Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felszínes emberek kicsit...

Felszínes emberek kicsit másképpen?

Figyelt kérdés

Eleinte bírtam az új munkatársakat. Mindenkivel kijövök, legtöbbjükkel még beszélgetni is szoktam, de egyikőjük sem a "kedvencem". Én ugyan próbálok nyitottabb lenni, de olyan unalmasnak és képmutatónak tartom őket, hogy annyira nem foglalkoztat a dolog.


20-45 éves korig vagyunk, szóval nagy a szórás, de mindenki együtt kezdett, szóval senki sem ismerte előtte a másikat. 6-an rögtön barátok lettek, mindenkit kibeszélnek, de persze egymást is. Mindenkit szurkálnak a háta mögött. Ez büdös, ez besz*&@**rt a wcbe( igen! ez is egy probléma nekik, sőt, kisebb hadjáratot indítottak hogy kinyomozzák, hogy ki lehetett...), ez duci, ez nem tud ölöznködni, ez r***banc, ez nyávog, ez dumál, stb.


Tudom, hogy engem is kibeszélnek és egyszreűen nem tudok nem gondolni erre, hogy a szemembe meg teszi a szépet! Mgis mit tegyek ezzel? Miért ilyen gyerekes valaki 30-40 évesen? Unatkozik? Én hogy vágjak vissza?


L/23



2016. nov. 25. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha visszavágsz is ilyen marad. Semmit ne tegyél vele, foglalkozz magaddal, és/vagy azokkal, akik nem ilyenek.

Hogy miért ilyen valaki? A dolog valószínű arról szól, hogy a magánéletében elnyomott, saját maga által értéktelennek ítélt szerepet tölt be, amelyből a munkahelyi közeg és az erre alkalmas (egyébként hasonló helyzetben lévő) kollégák kimozdítják. A mások háta mögötti fröcsögés ennek a "kimozdulásnak" a járulékos következménye.

2016. nov. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Nem szabad olyan helyen dolgozni, ahol nők vannak összezárva, képtelenek egymás mellett meglenni. A helyzet nem fog javulni, úgyhogy ha fontos a lelki egészséged, keress olyan munkahelyet, ahol rendesen megoszlik a nemek aránya.
2016. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Nők...
2016. nov. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk is pont ugyanez a helyzet. :(

De az előző munkahelyeimen is ez volt, nem csak a jelenlegin, úgyhogy ez általános jelenség. Minden munkahelyen általában két részre oszlik a társaság. Az egyik az ilyen felszínes, pletykás, rosszindulatú csapat, akik azért járnak csak be dolgozni, hogy másokat kidumáljanak. A másik akik kimaradnak az ilyen beszélgetésekből, és sajnos ők járnak rosszul, mert általában épp ők vannak kidumálva a legjobban, épp azért, mert igyekeznek távolságot tartani a pletykásoktól.

Sajnos ezzel nem tudsz semmit kezdeni szerintem. Én is próbáltam már megoldást találni, de hosszú évek alatt nem jöttem rá, mit lehetne tenni. Akinek ilyen a természete, az nem fog változni senki kedvéért. Ha beszélnél velük, akkor sem érnél el semmit, sőt még inkább magadra haragítanád őket, és akkor meg azért dumálnának ki a hátad mögött, hogy minek szólogatsz be nekik, meg miért akarod te megmondani, hogy ők mit csináljanak, miről beszéljenek, stb... :(

2016. nov. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, de nem csak nőkről van szó. Ebben a 6fős társaságban 3 férfi... Ebből egy különösen aljas, pedig nagy szentnek tűnik kivülről..
2016. nov. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!