Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kollegám minden mondata...

Egy kollegám minden mondata után kényszeredetten "nevet". Hogy lehetne erről tapintatosan leszoktatni?

Figyelt kérdés

Nem is igazán nevezhető nevetésnek, inkább ilyen "he-hmm" jellegű hang, férfi az illető amúgy. Nem vicces dolgok után mondja, hanem minden egyes, a száját elhagyó mondat után. Nem is arról van szó, hogy vidám alkat lenne, egy kifejezetten visszahúzódó, sima szürke ember, úgyhogy egyértelműen ideges kényszerszokásnak tűnik ez nekem.


Bár hasonló beosztásban dolgozunk, nem vagyunk olyan viszonyban, hogy én (amúgy szintén visszafogott emberként) csak úgy megkérjem arra, hogy hagyja abba. De sajnos lassan olyan ez a fülemnek, mint a krétacsikorgatás, főleg a munkanap előrehaladtával. Úgyhogy kénytelen leszek megtenni, szégyenemben elsüllyedve, ahogy valószínűleg ő is.


Van esetleg valakinek ötlete arra, hogyan lehet ezt a legtapintatosabban megoldani? Már ilyesmire is gondoltam, hogy egy hétfőn barátságosan azt mondom neki, hogy látom nagyon jól telt a hétvégéje. Akkor visszakérdez, hogy miből gondolom? Én meg azt mondom, hogy mert minden mondatod után nevetsz. És akkor talán válaszol, hogy nahát, nem is vette észre (hö-hömm). És esetleg elgondolkozik, figyelni kezdi magát, észreveszi hogy valóban milyen szokatlan tikk is ez, és leszokik róla.


Áá, nagyon gáz ez így leírva, de nem tudok jobbat. Ha valakinek van ötlete, szívesen meghallgatnám.



2017. febr. 6. 20:04
 1/5 Clay Morrow ***** válasza:
Megmondod, hogy idegesítő amit csinál és ha nem is akar leszokni, megkéred legalább a te jelenlétedben próbálja kicsit visszafogni magát. Bár kétlem, hogy ezután változna, ha ő így szokta meg..
2017. febr. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha kényszeresen csinálja akkor hiába mondod neki hogy ne tegye. Nyilván nem azért teszi mert ilyen kedve van, nem szándékosan csinálja, ergo ha képes lenne enélkül is működni akkor enélkül működne.
2017. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos pont ez az, amit nem tudok ilyen direktben megmondani valaki szemébe csak úgy. Tudom, hogy vannak emberek, akiknek ez nem jelent gondot (és másnap tudnak normálisan viselkedni, mintha mi se történt volna), de számomra ez túl kínos.
2017. febr. 6. 20:31
 4/5 A kérdező kommentje:
#2: Azért nyilván le lehet szokni sokféle rossz beidegződésről. Nem tudom megítélni, hogy ez mennyire jön "mélyről" nála, így azért adnék egy próbát. Ha nem jön jobb ötlet, akkor a hétvégés kamuval. Vagy várok, hogy egy nálam konfrontatívabb ember direktben megkérje, mivel gondolom nem csak én mászok tőle a falra. Új még a srác, három hete dolgozik itt.
2017. febr. 6. 20:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Főnököm felesége is ilyen... Főleg mikor iszik 3 feles után, mondat végén valamit hi-hi, hi-hii.


Főnök és az öccse viccesnek találja. Engem egy kocsiban ülve vele megrémített, és idegsített. Nem gondoltam ilyen ember létezik, de bebízonyosult bennem, hogy van valami beütése a csajnak.

2018. okt. 14. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!