Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Öngyilkos lett tegnap este az...

Öngyilkos lett tegnap este az egyik kolléganőm - rossz vagyok, ha alig ismertem, de mégis megrázott? Volt olyan, hogy elhunyt egy munkatársatok? Hogy reagáltatok rá?

Figyelt kérdés

Pletyka útján tudtam meg, hivatalosan a főnökség holnap jelenti be.


Tudtuk egymás nevét, de csak ennyi. Sosem beszéltünk. Mégis nagyon sírtam és elkeseredtem, amikor megtudtam. Főleg, ha belegondolok, hogy milyen fiatal volt. De emiatt rossz érzés fog el, mert úgy érzem, nincs jogom hozzá, amikor alig ismertem.


Volt olyan, hogy elhunyt egy munkatársatok? Hogy reagáltatok rá?



2017. febr. 19. 22:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Butaság, miért ne lenne jogod hozzá ? sírj csak, sajnáld, gyászold, ami jól esik. Te legalább emberből vagy, kevesen mondhatják ezt el magukról.
2017. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Én vadidegeneket szoktam megsiratni, látom a hírekben, megnézem név alapján facebookon és nagyon szomorú szoktam lenni, vhogy beleélem magam a hozzátartozói helyébe, h milyen rossz lehet most nekik
2017. febr. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valóban normális, hogy megrázott. Vannak emberek akik érzékenyebbek a körülöttük történő dolgokra. Te is ilyen vagy, de ezt sose szégyelld, ne kérdőjelezd meg, csak fogadd el. Egyébként velem is történt hasonlo, bár a nevét se tudtam, de napokig csak sírni volt kedvem. ( nem munkatárs, hanem távoli ismerőse a családnak. Van ilyen. Részvét.
2017. febr. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag átlagosan naponta 6 magyar lesz öngyilkos...

Sajnos nagyon magas ez a szám...

2017. febr. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, hogy megráz téged, nem azért, mert a kolléganőd volt, nem is számít, hogy nem ismerted, egyszerűen tragikus azzal szembesülni, hogy valaki így eldobja az életét. Ez akkor is sokkoló, ha épp csak az illető nevét tudtad. belegondonli abba, mit érezhet a családja, a barátai meg hogy egyáltalán hogy jut el idáig valaki... Na az borzalmas és nagyon meg tudja érinteni az ember lelkét.

Azt meg feleljtsd el sürgősen, hogy neked mihez "van jogod", azt siratsz és gyászolsz meg, amit jól esik. Senki felé nem vagy köteles ezzel elszámolni, ha neked így jó, akkor tedd. Nem ártasz vele másnak.

2017. febr. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

"Állítólag átlagosan naponta 6 magyar lesz öngyilkos...

Sajnos nagyon magas ez a szám..."


6 magyar??? Ez k***ára magas!! Csak ma lehet megint 6 ember kinyírja magát, holnap meg megint vagy 6... Köszönhető ez az egész gazdasági helyzetnek, emberek hozzáállásának, magatartásának, a pénztelenségnek, és minden más szarnak. Én azt mondom, SOHA ne legyen SENKI öngyilkos!! Bármennyire is rossz a helyzeted. Amúgy, most már látom, hogy tényleg valós adatokat tükröz, hogy naponta ilyen sokan kérdezik meg itt is, hogy legyenek-e öngyilkosok... Bárcsak ne tennék! Lehet emiatt kapnak kedvet mások is az öngyilkosságra! Az öngyilkosság a legrosszabb megoldás! Akkor inkább tennének próbát inkább megváltoztatni azt, ami miatt öngyilkosok akarnak lenni! Ha úgyis mindegy nekik, akkor legalább lenne bátorságuk jó irányba változtatni a dolgokat!

2017. febr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságuk helyett! (előző voltam)
2017. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem még mindig érthetetlen. Nemsokára töltötte volna a 27-et. Olyan fiatal volt.


Nem derült ki mi vette rá erre; akik közelebbről ismerték is csak annyit mondtak, hogy szerintük miért tehette. Na sokat beszélgettünk a lányról és szerveztük, hogyan búcsúztassuk a csapaton belül.


Egész ebédszünetben a mosdóban ültem és csak sírtam.


Amikor meg nem sírtam, fejben annyiszor játszom a gondolattal, hogy valahogy rájövök, hogy mire készül és megmentem.


Bassz.s akkor is FIATAL volt. Ez annyira értelmetlen...


A Facebook falát nézegetem és nézem a képeit. Annyira vidám mindegyiken. Annyira nem látszik, hogy bánatos volt.

2017. febr. 20. 17:06
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom szegényt! Részvétem. Nagyon kellemetlenül érzi magát az ember egy ilyen megrázó hír után, de idővel próbáld túltenni magad rajta. Gondolj szép és jó dolgokra, próbáld valahogy megnyugtatni a lelked. A temetésére majd mindenképpen menj el.
2017. febr. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen,valószínűleg a napi 6-ból nem mindegyik mániás depresszióval küzdő.

Nagyon sok ember van,akit az anyagiak kergetnek bele ebbe.

2017. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!