a munkával van a probléma. De úgy az igazi, amikor valóban szereted, amit csinálsz.


Bérrel is problémák vannak és itt nem arról van szó, hogy saját lakás.


A probléma azzal van, hogy lassan a létszükséglethez is kevés a fizetés.


A másik és ez számomra a legfontosabb, az pedig a munkatempó.

A kapkodást gyűlölöm! Pedig még 8 hónappal ezelőtt idegbeteg módjára pörögtem.

Amikor kimentem egy rövid időre a németekhez és tapasztaltam, hogy a némettel együtt dolgozva, mennyire nyugodtan, a saját ritmusukban végzik a munkát, akkor ismertem fel igazán, hogy mi a normális.


Ehelyett, ha nem németekkel dolgozol vagy akár szimplán itthon dolgozol, hajts, mint egy idegbeteg.

Azért, hogy 40-50 éves korodra gyógyszerezd magad. Szív és érrendszeri megbetegedés, stb.


Én ebből nem kérek, köszönöm. Ez egy kicsit is gondolkodó embernek nem lehet életcél.

2016. nov. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Egyetértek.

A munka akkor lenne hasznos, ha azt a célt szolgálná, hogy ne csak épphogy fenntartsd magad és menj a híd alá, hanem hogy mellette a szabadidődben is jusson magadra, hobbidra, amivel feltöltődsz és pénz is rá. Na most ez hány helyen van meg?


Egyrészt igen, fontos, hogy szeresd amit csinálsz (legalább egy részét, mert szerintem olyan nincs, vagy még kevesebb részt, ahol teljesen kitölti a munkádat és minden király..), másrészt nincs az átlag ezért megfizetve, ráadásul túl is van dolgoztatva.

-> Akár "rossz helyen is vagy, akár számodra elfogadható munkád van, akkor lenne jó, ha maradna elég szabad időd magadra is. Ezzel szemben a legtöbben kötelező túlóráznak sokszor, megy a stressz, idegeskedés, és örülsz nap végén hogy befeküdsz az ágyadba.


Szóval a legtöbb helyen nincs meg az, hogy a munkád mellett élvezd is az életed, foglalkozz valamivel, ami feltölt: Vagy azért, mert lerombol agyilag és zokni vagy nap végére -túlhajszolnak, vagy mert csak vegetálsz és nincs pénzed arra, amit szeretnél. Vagy mindkettő..

2016. nov. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
51%

Két választás van az átlagnak. Sajnos sokaknak.


Hajtasz és keveset keresel, így semmire sincsen pénzed. Fejlődés, kikapcsolódás kizárva.


Vagy


Többet keresel mérnöki, egyéb más felelősségteljes munkával és nincs mellette életed. Szinte a cégnek élsz.


Valahol a hajléktalanokat, illetve azokat, akik közmunkán vannak saját döntésükből kifolyólag (vannak ilyenek), valahol igazuk van. Nem bántom őket.


Egy gyárba robotolni műszakban, túlórával, cafeteria, esetleg nettó 140-150-ért. Közmunkán ennek a harmada, de a munkatempó, nincs éjszakázás, stb., tized annyi.


Egyszer egy ember azt mondta, hogy 47.000 ft-ból meglehet élni.


Igaza volt. Dolgozol nettó 150.000 ft-ért 3 ember helyett. Osszuk csak vissza.

2016. nov. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
100%
Én frissen iskolából kilépett vagyok, aki pár hónapja kezdett a munkapiacon,de már most kivagyok ábrándulva. Rengeteget melózom, plusz munkákat kapok, túlórákat és alig keresek 100 ezret. Nem tudom,hogy lehetne jobb,de ebből haza is adok,mivel a szüleimmel élek,így leadok havi 20ezret és marad 80ezrem maximum. Nagyon félre tenni se tudok,autóról meg nem is tudom álmodhatok-e valaha vagy egy külön házról:S
2017. jan. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!