Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen logika alapján veti a...

Milyen logika alapján veti a cég a kollega szemére hogy két munkahely esetén a többet fizető érdekei az elsők?

Figyelt kérdés

Ha valaki bekerül egy céghez részmunkaidősként és már felvételkor jelzi (ill ezért is lesz részmunkaidős) hogy neki van egy másik munkahelye is, akkor a főnök miért csodálkozik azon hogy ha ütközés van a két munkahely közt néha (azonos napon kéne menni mindkettőhöz) akkor a kollega oda megy ahol többet keres? Hát még jó hogy oda megy. Ha választhat hogy 10/nap vagy 20/nap még jó hogy nem a 10-et választja.

Mert a főnök marha bölcsen megjegyzi egyéb ügyek kapcsán hogy az diktál aki többet fizet!

Ha van két vevő az egyik ennyit fizet a másik annyit akkor annak az érdeke az első az diktál aki többet fizet. Mondja a főnök magát Salamonnak gondolva.

Igen, mi is így látjuk. Az diktál. Csak mivel ez esetben nem ő az aki többet fizet hanem a másik cég, hát mit csodálkozik?


2017. jan. 3. 18:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nézd, én két ünnep között kaptam értesítést az időpontról és holnap kell mennem. :-)


Szerencsére nálam nincs ilyen helyzet, mint a kérdezőnél, de nem véletlenül hoztam egy ilyen példát. A munkarendet, a beosztást időben kell szervezni.

Ahol megbízott külsős vagyok, ott például szoktak lenni leltárok, egy évben 2-3 alkalommal. Ezekre a dolgozókat beosztják, kinek mikor hova kell menni, mettől meddig... stb. Nem azon a héten, hanem már jó előre, hetekkel a leltár előtt.

Nem lehet egyik napról a másikra rendszeresen felrúgni a beosztást, ahol ilyen van, arra azt mondom, hogy a főnök nem tud szervezni.

A másik ilyen rugalmatlan az orvos, tudod, mennyit várnak általában az emberek 1-1 vizsgálatra? És nem a háziorvosnál, mert nem azzal szokott lenni a probléma, hanem ahova mondjuk beutalóval mennek, belgyógyászat, reuma... stb. Kapsz egy időpontot, örülsz, hogy végre bekerültél, szólsz is a főnöknek, hogy ekkorra szabaddá kell tenned magad, leegyeztetitek, hogy oké, aztán hirtelen mondjuk egy nappal előtte mégis beoszt arra, amikorra már rég leegyeztettétek, hogy neked orvoshoz kell menned. Most vagy beintesz és táppénzre íratod magad, mert egészségügyi vizsgálat esetén erre van reális okod, vagy balek vagy, bemész dolgozni és újra vársz pár hónapot arra a vizsgálatra...


Hát én egy ilyen munkáltatóhoz nem lennék lojális, bocsánat. :-)

2017. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11 - " és újra vársz pár hónapot arra a vizsgálatra... "

Hát ez nem az a mese, legalábbis az én esetemben :) Túl vagyok két tüdőembólián, nincs időm újabb időpontra várni a főnök miatt :D

Persze most főnök sincs, de ha lenne, ezzel a mentalitással az állásomat kockáztatnám, de(!) meg is érteném, hogy miért. Az ő mentalitásával viszont az életemet kockáztatnám, úgyhogy eldöntött a kérdés :D

A lényeg, hogy értem, hogy olyan helyzetbe vagyok, hogy elszegődtem két helyre, tehát olyan helyzetet teremtettem, amiben az egyik vagy a másik hülye főnök (vagy akármi) miatt nem tudok helytállni. Nem okolhatok senkit azért, hogy az egyik lépéseket tesz, hogy a helyzet(e) javuljon, ezt pedig az én káromra fogja tenni. Nem várok (már) emberséget, ez nyers üzlet. C'est La Vie!

2017. jan. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

De van lehetőséged másik munkahelyet keresni, ha valahol a te károdra változtatnak, szóval én azt gondolom, aki balek akar lenni, az nyugodtan nyelhet, akinek meg ennél több esze van, az vált normális helyre és pont, de nem kell mosdatni a főnököt, mert az ő érdeke is, hogy úgy szervezze a munkát, hogy az a dolgozónak is jó legyen, mert ha a dolgozónak nem jó, akkor vagy lelép, és akkor kell keresni a helyére mást, akit újra be kell tanítani, és semmi garancia nincs arra, hogy nem lép le ugyanúgy, rosszabb esetben többen is lelépnek, ha nem lépnek le, akkor az összevissza munkában kimerülnek, akkor meg táppénz miatt lesznek távol. :-)

Szóval nem éri meg felrúgni a beosztást. :-)

2017. jan. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nos, a kollega meg szarik az egészre van két munkahelye az egyik helyen fizetnek ahogy, a másik heylen jól fizetnek és pontosan tudja hogy a rosszul fizető helyen nem fogják őt elküldeni mert annyira nincs ember hogy még így is részmunkaidőben is kell.

A munkahelynek nagyobb szüksége van rá mint fordítva és ez eléggé erős alkupozíció.


nem véletlen hogy a főnök morog pofázik ne fel se merül hogy elküldje-ki jönne a helyére? lasszóval se talál embert főleg nem ennyiért.

2017. jan. 4. 08:26
 15/16 anonim ***** válasza:
A kolléga jól teszi.
2017. jan. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Velem folyton arcoskodott a főnököm régebben, holott nem volt titok, hogy nagy szarban lenne nélkülem. Most van másik melóm is, ahol én osztom be az időmet, szeretem is, és a pénz se rossz. Azóta vissza vett az arcából az ember. Sajnos a főnökök és az alkalmazottak rosszul látják a dolgokat. Egyre többen lépnek le az országból, így a munkaerőt igenis meg kellene becsülni. Szóval ahogy látom, amióta mégegy melóm van, ha látja a főnök, hogy van más opciód, és nem szarsz be tőle, akkor nyeregben vagy. És ez így van jól. Általában az alkalmazott termeli meg a profitot a cégnek, aki cserébe kiszúrja a szemét a melósainak relatíve kis pénzzel, a vezérkar meg úszik a zsetonban, és még ők akarják sakkban tartani a melósokat meg megmondani a tutit...? Ugyan már. Vicc
2017. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!