Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkanélküli segély csak...

A munkanélküli segély csak egyszeri,3 hónap vehető igénybe a 365 napos perióduson belül? Vagy lehet elosztva is? Pl. munkahelyről munkahelyre menve

Figyelt kérdés
2016. okt. 12. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Kb 3 éve voltam, akkor ezt álláskeresési járuléknak hívták. 3x365 napot vettek figyelembe (14 évnyi munkaviszonyra), így 3 hónapon át kaptam a maximumot, 3 részben, ennél jobban "egybe" nem adták. Felajánlották, hogy nem muszáj kérni, bent is lehet tartani (nem tudom meddig, én azért igényeltem ugye, hogy felvegyem).
2016. okt. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem a pénz része érdekel. hogy a 3 hónapot csak egybe lehet kivenni,vagy 1-1 hónapokra bontva is? munkahelyek közti keresgélések között
2016. okt. 12. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivel nekem felajánlották, hogy nem muszáj akkor és annyit felvenni, gondolom havonta elosztva is. Vagy akár csak egy részét (hátha közben találsz munkát). Én attól paráztam, ha benntartom, nehogy "bent maradjon". Jobb az, ha nálam van - és/vagy valaki beosztja nekem.
2016. okt. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
tehát a 360 napos munkaperiódus alatt jár a 3 hónap. akár elosztva is. 1 hó itthon 2 ho meló. aztán 2 hó meló 1 ho itthon. ezek csak példák persze
2016. okt. 12. 19:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Vigyázz, ha újra bejelentett állásod lesz, úgy tudom, elveszted a jogosultságodat.
2016. okt. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor vegyem ki a 3 honapot? feltéve ha addig nem találok elfogadhato munkát
2016. okt. 12. 19:20
 7/9 anonim ***** válasza:
Priv
2016. okt. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha megkezded az álláskeresési járulékot és szerzel munkát az ellátás időtartama alatt, akkor a fent maradó munkanapok összegének 80%át a számládra utalják egy összegben...


Szóval nincs az, hogy szünetelteted, aztán megint igényled, majd szünetelteted!

2016. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2016. okt. 12. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!