Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Párommal együtt mehetnénk a...

Párommal együtt mehetnénk a nyáron?

Figyelt kérdés
17 évesen vagyok,együttélek a 24 éves párommal akivel tervezzük hogy nyáron külföldre megyünk dolgozni hogy szeptemberre az egyetemet és minden mást finanszírozni tudjunk ugyanis majd egy vállalkozást is akarunk indítani a jövőben.A nyelvtudás nem probléma..de vajon 17 évesen is dolgozhatnék én is odakinnt a nyáron? Hiszen most nappalis diák vagyok..azt olvastam angliában,skóciában már ilyen korban is lehet.De szeretnék konkrétabb képet kapni erről.:)

2016. dec. 3. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Angliában dolgozhatsz 16 éves kortól full time-ban.

Viszont a fizetésed annyira kevés lesz, hogy egy szobát sem fogsz tudni belőle bérelni. Bár a minimálbér 7.20 GBP/óra de csak 21 éves kortól. Mivel te 17 éves vagy így neked csak 3.87 GBP/ óra lesz a minimálbéred. Hidd el, hogy ezt a lehetőséget minden cég alkalmazza, mert nekik is az a jó, ha kevesebbet fizethetnek méghozzá törvényesen. Ha a párod minimálbéres és te is, akkor abból a pénzből ti nem fogtok félre tenni, mert megélni is alig tudtok majd belőle.

(kint dolgozom munkaügyi irodában, így van némi belátásom)

2016. dec. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na de mi nem ott élni akarunk.A megadott adatokkal számolva pedig egy teljes idős munkával ketten együtt 600 ezer körül keresnénk mindezt úgy hogy a kaját,szállást is kivontam belőle..mivel most együtt lakunk egy lakásban ahol csak a rezsit kell fizetnünk ha visszajövünk igen is mondhatjuk hogy lesz plusz pénz több mint ha itthon dolgoznánk ketten.
2016. dec. 4. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Kb 110-140 font kiadással számolj per hét per fő. Nem érdemes forintban számolnod, mert az árak ott nagyon másak. Nem sok marad, de tapasztalásnak mindenképp megéri megpróbálni, kicsit tapasztalni mást.

Vannak videóim erről ha érdekel:

https://www.youtube.com/user/ItsLondonCalling

2016. dec. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként várd meg amég 18 leszel mert 1. Nem engednek át a határon 2. Nem tudsz hivatalos dolgokat intezni 3. Ennyi penzbol kizart hogy ki tudod fizetni a tandijat mert a bsc vagy ba szakok £6,000 es 9,250 korul mozognak 4. Igy nem fognak lakast adni 5. Ha szet mentek a paroddal mit kezdesz magaddal hogy ha a megelhetesedet nem tudod finanszirozni a te fizetesedbol
2016. dec. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!