Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek egy főnök/cégvezet...

Szerintetek egy főnök/cégvezető mindig racionálisan tud a dolgokhoz hozzáállni?

Figyelt kérdés

Pl. ha ki kell valakit rúgnia, akkor azt simán racionális indokokkal végrehajtja és megy tovább, vagy azért bántja a dolog?


Vagy ha felmond neki valaki, akit ő szeretett volna megtartani, akkor az megviseli valamilyen szinten?


Vagy a vezetők mindig képesek csak és kizárólag racionálisan nézni a munkával kapcsolatos dolgokat?


2016. okt. 24. 08:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Emberfüggő, általánosítani szerintem nem lehet ebben a kérdésben. Elméletben racionálisan kell tudja kezelni a dolgot, hiszen ki másnak ha nem a vezetőnek kell tudnia kezelni ezeket a dolgokat gondmentesen.

Ha a munkavállaló adja be felmondását, és a főnök kedvelte, akkor nyilván bántja a dolog, hiszen az ember természetéből adódóan társas lény, és ha van valaki akivel egy szálon pendülnek a mindennapi életben, és ez változik, akkor megviseli. De sajnos kevés az olyan főnök aki a munkatársakat barátként (is) kezeli.

2016. okt. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A főnök is ember, de az biztos, hogy a vállalkozás érdeke az első, benne van a rengeteg munkája, pénze, kötik a szerződések, stb. stb. A személyes érzelmeket legtöbb esetben kénytelen figyelmen kívül hagyni. Max. akkor is igyekszik emberséges maradni.
2016. okt. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%

én úgy látom, hogy sz@rnak bele. Erre egy jó példa, hogy munkatársam aki 7 éve már a cégnél dolgozott ugyanazért a fizetésért megmondta, hogy lelép... viszont ha megemelik a fizetését csekély bruttó 30e Ft-al, akkor maradna mert szereti a munkáját.


Nos a munkáltató inkább fölvett egy új embert akinek 0 képesítése van, mint adott volna bruttó 30e-et egy már ott dolgozó, mindent tudó, szakmával rendelkező emberének.


Erről ennyit. Nem azt mondom, hogy mindegyik cég ilyen, de a többség sz@rik a dolgozójára! A lényeg, hogy dolgozzon minimálbérért, a sz@rt is kihajtsa magából, minden vezetői döntést helyeseljen, vegyen részt a céges programokon vigyorogva, a cég legyen az első a számára.

2016. okt. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Persze meg másik közel annyit akkor plusz adó- és járulék címén befizet az állam bácsinak... ez már közel 100 ezer Ft plusz kiadás a vállalkozónak, arról nem beszélve, ha a többi dolgozó is ugyanilyen követeléssel áll elő, mert ha annak az egynek sikerült, akkor nekik is.

Nehogy azt hidd már, hogy ott csak arról a plusz 30 ezerről döntött a főnök.

2016. okt. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A vezetők sem robotok.

Nyilván mindenki más. Nem ugyanúgy éli meg a dolgokat.

És persze nem mindegy, hogy egy kisebb cég, ahol közvetlen a viszony, vagy egy nagy cég, ahol alig ismerik egymást.

2016. okt. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nincs összefüggés. Egyénfüggő.
2016. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ebben is fölösleges általánosítani. Ismertem olyat, aki nagyon emberközpontú volt, de olyat is, aki naponta 3x kirúgta a fél céget. A magam részéről igyekszem mindent egybe véve nézni és összegezni. Volt, hogy embert azért tartottam meg, mert önállóan "életképtelen" volt, cserébe a munkája alig ért valamit, de ha el kell mennie, még jobban elveszik. Vele szemben pedig olyan embert kellett elküldeni, akire önállóan rá lehetett bízni akár a cégcsoportot is. Más kérdés, hogy ezek után hogy néznék az emberre. Ritkán megy úgy, hogy ne sérüljön senki, bele értve azt is, aki a döntést meghozza.
2016. okt. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne, általában nem racionálisan áll hozzá a dolgokhoz, hanem érzelmileg, ahogy ő neki szimpatikusabb. És lehetőleg hogy ő járjon jobban. Bár legtöbbször az ilyen főnökök maguk ellen játszanak.
2016. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#4 és abból a 4 milliárdos bevételből ami volt a cégnek, és amit 100 alkalmazottja hozott össze nem futotta potom 1,2 milla, hogy megtartson egy jó munkaerőt.


Többiek is jönnek??


Marhaság! Majd ha ők is ott lesznek 7-8 éve, és nekik is lesz végzettségük akkor kérhetnek.. addig meg le kell utasítani őket.


Te is csak gyártod a kifogást, hogy nehogy meg kelljen tartani a jó munkaerőt, mert jaj cég érdeke, meg sokat kell fizetni érte.


Ha ennyire garasoskodunk, akkor minek alkalmazott?? Vigyen mindent a főnök egy személyben, lássa el az összes folyamatot és akkor nem lesz akinek fizetnie kell. De olyan se lesz aki helyettesíti ha beteg, vagy aki bemegy szombaton túlórázni.

2016. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

IT teruletrol irok:


Sose konnyu kirugni valakit. Nyilvan sokat konnyit a dolgon, ha az illeto szandekosan kiprovokalta a helyzetet. (Bar ilyen velem meg nem tortent.)

Az ember probal beszelni vele, de van, hogy nincs mas lehetoseg. En peldaul rugtam ugy ki embert, hogy november kozepen jeleztem neki, viszont mivel karacsony elott nagyon nehez interjukat intezni, es mivel decemberben van a szulinapja is, ugy allapodtam meg vele, hogy jan. 31.-ig marad alkalmazasban. Mindezt ugy, hogy meg probaidon volt, azaz aznap elkuldhettem volna.


Ha valaki elmegy, akkor egy reszrol persze sajnalom a jo munkaerot, masreszt meg a csapat egy tagjat, ismerost, baratot. Orulok, ha jo helyre megy, hianyozni fog, sokszor emberileg is.

Szerencsere az esetek jelentos reszeben vissza is ternek 1-2 ev mulva, szoval valamit jol csinalhatok :)


Remelem nem fog eljonni az az ido, hogy csak racionalisan, erzelmek nelkul kezeljem az ilyen helyzeteket, mert az az emberi hianyossagon kivul az eredmenyes munkavegzesemet is befolyasolna. :(

2016. okt. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!