Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A ti főnökötök/munkáltatótok...

A ti főnökötök/munkáltatótok is úgy képzeli a semmiből varázsoltok várakat, azaz nem biztosít semmit, de elvárja az eredményt?

Figyelt kérdés

Hosszú évekig dolgoztam egy normális állami cégnél, míg le nem építette a jelenlegi kormány 4 éve. Azóta kizárólag hülyébbnél hülyébb vállalkozásoknál sikerült munkához jutnom. A cégek elsőre jónak, kulturáltnak tűntek, normális hozzáállással, de menet közben mindegyikről kiderült, a semmiből, nulla befektetéssel akarnak létrehozni mindent. :-o

Amíg nem merült fel, hogy pénzbe kerül a megvalósításhoz szükséges anyag, eszköz, munkaerő, stb. addig nem volt gond, de amint előjött ez a téma, a vezetőség/tulajdonosok vérszemet kaptak. :-(

El nem tudom képzelni, miként gondolják, hogy a semmiből létre lehet hozni bármit is. (?) :-o :-(



2016. okt. 5. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Ha ilyen lenne, tuti otthagynám már másnap. Szórakozzon a jó édes anyjával.
2016. okt. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nincs is munkám :-(

Sorban ez már a negyedik ilyen cég. Mind különböző területen, más műfajban, de ugyanazon buta hozzáállással. :-( Nem is gondolná az ember, hiszen ebből három jól menő cég. Legutóbbinak pl. a múlt évi bevétele 4,5 milliárd volt.

2016. okt. 5. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
hm értem mire gondolsz én már a 6 dik ilyenen vagyok túl...ők is is tudják , hogy lehetetlen csak éppenséggel leszarják ,mert fontosabb a rajtad átszámított nyereség:)Próbálom kúlturáltan kifejezni magam, de sajnos annyit tudok csak mondani hogy ilyen az a bizonyos f**pó német,magyar,olasz.
2016. okt. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én jelenlegi munkáltatómmal addig nem volt gond, amíg nem jött a céghez egy új középvezető beosztású kolléga az egyik részlegre, ő aztán szépen elkezdett felforgatni mindent, kényelmesen rátolja másokra a feladatokat, ő meg a kényelmeseket megtartja magának, a rendszerre minimális a rálátása. Ennek sokan isszuk a levét, de neki valamiért itt helye van.

Nekem csak helyettesítést nem biztosítanak, így túl lettem terhelve egy év alatt (4 éve dolgozom nekik összesen), amit egy idő után nem bírtam. Viszont a fentebb említett kolleginával ellentétben, én nem tolhatok rá semmit senkire, nekem elnézték, hogy összeroppantam a feladatok alatt, amikor szó volt róla, hogy jobb volt, mikor időszakosan valakivel megosztva csináltuk, akkor egyből hárítottak, hogy ezeket egyedül kell. Hát, képzelheted, mire tértem vissza mondjuk egy hét szabadság után.

2016. okt. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ez a profitorientáltság hátránya.
2016. okt. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanüzemeltető karbantartóként én évek óta evvel a jelenséggel találkozok. Régen ez nem volt ennyire általános jelenség. Mondjuk úgy 10- 15 évvel ezelőttig. Azóta egyre rosszabb.

Nem biztosítanak eszközöket, szerszámokat, szívják a fogukat ha anyagot kell venni. Legutóbbi munkahelyemen még műhely sem volt a karbantartáshoz. Volt az udvaron egy ketreces elkerített rész, amit az előző kolléga beburkolt kissé hulladék lemezzel. Így egyfajta bódé jellege lett. Ott volt két barkácsolt tároló szekrény a pár darab szerszámnak, azt is feltörték. :-( És ez egy nemzetközi nagyvállalat, autóalkatrész fogalmazó multi cég. :-(

Amikor jeleztem a vezetőség felé, így nem lehet dolgozni, szükség lenne szerszámokra, gépekre, alkatrészekre, anyagra... Hitegettek, és nem lett belőle semmi.

Vállalkoztam, a saját magam főnöke lettem, és így mindent biztosítok amire szükségem van a munkához. :-) Ráadásul a nyugalmam is megvan. :-D

2016. okt. 6. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran előfordul az ilyen.

A másik hogy ügyfélszolgálatosoktól és egyéb közvetlenül ügyfelekkel dolgozóktól hallom hogy a moslék fizetésért még viseljék is el egyes ügyfelek lekezelő sértő és lenéző stílusát csak mert az ügyfél azt képzeli magáról hogy ő a nagy mellényű vállalkozó. Jogos is meg nem is. Mert nem kötelező épp ott dolgozni. Más kérdés hogy más munkahelyek is ugyanolyanok.

Mindenki a saját szerencséjének a pogácsa. Lehet tanulni nyelvet és elmenni más mentalitású országba. Ha egyre többen állnának a sarkukra akkor ebben az országban a vállalkozók és egyéb főnökök is rákényszerülnének arra hogy máshogy álljanak hozzá a dolgokhoz. De amíg lesz aki kevés pénzért dolgozik vagy szófogadóan a szinte semmiből próbál meg dolgozni vagy elviseli az őt ért atrocitásokat addig a főnökök is ezeket a dolgokat fogják elvárni a munkavállalóktól.

Jobb országokban erre valók a szakszervezetek amik képviselik az emberek érdekeit végső esetben munkabeszüntető sztrájkokkal kivívva a jobb körülményeket.

De például a mérnököknek van ilyen erős szakszervezetük? Vagy az egyéb irodistáknak? Vagy a munkásoknak?

2016. okt. 6. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A mostaninál szerencsém van... mondjuk az egy nagy nevű multi, meg sem engedhetné magának kb.


De előtte én is a leghumihumibb kisvállalkozásoknál dolgoztam diákként... ez a tipikus sztori, hogy elkezd vki egy vállalkozást, túlnő magán, és úgy kezd el foglalkoztatni embereket, hogy k...ra nem alkalmas vezetőnek. Meg amikor vmi kis huszonpár éves nyikhajjal elszalad a ló. Ott aztán voltak érdekes dolgok... (3 különböző hely, mind3 főnök más téren debil, barom és hülye... a mostaniakért hálát adok az égnek).

2016. okt. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor nem én vagyok az egyedüli, ebben az évben sorban 3 ilyenbe futottam bele... Nem normális hozzáállás, minden terhet rárónak a dolgozóira ezek a kis vállalkozások főleg. Ráadásul ehhez társult még az a stressz is, ami a főnöki zsarnoksággal és cseszegetéssel társult, konkrétan a 3-ból 2 ilyen volt és fitogtatta, hogy ő bármit megtehet és bárhogy beszélhet az emberekkel itt.

Hányinger, és én meg csak nézek magam elé, hogy most komolyan 3 egy huzamba ilyen volt, mert hogy nem velem van a baj.

Előtte nagyon szerettem az akkori munkahelyem, mert ott megbecsültek, jól is teljesítettem, bár a pénz kevés volt. Most meg konkrétan azóta szarabbnál szarabb helyekre megyek, mert hogy én normális munkahelyet keresek, nem rabszolgát tartó kisuralkodókat, és a gyomorideg sem kell más hülye éppen aktuális aberrációja miatt..

Én is a jövőben vállalkozni szeretnék pont ezért, mert már hányni tudnék ezektől, csak még a pénz sincs meg, így az sem mostanában lesz.

2016. okt. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!